Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

op sallamamış diye ben rahatsız olamıyor muyum lol
film topiğiyle alakalı başka ne ile alakalı olabilir. konu vizyon olunca ayarın kaçıyor. dizilerin/filmlerin kendi konusunda tartışırsın da şurada size uymayan yorum yapan görünce açıkta bi şey görmüş gibi doluşuyosunuz ona sinir oluyorum. tek sana söylemiyorum zaten ama en çok sen yapıyorsun diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Thor Ragnorak, 6/10.

dun izlemistim.
marvel sever biri olarak dusuk bir puan, forumdaki film elestirmenleri tarafindan yuksek sayilabilir bilemedim. Ozellikle inifnity den sonra izledigim icin- inifnityi begenmistim epey- buna 6 verdim.

https://m.media-amazon.com/images/S/aplus-media/sota/0eadd5de-8468-4c13-944e-e29bca07b5ae.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bill burr izledim 6 saat ardarda lskdf yanlarım agrıdı.

https://art-s.nflximg.net/c669d/9548981ecaa218b37f2f9b8c6d858c0803fc669d.jpg
https://occ-0-999-1009.1.nflxso.net/art/19518/25d254f230fb39af54eda267bb93102554819518.jpg
http://scrapsfromtheloft.com/wp-content/uploads/2017/05/Bill-Burr-Walk-Your-Way-Out-2017.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Su kotu bu boktan diyenlerle karistirdin beni Ahmet.

Ya erken 20 yasına gelmeden önce böyle ünide ögretilmiş olması gereken birşey var abi, iyi ve kötü nedir. Ne neden iyidir, kötü neye göre kötüdür falan.

Mesela Ragnarok'a neden iyi bir film diyorum sonra gidip dark knight rises kötü diyorum? Hani bütün eleştirinin başlayacagı nokta herhangi bir işin amaçladıgı ne, bunu ne kadar yapabilmiş, nasıl güzel yapabilmiş, nasıl kotaramamış. Hani bunun subjektif kısmı %5'i falan bu işin. Binlerce yıldır sanat formlarında eserlerin insanları nasıl uyardıgı evrilmiş, şekillenmiş vs vs.

Her on filmden 9unun yapısının aynı olması bir kaza değil.

O yüzden böyle "subjektif" gibi tuzaklara düşünce bi bakıyorsun eli hayatında kalem tutmamıs tumblr kızları sanatçı oluyor, pacing'i bozuk ölümüne yavaş çekilmiş her sanat filmi, 2deep4u deniyor.

Subjektif diyebileceğimiz kısım su oluyor, diyelim ben pacing'e çok önem veriyorum filmde, laurelin plot'a, goldbaren acting'e. O yüzden aynı filme 6-7-7 veriyoruz pacing'i sorunluysa.

Ready player one konusuna gelirsek, oturup film diye izleyen arkadaslara ne diyeyim bilmiyorum, nostalgia goggle falan herhalde iki transformers gösterirsen 30 saniye iyi film oluyor. Görseller desen kötü, plot 20 sene önce bile cheesy olan bir plot, aksiyonu desen contextsiz, başrol desen kimsenin kendiyle bütünleştiremeyeceği kadar pişmemiş.

Totalde 10 dakikasını bile çekmedi abi spielberg, altına spielberg yazmak bile tam bir jewishtricks.png. İyi çünkü spielberg normalde, adamın kariyerinde kara bir nokta olarak kalacak bu film.

Bak mesela yukarıda bill burr 8/10 her zaman. Neden? Çünkü adamın aim'i crude manly humour ve tutarlı bir şekilde ulaşıyor hedefine. Spielberg'den daha başarılı bir işi var artık bill burr'ın, sinemanın geldigi nokta.
Sosyal ağlarda paylaş

yani ben o kadar katı bakmıyorum "17th minute mark yok o yüzden pacingi bozuktur" gibi teknik konuşamam. forumun çoğu mühendis büyüdü, kendini sonradan eğiten eğitti, bende anca çarpık bir beğeni gelişmiştir.

ben daha çok skriptin aptalca olmasına takılıyorum filmlerde. tahmin edilebilir, basit ve sade olması =/= aptalca olması. seyirciyi şaşırtacam diye zoraki twistler, başı hiç olmayan dönüm noktaları ve tabansız karakter dönüşümleri, karton villainler, çok akıllıymış gibi girişilmiş ama adam gibi çözülmemiş tutarsızlıklar ve bunları tekrar tekrar görmek sıkıyor. her filmde bir beklentiyle oturuyorsun koltuğa, artık sık sık benzer şekilde kalkınca da bezginlik ve trip başlıyor.

