Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

spor yapan pampalar belki bilir, enerji yakma amaçlı işe yürüyerek gidip gelmeye başladım. git 45 dk, gel 45 dk falan sürüyor yürüyerek. üstüne de işte günlük hareket + keyfi dolaşma falan her gün yaklaşık 2 saat üzeri yürüyorum. genelde zaten hareketliyim, hiç 1 saat altına düşmezdim ama bu yeni tempoyu 1 hafta sürdürünce baldırlarda bugün ağrı başladı baldırın aşile doğru indiği yerde. dinlendireyim mi yoksa gerek yok mu ne dersiniz? ikinci sorum, sürekli bu tempoyla gege olur muyum?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

spor yapan pampalar belki bilir, enerji yakma amaçlı işe yürüyerek gidip gelmeye başladım. git 45 dk, gel 45 dk falan sürüyor yürüyerek. üstüne de işte günlük hareket + keyfi dolaşma falan her gün yaklaşık 2 saat üzeri yürüyorum. genelde zaten hareketliyim, hiç 1 saat altına düşmezdim ama bu yeni tempoyu 1 hafta sürdürünce baldırlarda bugün ağrı başladı baldırın aşile doğru indiği yerde. dinlendireyim mi yoksa gerek yok mu ne dersiniz? ikinci sorum, sürekli bu tempoyla gege olur muyum?

ilerde varis, topuk dikeni, eklem ağrısı vs. çekebilirsin. her gün yürümeye gerek yok o kadar. kalf ağrısı ise genelde hızlı şekilde uzun yürüdüğünde ortaya çıkar.

kaldı ki tempolu yürüyüştür faydalı olan. haliyle 1 saat boyunca tempolu yürüyemeyeceğine göre normal tempoda yürüyüşün zaten müthiş hareketsiz ve yağlı bir insan değilsen katkısı yok gibi.

ayrıca işe gidince duş alamayacağına göre veya spor için giyinip çıkamyacağına göre de tempolu yürüyüş senin için zor yani. onun yerine işe bisikletle gitmen de fayda var veya vasıta kullanıp günde 1 saatten fazla edeceğin karı haftada 3 gün düzenli spor şeklinde kullanman daha doğru olur.

veya 1 saat yürümek yerine sabahları veya akşamları 20 dakika hiit hatta tek başına basket oynasan bile çok daha iyi sonuç alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca postür çok önemli bir rol oynuyor bıngıl bu konuda örneğin çok oturan hep bir tarafı çalışan adam yürürken bile kullandığı kısıma daha çok yük bindiriyor.Bunun cezasını genelde dizler çeker.Postürün düzgün değilse problem olabilir bak çok yürümek!Akşamları bi kaç esneme şınav squat ters mekik falan çek canın sıkıldıkça genel olarak daha iyi edersin hem de daha çok enerji yakarsın böylece.
Sosyal ağlarda paylaş

duruşum biraz bozuk ya, kamburluk var pc başında oturmaktan ve paten kaydığım dönemlerden kalma.

tempolu yürüyorum abi ben hep, alışkanlık öyle. bizim ailede herkes götüne motor takmış gibi yürür, kimse kimseye yetişemez öyle iğrenç insanlarız.

yolda terliyorum falan ama iş yerinde klima açık hazır oluyor, 30 dkda kuruyor terim. toplantım falan yoksa zaten casual giyiniyorum, sorun olmuyor. toplantım olduğu zaman gömlekle falan yürümüyorum zaten, sadece akşam yürüyorum.

parmak ucu yürümüyorum bildiğim kadarıyla. 82 kiloyum şu an 182 boy var işte, fazlası var ama kilolu sayılcak kadar değil. dizlerde yıllardır sorun var ama doktor merdiven ve eğimli olmayan yerde uzun süre yürü iyi gelir demişti.

varis olayı falan çok sıkıntı ya.

olmadı ben düzeni kırayım. 3 gün yürüyüş, 2 gün küreğe döneyim.

enerji yakmam gerek kilo için şöyle 3-4 kilo daha atarsam prime halime gelecem yine. şu yürüyüş olayına başladığımdan beri baya süzüldüm ama kilo gitmiyor. düğüne kadar 79 falan olsam şahane olacaktı.

topuk dikeni neden oluyor? ona da dikkat edeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Derdin sadece kilo vermekse yemeğine çeki düzen ver 10 kat hızlandırır durumu yürüyüşe kıyasla ama yürümeye devam et.
Benim işte hep masa başı postürüm sıçınca gyme gidiyorum düzelince bırakmış oluyorum genelde sdf böyle kısır bir döngü içinde yaşıyorum euhjasd
Sosyal ağlarda paylaş

yemek düzenim iyi abi ama kısmıyorum yani. sevmiyorum diyet kafasında beslenmeyi.

yediğim şeyler düşük-orta enerjili, protein ağırlıklı. tatlım, abur cuburum, fast foodum falan yok yıllardır - ancak kaçamaklar işte.

adım sayar var hatuna şirketten vermişler, 10k-15k arası yapıyorum gündelik.
Sosyal ağlarda paylaş

abi obez değilim, fit olmak için 3 kilo atmaya çalışıyorum. onu da zaten iyi beslenirken fazladan enerji yakarak yapmaya çalışıyorum. daha fazla aldığım enerjiyi düşürsem ambele olurum. belli bir yerin altına düşünce işteki verimimi etkiliyor.

sabah - meyve + yoğurt (300 kalori civarı)
öğlen - etli salata/makarna veya sadece et yiyorum (400-600 kalori arası)
akşam - aynı şekilde.

bi de meyve var işte akşamları, o da 250-300 olsun.

öyle kesinti yapılacak bir şey yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl oluyor abi o büyük yanlışlık var hesapta senin kilonu koruman için en kötü 2k+ kaloriye ihtiyacın var 1200 kalori alıp kilo veremiyor musun şimdi?

Akşam kısmını görmemişim. 300 kalori düş bi öğünden yavaş yavaş sağlıklı sağlıklı verirsin kilonu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mükemmel beslenme diye birşey yok zaten obsesif değilsen.Sağlıklı olduğun sürece sıkıntı yok.Bence sen biraz ağırlık kaldırsan az oyunu kısıp biraz kas yapınca fazla görünen yağlar eskisi kadar itici görünmüyor.Hem postüründe sıçmış onu da düzeltirsin mis.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...