Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

pilates bandı bulabilirsin her yerde. 10 tl falandır. İzmir'de fitness piyasası nerde dönüyor bilmiyorum da en kötü decathlon var ordan bile alabilirsin, ya da hiç olmadı internetten sipariş.

Bir de dumbel seti. Bara lüzum var mı bilmiyorum, biceps curl, standing shoulder press dışında pek bir şey yapamazsın ev ortamında gibi.

şöyle temiz çıtır bi dumbbell takımıyla güzel iş çıkarırsın evde. Hatta neopren yüzeyli olanlar güzel. üstüne bir de ip atlamayı çözüp uygun atlayacak alan yaratırsan, kısa zaman harcayarak mis gibi weight loss ve flexibility gains

*Troll mode on*
Ya da hiç kasma, bir tane abshaper al gece uyumadan karnına tak sabaha six packler hazır. Boşuna salona para vermeye atlayıp zıplamaya enerji harcamaya gerek yok işin teknolojisi çözülmüş zaten.
*Troll mode off*
Sosyal ağlarda paylaş

Ege universitesi spor hekimliginden bi randevu al, yarim saatte kendin hakkinda dunyalari ogrenirsin.
Eklem mobilite problemlerin var mi? bilmedigin bir biyomekanik problemin var mi, hizli bir muayene ile hepsi cikar. Bir de ustune guzel bir stretch/isinma rutini iste. Her fiziksel aktiviteden once 5-10dk ni buna ayir.

Gereken ekipman: Resistance band, 2x dumbell

Calisma programi da:
Sinav - 3 set 20 tekrar. Ciktigi kadarini normal,cikmayanlari gidip mutfak/banyo tezgahi ustunde 20 olana kadar.
One arm DB row- her kol icin 3 set 12 tekrar
DB shoulder press - 3x8
Shoulder No Money - 3x10
Goblet Squat - 4x8
Reverse Lunges- 3x12 (video tek bacak yapiyor, alternate olsun)
Reverse crunch - 3x20

Bir de evde spor olmaz. Bu ancak duzenli bir spor hayatina baslamadan once gecirilmesi gereken bi oryantasyon programi gibi bisey.
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

1,80 boya 65 kiloymuşsun. İp atlamayı falan kontrollü yap abi, ağırlığını bas surplus kalorilerde yaşa ve bebekler gibi uyu.

Sonra zaten zayıftım elma bi deri bi kemik bıraktı denmesin =)

bebek gibi uyumak hayal
salona gitmek de hayal

12/24-12/48 çalışıyorum
gecem gündüzüm belli değil

anca evde hırs yaparsam ( ki fena hırs yaparım yaptım mı ) böle dambıl bar falan abarıp kontrollü biraz kilo almak amacım zaten
Sosyal ağlarda paylaş

abi üşendiğiniz zaman şöyle yapın faydası olur belki, ben böyle yapıyorum kurtarıyorum üşengeçlikten.

Sanki tuvalete saatiniz düşmüş gibi burnunuzu tıkayın gözlerinizi kapatın ve elinizi sokup çıkarın. Bitti gitti bu kadar. Dişiniz ağrıyor çektirmek istiyorsunuz, gidin doktor koltuğuna oturun gözünüzü kapatın ve acıyı göğüsleyin. Bittiğinde hem daha iyi hissedeceksiniz hem de suçluluk duymayacaksınız.

Bunu hayatın her alanında uygulayınca güzel başarılar oluyor. İstemeseniz de oturup düşünmeden sadece yapmak ve üstünüzden atmak için yapın ve oluyor. İnsan beyni momentuma girmemeye şartlanmış, bir işe başlayıp momentum yakalayınca devamı geliyor. Sporun güzel yanı da bu, bu alışkanlığı vermesi. Sadece salonda değil dışarda da başarıyı disiplinle, beyindeki üşengeçliği atarak sağlamayı başartması.

Catze said:

bugün spora gitmem gerek çok üşeniyorum laaaaaaaa
Sosyal ağlarda paylaş

abi metafordu o ya naaptın, birebir almasaydın keşke yazdığımı =)

Bi daha tip tip bakarlarsa hiç bozuntuya verme. egzersizi yaparken bir elimle burnumu tıkayınca daha efektif oluyo, siz bi bok bilmiyosunuz de geç =)

http://www.youtube.com/watch?v=Pu8F2axDvmU
Sosyal ağlarda paylaş

atesbenicagiriyo said:

ben başlıyacağım ama kuzenim epey bir vücut geliştirdiginden sanki ona özenmişim gibi olacağı için yapamıyorum bunu, yüzme felan yapıyorum ancak bodye gelince bu durum

sadece git ve yap. salonda da kimseden korkma. Herkes senin gibi başladı. İhtiyacın olursa git muhabbet et bilgi edin. Hevesli olduğunu gören sevinir zaten. Ayrıca salonda kimsenin umrunda değilsin, herkes kendi işini yapıp bitirip çıkmaya bakıyor. Laklak edenler de sosyalleşiyo arada, katma değeri olan iş üretmiyolar. Birisi bir şeyini eleştirmek için bakarsa formuna bakar, elinde tuttuğun ağırlığa bile bakmaz.

Korkma panpa devam. O şöyle düşüncek bu böyle düşüncek diye demotive olcak olsaydık 1000 kere bırakmıştık. Bu senin keyif aldığın bir şey, kimsenin düşüncesinin ve söylediklerinin seni bozmasına izin verme. Kötü bir şey yapmıyorsun günün sonunda kendine faydalı bir şey yapmış oluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

tam tersi de düşünebilirsin motive edicekse. Kuzenim güzelleşti, ben de ona özeniyo gibi olayım diye düşünme, kuzenim güzelleşti, ben de güzelleşeyim birlikte güzel güzel olalım diye düşün basitçe?

Bu öykünmek, kıskançlık değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...