Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

size çok güzel sorularım var. bir ilgilenen çıkıp da yanıtlarsa çok mutlu olurum.

şimdi ben geçtiğimiz yıl spora başlamıştım. bir süre devam ettim falan ama sonra ayağım kırıldı ve bırakmak zorunda kaldım. üzerine iş miş derken yalan oldu gitti kısacası.

bu süreçte de 67 kilodan 72 kiloya çıktım ve tamamen yağlanarak yaptım bunu. doğal olarak yağlarımdan kurtulmak istiyorum.

bu durumda sorularım şunlar;

- agresif şekilde yağ yakmaya çalışırsam ne tür zararları olur?

- güçlenmem gerek. kollarım falan zayıfladı çünkü bildiğin. bunun için önerebileceğiniz antrenman programları var mı?

- hayatımdan yağı ve şekeri tamamen çıkarırsam, bir anda çıkardığım için vücut garip tepkiler verir mi?

- alkol kullanıyorum. alkolü de hayatta bırakmayı düşünmüyorum. şu anda spor yapmadığım için haftada çok gün içebiliyorum ama yalnızca cuma ya da cumartesi haftada bir gün içmek ama çok içmek koşuluyla hayatıma devam etsem yaptığım çalışmaların içine mi sıçmış oluyorum.

- protein tozları vs kullanmam ille de gerekiyor mu?

bu kadar sanırım sorularım. aklıma başka bir şey gelirse yazarım. teşekkür ediyorum çıkıp da cevaplayan olursa. olmazsa da canınız sağolsun paticik ahalisi.
Sosyal ağlarda paylaş

quote=mascio

bu durumda sorularım şunlar;

- agresif şekilde yağ yakmaya çalışırsam ne tür zararları olur?
-nasıl bi agresiflikten bahsettiğine bağlı. doğru şekilde yaparsan kaslarını kaybetmezsin. belki gain alma ihtimalin var strength çalışmalarını kaliteli arttırmana bağlı olarak. insanity tarzı sadece yağ yakma tarzı programları geç. sadece yağ yakarsın ve cubuk gibi olursun. sıfır kas sıfır yağ dünyadaki her şeyden daha kötü. ağırlık çalış, gerekirse giant setlerele çalış. daha çok yağ yakıp daha çok lean mas geliştirirsin. ben mesela squat-benchpress-pulldown-militarypress-tbarrow ardarda giriyorum dinlenmeden. bu bi setim. sonra 5 kere daha bunu yapıyorum ardarda. önce 5 rep sonra 4 rep sonra 3 rep sonra 2 rep sonra 1 rep. ağırlık arttırarak. antreman sonunda da lagging partım neresiyse ona özel 3 set yapıyorum. bu tarz bi antremanla yağların zaten acı ceker sen güçlenirken. ağırlıklarım genelde her hafta 2.5 kilo minimum artmış oluyor. iyi beslen.

- güçlenmem gerek. kollarım falan zayıfladı çünkü bildiğin. bunun için önerebileceğiniz antrenman programları var mı?
- iyi bi antreman programı. defalarca paylaşıldı topicte. kolları 1 gün çalışıyosan 2 gün çalış. üagging partı öne koy. digerlerini boşlama. yukarıda sona dogru yazdıgım tipe bak. iyi beslen.

- hayatımdan yağı ve şekeri tamamen çıkarırsam, bir anda çıkardığım için vücut garip tepkiler verir mi?
- vucudun çok güzel tepki verir. yağlar sıyrılır gider. sadece protein mi yiyeceksin yoksa protein + karbonhidrat mı o önemli. intermittent fastingi inceleyebilirsin protein ve karbonhidrata abandığın kilo kaybetme yöntemi olarak ben onu öneriyorum. sadece protein ile çok güç kaybedebilirsin. iyi beslen.

- alkol kullanıyorum. alkolü de hayatta bırakmayı düşünmüyorum. şu anda spor yapmadığım için haftada çok gün içebiliyorum ama yalnızca cuma ya da cumartesi haftada bir gün içmek ama çok içmek koşuluyla hayatıma devam etsem yaptığım çalışmaların içine mi sıçmış oluyorum.
- sadece bir gün iç. hiç yoktan iyidir. bazen kafayı dinlendirmek iyidir. bıraksan daha iyi ama bırakmıyosan 1 güne düşür bari. bir tek antremanının değil, hayatının içine sıçmış oluyosun. iyi beslen.

- protein tozları vs kullanmam ille de gerekiyor mu?
- ille gerekli değil tabiki. ama etkisi kaçınılmaz antremanın ağırlıgına göre. recovery'i vs çok etkiliyor. 3 yılda yapacağını 1.5 yılda yaparsın fark o. iyi beslen.

son olarak elinizin altında google var. her şeyin cevabı orada. derya deniz. topicte her sayfada aynı soruları tekrar cevaplıyoruz aslında. en azından sayfaları inceleseniz süper olur. bize yazık değil mi? iyi beslen.
Sosyal ağlarda paylaş

Karatay diyeti uygulanamaz hede hödö çekiyorlar, ama hiç değilse insan kahvaltıda ve akşam temiz beslense o da kar.

Hamur işi, ekmek, aburxubur ve çöp yemekleri unut bikere. Sabah omlet yap çift yumurtalı bol peynirli falan, mevsimine göre kahvaltılık sebzeleri koy yanına, ceviz kır bikaç tane. Akşamları da et-tavuk yeşillik falan tercih et, yoğurdu hiç eksik etme mesela.
Belli saatten sonra yeme ve şekerli meyvayı da azalt. Bi de bu diyette ekmek hamur pek istenmediği için Benexol içmeni öneririm.

Yediğin şeylerdeki şeker oranı azaldıkça ve bu sayede kana karışma süreleri yavaşlayıp uzadıkça daha zor acıkıyorsun, çok zor gelirse tamamen hamuru yok etme ama tam buğdaylı şeyleri az olarak tercih et mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Market den aldıklarınız ekşi olur yeni maya ile yaparsanız tadı gayet tatlı oluyor. Maya büyüdükçe ekşileşmeye başlıyor her türlü güzel tadı. Ben şu an kendim yapmaya başladım.
Evet kimisi tadını sevmezse hiç sevmez ama sağlık için bile için.

http://www.kefirdanem.com/SSS/12/Kefir-%C4%B0cmek-icin-74-Neden?cType=tr-TR
Sosyal ağlarda paylaş

selam bir kaç arkadaşa öm ile sordum bir de varyasyonla buradan sorayım

ofiste hazırlayabileceğim bir pre workout yemeği arıyorum
ekmek arası mayonezli ton balığı yapıyorum ya da dışardan yemek söylüyorum ama bu hem bayıyor hem de cebe dokunuyor.

tarifler lazım bana
mesela böyle yulaf ezmeli falan bir karışım? buradaki önemli kısım soğuk yenebilecek birşey olması işte.

şimdi nette de arıyorum ama şöyle birşey var hardgainerım yani sağlam karbonhidrat falan da lazım genelde hep şişkolara yönelik tarifler var aman karbı az olsun falan diye. o yüzden buraya danışayım dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...