Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Uzun süredir yazmıyorum mazur görün. Belli bir süre daha yazamıycam. Hem yerleşme işlerinden spora vakit ayırmıyorum daha önemli şeyler var bürokrasi, şehri tanıma vs. hem de sıkıldım zaten buraya yazmaya hafiften, ama okuycam yazcam gene arada, şimdilik meşgulum.

Buralar güzel. Her gün somon biftek domuz tavuk gömüyorum, rice cookerı da aldım, yumurta pişiricimi de alınca voltran tamam olcak. Fitness beslenmesi türkiyeden daha ucuz. Her gün ortalama 5-10 km bisiklet sürüyorum cardioyu bıraktım sadece yüzme ve ağırlık yapıcam. Bu kadar bisiklet sürmeye alışık değilim sabah 6 da kalkıp akşam 10 da yatağa yığılıyorum koşturmadan.

İnsanlar acayip fitness-conscious. Devlet zorunluluğu gibi bir şey, spor yapmayan insan yok herkes şekilli ehe. Besin kaliteli ve ucuz, spor imkanları ucuz. Herkes sağlıklı diye sağlık sistemleri rezalet. Zaten ortalama bir hollandalının doktor ihtiyacı anca yılda bir kontrolden kontrole oluyor. Dün okulun salonuna gittim aklım çıktı, kendi protein markaları bile var 2 kg 20 euro, biz hala protein öldürüyo diye tartışalım televizyonlarda, devlet üniversitesinin kendi markası var beyler =)

Ülkenin gelişmişliğini gösteren şeyin uzun gökdelenler değil insana verilen değer olduğunu tekrar anladım burda, 3 yıl önce isveçte de anlamıştım ben onu. Ufak ufak kibrit kutusu gibi evlerde yaşıyolar, herkes mutlu birbirine selam veriyor işinde gücünde vs. Kimse ufak çakallıkların yolsuzlukların peşinde değil, korkuyolar zaten paradise yarattık bozulcak diye. Onu bozanlar da afrikalılar, faslılar ve bizim türk göçmenler oluyor genelde, sevmemeleri gayet anlaşılıyor adamlarla konuşunca =)
Sosyal ağlarda paylaş

Haftada 3 olabilir. Güç antrenmanlarında genelde haftada 3 kez squat yapılıyor onun yerine deadlift yapılabilir gibi düşünüyorum. (amaç deadlifter olmak ise)
Yoksa standart güç antrenmanlarında da haftada 1,5 gün çalışılıyor. (a-b-a programı olduğu için bir hafta bir gün, bir hafta iki gün)

Önceki sayfalarda overtrain olmak çok zor diyorduk, işte bu güç antrenmanlarında bence çok kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

PT'nin saati 80 euroymuş beyler abovv

Nasıl oluyosa öğrencem bi şekilde alcam lisansı cebime koyucam, doktora maaşına ek olur. Öğretmekten keyif alırım, para yaparım, sosyalleşirim ve kendim de salonda çalışıp fit kalmış olurum, tek taşla 4 kuş wuhuu

Hayatı boyunca fit olmuş insana değil de şişman domuzdan fite dönmüş insana daha çok prim veriyolar before after fotoları ile. Keşke daha çok before çekseydim zamanında ama olanlar da yeteri kadar convincing olur heralde. Salona gelen şişman insan bakıyo, bu zaten fitmiş azcık daha fit olmuş, oysa bu benim gibi dombiliymiş fite dönmüş ne güzel beni de döndürür diyerekten daha samimi buluyo ehe. Bir de onların pozisyonuda kendim de zamanında uzun süreler bulunduğum için psikolojiyi anlayabiliyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

pascalnouman said:

yau bu antrenmanlar hep uzuyor taytlı ablalar yuzunden :(

hangi sebeple uzuyor. Alette sıra bekleme kısmımı yoksa abla koşu bandında sen arkasındaki bisiklette hiç yaklaşamadan peşinden pedal çevirmecemi?

Şu göbeği eritemiyorum ya küçüleceğine büyüyor daha bi terslik var.

sıra bekleme durumu pek olmuyor ya kasli abilerle programlarımız uyusmuyor hic takiliyolar onlar biz de tıfıllar kendi aramızda zaten oyle bi bekleme durumu olacak olsa bu tiple ben beklemem raat ol :)
taytlı ablalar mlsf spor amacli gelmiyolar salona her hareketlerinden belli ya :/
Sosyal ağlarda paylaş

abi konuya lambur lumbur giricem kusra bakmayın dfdds

hali hazırda kaslılar buradayken omuz ve göt civarı bölgesi için tavsiyelerinizi alayım.

[list]
[*]Deltoid: şimdi benim deltoidler cidden olmadı. hem rear hem de lateral deltoid bayağı zayıf kaldı. idiotlıktan mı artık bilemiyorum dumbbell lateral raise veya cable da iyi çalışamıyorum. ne geldiyse compound omuz hareketlerini çalışırken gelmiştir şimdiye kadar. Smith's machine 25 kiloyla enseye press yapabiliyorum ama deltoidler gene de zayıf kalıyor.

[/list]
[list]
[*]Göt: benzer durum göt kasları için de geçerli, sağ diz sakat olduğundan lunge yapamıyorum düzgün çünkü dengeyi sağlayamıyorum devriliyorum hemen yana dsf. leg extensionda 70 kg kaldıran bacakların arkasında göt yok neredeyse :D üniversite kampüsü olduğundan çok çeşitli omuz alet de yok malesef.
[/list]
soru: 1 ay, haftada 6 gün temiz idman yapacak vaktim var. Omuz ve göt için ne yapabilirim bu sürede?
Sosyal ağlarda paylaş

Göğüs için Bench, Bacak için Squat neyse Press hareketleri omuz için odur. Hatta onlar gibi 5 tekrar çalışılması taraftarıyım. Ben arka omuza 2 hareket giriyorum. Ön kısmı ekstra çalışmaya gerek görmüyorum. Traplarında gelişmesini istemiyorum ama ağırlıkları arttırabilmek için 2-3 haftada bir çalışıyorum.
Delt bölgesi eğer istenirse haftada 2 kez çalışmaya gayet müsait.

1- Press Hareketi: Military Press/Dumbell Shoulder
2- Rear Delt Hareketi
3- Rear Delt Hareketi
4- Lateral/Trapez dönüşümlü
5- Çok enerjik hissedersem power clean and press

Göt için, Squat- Romanian Deadlift vari hareketler. Ancak diz sakat olduğu için dize baskı yapma ihtimali olan makinelerde çok dikkatli olmak lazım yada yapmamak lazım (smith mach, hack squat). Bu nedenle serbest hareketler daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen şimdi diz stabil olmadığı için squat ve deadlifti malesef smith'sde yapıyorum, çünkü denge kuramıyorum serbest ağırlıkla.
40 kilonun üstüne çıkınca ikisinde de dizler titriyor bu seefer hareketten kaytarmaya başlıyorum, böyle belli bi noktanın üstüne çıkaramıyorum daha fazla.

lunge yapabilsem bi şekilde göt az biraz toparlanır da aklıma yol yöntem vs. gelmiyor

omuz da istanbuldayken jatomide temiz çalışıyordum, izole makinaları boldu. şimdi okulda serbest ağırlıkla düzgün çıkaramıyorum da napayım bilemedim.

süper sete mi dönsem, bi senedir çalışmıyorum da :D
Sosyal ağlarda paylaş

sakatlanana kadar mobility yi sallamıyoruz. sakatlandıktan sonra iş işten geçmiş olabiliyor. benim hip sakatlığı 8 ay dinlenmeye rağmen geçmedi. squat ve oly lift yapamıyorum şimdi hala. MOBILITY KASMAYI UNUTMAYALIM
buyrun video
http://www.youtube.com/watch?v=FSSDLDhbacc
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

aynen şimdi diz stabil olmadığı için squat ve deadlifti malesef smith'sde yapıyorum, çünkü denge kuramıyorum serbest ağırlıkla.
40 kilonun üstüne çıkınca ikisinde de dizler titriyor bu seefer hareketten kaytarmaya başlıyorum, böyle belli bi noktanın üstüne çıkaramıyorum daha fazla.

lunge yapabilsem bi şekilde göt az biraz toparlanır da aklıma yol yöntem vs. gelmiyor

omuz da istanbuldayken jatomide temiz çalışıyordum, izole makinaları boldu. şimdi okulda serbest ağırlıkla düzgün çıkaramıyorum da napayım bilemedim.

süper sete mi dönsem, bi senedir çalışmıyorum da :D

deadlifti smithte yapamazsın. hafif ağırlıkla ve yüksekten kaldırarak başla. yavaş yavaş önce yüksekliği azalt sonra ağırlığı arttır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...