Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

ben geçen 80 kiloya ulaşmışım. 2 gün salata yedim, 2 gün de yemek yiyemedim öğlen ve akşam iş yüzünden. kalan günler, hamburgeri döner möner ne varsa. 7 gün sonunda 3 kilo vermiştim bile sdfs.

başlasam doğru düzgün süper olacam da. olmadı bi.
Sosyal ağlarda paylaş

Salona yazıldım, 3 kere bile gitmedim geri sildirdim kaydımı :( yanıma birisi lazım iyice alışana kadar, çok sıkılıyorum dsf. Ama önümüzdeki günlerde Aikido'ya başlamayı düşünüyorum, en azından haftada 3-5 saat spor olsun.
Evde haftada 3-4 gün dambıl+mekik+şınav yapıyorum da işe yarıyor mu yaramıyor mu belli değil :P

edik:boy 186, kilo 82. biraz göbüş gitse yetecek aslında bana.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan bir de home office çalışıyordum ya, şimdi gün içinde de sürekli yürüyorum, neden böyle oldu acaba. doğrusu stres arttıkça benim beslenme kalitem düşüyor, ondan böyle oldu. 1 aydır yanıma asistan alacam, beğenmiyorum etmiyorum aday arıza çıkartıyor falan olmuyor. yanıma birini alayım söz verecem, başlığa ant* içtim.
Sosyal ağlarda paylaş

Losers find excuses, winners figure out a way to make things happen!

Fancy kısmı bi yana neden başlayamıyorsunuz abi? Mental olarak mı zor geliyor, yoksa programa sadık kalamamaktan mı korkuyorsunuz. Hangisi olursa olsun çok kasmayın işten keyif almaya bakın gerisi geliyo bi şekilde. Valla. Hatta çok düşünmeyin sadece yapın, bir zaman sonra yapmak istemeseniz de vücut istiyor.

Hayatınız, işiniz, ilişkiniz vs mi el vermiyor? Her gün 1 saat mi ayıramıyorsunuz. Trade-off u kendiniz muhakeme edin yani 1 saat dizi izlemek ya da katma değeri olmayan işler yerine 1 saati buna ayırabilirsiniz. Hem kendinize ufak bir yatırım olarak düşünün, hem de hayalinizdeki şeye bu ufacık 1 saat yatırımla bir adım daha yaklaştığınızı. Bu perspektifte düşününce ve yaptığınız işe inanınca çok kolaylaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ya şöyle düşünmüştüm.

şimdi şu kadar kalori alıyorum, hiçbir şey yapmıyorum.

sonra şu kadar kalori almaya devam eder ve ekstradan her gün 30 dk yürürsem bir şeyler gider dedim.

gitmedi.

30 dk yürümek yerine 20 dk hiit yapsana tutarlı şekilde, hem vakit kazancı hem daha iyi verim alırsın. Yürümekle, slow tempo kardiyolarla bir kazanım olduğunu göremedim ben.

Bir de nasıl gitmeyebilir ki? Enerjiyi bir yerden çekmek zorunda vücut illa ki.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

hayatım boyunca hiç spor yapmadım,mekik şınav bile çekmişliğim yoktu 3 ay öncesine kadar

3 aydır evde kendi kendime bişiler yapmaya çalışıyordum,p90 fln indirdim,İMKANSIZ,lan 90 gün o işkenceyi çeksem tabiki hayvan gibi olurum şüphem yok,bu iş böyle olmuyacak dedim

gittim yazıldım spora,2 hafta oldu,haftada 3 kere gidiyorum,1.5-2 saatliğine,bütün hafta her yerim sızlıyor,ama iyi hissediyorum,bari götümü kaldırıp birşey yapmış olma hissi hoş

darısı başınıza

oha, fire vermisiz.
MAN DOWN MAN DOWN
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

off benim topicim olmalı bu.

çok muzdaribim ya başlıcam hava soğuktu, iş güç diye bahane uyduruyorum ama bir kere başlayabilsem gerisi gelecek
cCc

panpa momentumu kazandıktan sonra gerisi geliyo bi şekilde. Önemli olan o ilk gazı verebilmen. Devam panpa devam.

Kendimi bu alanın fahri motivasyon sorumlusu ilan ediyorum, spor motivasyonu eksik olan kardeşlerime her türlü psikolojik gazı vereceğim. Motivasyona gerek duymayıp işi dedikasyon seviyesinde yapan arkadaşlar moriarty'nin topicine geçebilirler =)

Ben size doğru yolu gösterebilirim, ama o yolda yürüyecek olanlar sizlersiniz sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...