beni başka insanların keyif alması rahatsız etmiyor, beni başka insanların birazcık çabayla daha güzel yapımlardan daha fazla keyif alabilme potansiyellerini ezmesi rahatsız ediyor. haliyle de yapımcılar çoğunluğun beğendiğine yöneliyor, çok daha iyi olacak bir film bile daha masadayken "çoğunluk ne der" diye ziyan edilebiliyor. sonra da sabonisin bahsettiği "aktı gitti", "çıtır çerezlikmiş" noktasında hızlı tüketen bir seyirci kitlesi çığ gibi büyüdü. eskinin gişe filmleri "festival filmi" ayarında kaldı artık. chinatown yarın vizyona giriyor olsa, bu ne lan bomboş film, aqmadı knka denir 6 verilir geçilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben random örnek olarak verdim subjektiflik konusuna. Subjektif şeyler var evet, ama ürünün %5 olsun 10'u olsun falan. Gerisi gayet metoduyla ölçülebilir, dissectleyebileceğin şeyler.

Bu yanılgı sadece senko'ya öz değil tabii ki, yeni nesil post modernisme zorla itildiği için oluyor biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

yani gidip CVye "hobileri: sinema" yazanların ne kadarı, izlediği filmin yönetmeni kimmiş, başka neler çekmişler, lan senaryo vasattı ama görseller iyiydi, görüntü yönetmeni kimmiş ne çekmiş başka ne beğenirim diye dönüp bakıyor?

veya arkasında başka katmanlar var mı diye şöyle bir internette yazılanları geziyor mu? arkadaşlarıyla biraz olsun konuşuyor mu? beğendiği müzikleri falan gidip arayıp buluyor mu? yani herkesin zaten bazal olarak yapması gereken şeyler nedense elitlik kasıntılık algılanıyor.

ondan sonra "Thor'da AaaAAa diye giren aksiyon müziği"ne gülünce biz hazımsız oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Ben random örnek olarak verdim subjektiflik konusuna. Subjektif şeyler var evet, ama ürünün %5 olsun 10'u olsun falan. Gerisi gayet metoduyla ölçülebilir, dissectleyebileceğin şeyler.

Bu yanılgı sadece senko'ya öz değil tabii ki, yeni nesil post modernisme zorla itildiği için oluyor biraz.

3-5 kitap makale öner de kurtulalım bakalım bu yanılgımızdan
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Tim said:

Su kotu bu boktan diyenlerle karistirdin beni Ahmet.

...

Ready player one konusuna gelirsek, oturup film diye izleyen arkadaslara ne diyeyim bilmiyorum, nostalgia goggle falan herhalde iki transformers gösterirsen 30 saniye iyi film oluyor. Görseller desen kötü, plot 20 sene önce bile cheesy olan bir plot, aksiyonu desen contextsiz, başrol desen kimsenin kendiyle bütünleştiremeyeceği kadar pişmemiş.

Totalde 10 dakikasını bile çekmedi abi spielberg, altına spielberg yazmak bile tam bir jewishtricks.png. İyi çünkü spielberg normalde, adamın kariyerinde kara bir nokta olarak kalacak bu film.

...

Ben bunu bilerek gittim abi filme. Once 3d gittim biraderle sonra da 4dx gittim hanimla ve inanilmaz eglendim cunku sanatiymis oyunculuguymus falan umrumda olmadi. Cocukken delisi oldugum bi film vardi 47574737373 kere izledigim*, onu izlerkenki hissiyati uyandirdi bende. Film beni ve benim gibileri hedeflemis, hedeflediginde de son derece basarili olmus bi film bence. O yuzden cok kritize etmeye gerek oldugunu dusunmuyorum. Bu yuzden ilk cok eglendim ama sonradan puan kirdim diyenin uzerine cok gereksiz dusundugunu ve fazla tepki gosterdigini dusunuyorum.

Ha senin konumunda olsam ben de farkli dusunebilirdim ama sanat sanat icin midir yoksa benim icin midir kisminda tikaniyor o aci.

* https://www.imdb.com/title/tt0098663/
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

xunn said:

3-5 kitap makale öner de kurtulalım bakalım bu yanılgımızdan

Bugune kadar hangi yanilgindan kurtuldun ki bundan kurtulucan senko. Zaa
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

ben film diye izledim. cheesy miydi allahına kadar ama eski tarz; kötü güce karşı savaşırken arkadaş olanlar, bu sırada şans eseri aşkı bulanlar falan derken bir şekilde eğlenceli filmdi bence, görseller de eh işteydi. ancak ulan buna da film denir mi puanım 4 puanım 5 diyecek kadar rezalet ya da of bu ne adeta michael bay diyecek kadar bayağı değildi.

sonuç olarak 6-7 puan, izle eğlen unut ama izlemezsen de bir şey kaybetmezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...