Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Joker said:

sabonis said:

insanlar için bu kadar sıkıcı olabilecek bir hikaye, daha akıcı nasıl anlatılırdı bilmiyorum.

valla insanlar beni ilgilendirmiyor, benim için hiçte sıkıcı bir hikaye değil, o sizin konuya uzaklığınız ilgisizliğinizle ilgili. eğer daha iyi nasıl anlatılırdı diye merak ediyorsan izle too big to fail'ı, biraz farklı açıdan işlenmiş. ayrıca "olmamış bu at gitsin" gibi bi laf etmedim, söylemediğim lafları yansıtmazsanız sevinirim. zira the big short'u 10 kere izlemişimdir en az, konuya olan ilgimden dolayı. ama daha iyisini gördüğüm için "iyi çekememişler" diyerek kendi yorumumda bulundum. siz tabi muhtemelen filmin çekiminden yada akışından çok hangi ünlü oynuyor ona göre karar veriyorsunuz bir filmin iyi olup olmadığına.

vur joker vur
Sosyal ağlarda paylaş

Big Short cidden daha iyi cekilemezmis. Burada zaten bu isi bilmeyen insanlara da olayin gercek yuzunu bir nevi daha rahat anlasilabilir bir dille anlatiyor film. Kitap cok guzeldi ama sinema olarak bunu filme donusturmek kolay degil.

Inside Job da harika ama belgesel zaten.

Finansla ilgilenen azicik biri icin zor degil zaten bu kavramlar ama bilmeyenler icin anlasilmasi zor evet, bugun CDO'yu bilmek degil marifet ama 2008 yilinda bazi insanlarin belli seyleri farkedebilmis olmasi zaten butun olay. Film ve kitap aslinda isin finans boyutunun disinda ele aliyor olayi, bu insanlar bu isten sadece profit etmis insanlar degil, cok daha fazlasi var, ama bu insanlar - ki aralarinda genc olanlar inanilmaz tecrubesi olmayanlar da var- birseyleri gozlemleyerek arastirarak bir nevi nehrin tersine gidip onda israr ederek basarili oluyorlar ki bu isin teknik detayindan daha cok vurgulaniyor. Adamlar bir nevi outlier yani. Kitabin yapmak istedigi buydu, filmde bunu basariyor.

Yani bir kitaptan alinan senaryoyu bu hale getirmeyi basarisiz bulmak ayri sacmalik, sabonis ve digerlerine katiliyorum. