Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Bir şey sorucam. Ben yaklaşık 15 gündür falan evde ağırlık kaldırıyorum. Fakat dumbell'lar 4 kg olduğundan dişimin kovuğuna bile gitmiyor.

Neyse ben de şöyle çalışıyorum her gün sabah kalkıyorum, misal biceps hareketi diyelim normalde 10x3 yapacaksam 30 yapıyorum; sonra tricepse geçiyorum 30 yapıyorum, omuz 30... En son elimde dumbell'larla yine 30 tekrar squat yapıp sonra yine biceps, triceps, omuz failure'a kadar çalışıp bırakıyorum.

Başladığım andan itibaren hiç durmuyorum, tempoyu düşürmüyorum. 15dk civarı sürüyor tüm hareketleri yapmam ama nefes nefese kalıyorum ve triceps'lerim hariç yanmayı hissediyorum.

Şu noktada bu tempoyla her gün severek çalıştığımı, spor salonuna gitsem ya da eve tesisat alsam yine bırakacağımı göz önünde bulundurursak bu yaptığım şeyin faydası zararından fazla mıdır? Akıl karı mıdır böyle çalışmak?
Sosyal ağlarda paylaş

meraktan soruyorum, işinde gücünde adamlar mısınız genelde yoksa üniversite-iş arama vs. mi?

3 seneye yakın süredir çalışıyorum çünkü özel sektörde, üniversite günlerini haliyle mumla arıyorum. bir yandan da merak ediyorum iş-spor dengesini insanların.

resmen gidemez oldum lan spora. vücutta belli bir çatıyı kurduğum için, çok uzun süre gidemesem bile vücut salmıyor kendini ama progress durdu resmen. hele son 1 senedir.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

yok seninki hala spor yapmaya gayet uygun bir yaşam, staj falan bişi değil.

ciddi ciddi bi yerde çalışanlardan bahsediyorum daha çok.

Ben çok önemsemediğim için haftada 3 gidiyorum, zaten 9 ay saldım daha yeni gitmeye başladım tekrardan. Witcher oynamayı badi yapmaya tercih ediyorum çünkü.

Benden çok daha yoğun iş programı olan insanlar biliyorum, kendilerine ayırdıkları zamandan çalıp spor yapıp hayvan gibi gelişmeye devam ediyorlar, çünkü sporda harcadıkları zamanı kendilerine ayırdıkları zaman olarak görüyorlar zaten. Benim gibi skinnyfatloser genlerine sahibim bari çirkinliğimi azaltayım zorunluluğu değil yani asd

tldr; isteyen vakit ayırıyor
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

ben bel ağrına odaklanayım. göbek olayına çok fazla cevap yazdım baydım.
http://www.mbmyoskeletal.com/wp-content/uploads/2014/08/Hip-posture.jpg
bu duruşlardan hangisi gibisin. seçemediysen resim isteyebilirim

Bıraktın benim personal trainerlığı, hani beni Rambo gibi yapacaktın ? !!!?!?!?
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

meraktan soruyorum, işinde gücünde adamlar mısınız genelde yoksa üniversite-iş arama vs. mi?

3 seneye yakın süredir çalışıyorum çünkü özel sektörde, üniversite günlerini haliyle mumla arıyorum. bir yandan da merak ediyorum iş-spor dengesini insanların.

resmen gidemez oldum lan spora. vücutta belli bir çatıyı kurduğum için, çok uzun süre gidemesem bile vücut salmıyor kendini ama progress durdu resmen. hele son 1 senedir.

Ben calisiyorum. Dedigin gibi vakit veya istek pek kalmiyor. Fiziksel olarak yorulmuyorum ama mental olarak bitiyorum genelde gun icinde. Gotumu kaldirip salona gidecek istek kalmiyor oyle olunca da. Bir suredir evde guzel bir tempo tutturdum, simdi onu daim hale getirmeye calisiyorum.

Evde istedigim zaman calisabilmrk, ayakkabi giymemek, salak sacma insan ve muziklere katlanmak zorunda kalmamak, ortak dus kullanmamak ve spor sonrasi eve surunmemek cok guzel oluyormus. Baymayacaginin garantisi olsa power cage mi ne ondan alicam koycam yatak odasina.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

ben bel ağrına odaklanayım. göbek olayına çok fazla cevap yazdım baydım.
http://www.mbmyoskeletal.com/wp-content/uploads/2014/08/Hip-posture.jpg
bu duruşlardan hangisi gibisin. seçemediysen resim isteyebilirim

duruş 1 numara gibi.
Ama eskiden önde doğru kambur dururdum. Düzeltmeye geyret ediyorum aklıma geldikçe düzeltiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

-Deno- said:

Ben calisiyorum. Dedigin gibi vakit veya istek pek kalmiyor. Fiziksel olarak yorulmuyorum ama mental olarak bitiyorum genelde gun icinde. Gotumu kaldirip salona gidecek istek kalmiyor oyle olunca da. Bir suredir evde guzel bir tempo tutturdum, simdi onu daim hale getirmeye calisiyorum.

Evde istedigim zaman calisabilmrk, ayakkabi giymemek, salak sacma insan ve muziklere katlanmak zorunda kalmamak, ortak dus kullanmamak ve spor sonrasi eve surunmemek cok guzel oluyormus. Baymayacaginin garantisi olsa power cage mi ne ondan alicam koycam yatak odasina.

Evde motive olamıyorum ben. Bu arada bende işinde gücünde adamım. İş çıkışı gidiyorum salona eve girersem çıkamyıorum. Salonun havası farklı birde alışkanlık meselesi ama en önemlisi salonda seni motive eden biri olabiliyor yada buddy varsa öyle baya temiz yapıyorsun sporunu. Bir müddet sonra alışkanlık haline geliyor gitmeyince kötü hissediyorsun. 1 hafta gidemedim vücudum kendini salmış gibi hissediyorum dün koşa koşa gittim pek bişey yapmadım ama yinede bi ter atıyorsun bi mutlu oluyorsun.

Şu evde alet vs işini aydında bir arkadaşım yaptı, bodrum katının yarısını sinema odası yarısını spor salonu yaptı. Ama pek kullanmıyor ikisinide. Onun için gerçekten iradeli olmak lazım. Ben olsam bende yapamazdım evde.
Sosyal ağlarda paylaş

Evdeyken çıkmak çok zor oluyor, öf ne gidecem lan diyorsun o yüzden işten direkt spora gitmek çok daha rahat oluyor. 1800'de işten çıkıyorum, 1830 gibi en geç spora başlamış oluyorum. Eve dönüş, yemek memek 2030'dan sonra kafam rahat oluyor evde, bir de mis gibi seratoninle dönüyorsun.

Zor mu, zor. İdeal mi, değil. Birincisi işteyken yemek durumu sıkıntılı. Optimum şekilde alamıyorsun gıdayı. Plastik kaba koy götür muhabbeti çok hoş bir şey değil. Daha da büyük sıkıntı zaman dilimi; en uygunu 1400-1500 gibi gitmek çünkü salona, direkt intermittent fasting yapabilirsin. Saat 2000'de salondan çıkan biri için imkansız oluyor IF. Tek sıkıntım o.
Sosyal ağlarda paylaş

abi benim o kötü, eskiden denetimdeydim onda hiç belli olmuyordu kaçta çıkacağım. ama gene de daha düzgün sporumu yapabiliyordum.

şimdi 4 aydır garanti bankasındayım, eve gelmem en aşağı 19.15. bir de ben çok aç geliyorum eve, yemek yiyorum, 1-1.5 saat bekleyip 21.00 gibi spora gidiyorum. sporda çok sorun olmadı hiçbir zaman bu durum, ama aslında sizin de dediğiniz gibi direkt işten gitmek lazım. kendime iş çıkışına yakın bişiler yemeyi öğretmem gerekiyor yani.

bir de şey oluyo, atıyorum 19.30'da spora başlarsam, 2 saate yakın da spor yapıyorum, duştu eve geldimdi yemeği yiyeceğim saat baya geç oluyor. onu nasıl ayarlıyorsunuz işteyken?
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat sporun faydası olurmu ki? 2 günlük kısa programlara bölersen ve bölgesel çalıştırısan daha faydalı olur.
Şimdi macfit te machit ve plates derslerine katılmayı düşünüyorum fullbody için. Diğer günlerde bölgesel artık ihtiyaç duyduğum kısımlar kol olur göğüs olur artık ne eksikse. Dinlenmeyi ihmal etmemek gerekiyor.

2 saat belki senin bünyen için makuldur onu bilemiyorum bir bilene danışmak lazım ama benim maksimum 1-1.5 saat sürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim mesai saatim yok bu arada. Oglen de gidebilirim mesela ve universitebin spor salonunu kullanabilirim. Ama gun ortasinda 2 saat orada harcamak, dus ivir zivir, giyin soyun falan ciddi boguyor. Ayrica bu sefer de isim yogunsa gece 9 10da cikiyorum ofisten falan bitiyorum direk.

Ha bunlarin yaninda en kotusu arkadas bulamadim bir turlu. Gidelim diyenler 2 gune vaz geciyor; hali hazirda calisanlar da hep hiyar oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden ağır ve düzenli çalışıyordum, 1 senedir eski düzen kalmadı. uzun bir süre neredeyse hiç gidemedim, o da biraz salmama sebep oldu ne yalan söyliyim.

normalde haftada 3 gidiyordum, program da göğüs + sırt + karın + cardio 1 gün, biceps + triceps + karın 4 cardio 1 gün, omuz + bacak + karın + sadece ısınma amaçlı cardio şeklindeydi. hala ona uymaya çalışıyorum da, haftada 3 gitmiyorum. zamanım olduğunda da gidesim gelmiyor yani artık, fiziksel yorgunluktan geç yatıp az uyumam, mental yorgunluktan kaynaklanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

eskiden ağır ve düzenli çalışıyordum, 1 senedir eski düzen kalmadı. uzun bir süre neredeyse hiç gidemedim, o da biraz salmama sebep oldu ne yalan söyliyim.

normalde haftada 3 gidiyordum, program da göğüs + sırt + karın + cardio 1 gün, biceps + triceps + karın 4 cardio 1 gün, omuz + bacak + karın + sadece ısınma amaçlı cardio şeklindeydi. hala ona uymaya çalışıyorum da, haftada 3 gitmiyorum. zamanım olduğunda da gidesim gelmiyor yani artık, fiziksel yorgunluktan geç yatıp az uyumam, mental yorgunluktan kaynaklanıyor.

Hangi salona gidiyorsun? Salonun grup derslerine katıl 1 gün sonra diğer programlar için ölçülerini aldır. Yağ-kas baksınlar bi zaten isteğine bağlı güzel program yazarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi zaten toplamda 5 senedir fitness - vücut ile uğraşıyorum, misafir arkadaş getirme dışında hep yalnız oldum. buddy olsa çok daha iyi olur tabi ki.

kozyatağı'nda spora'ya gidiyorum, büyük bir yer baya. çok kalabalık oluyor gerçi, ama aletler aslında fazla fazla var. ona rağmen dolabiliyor bazen hınca hınç. yer bulsan da insan trafiğinden bayıyorum bazen, müzikler de bayabiliyor kimi zaman. evi düşünmedim değil de, ciddi spor ile uğraşmak istiyorsan salona gitmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...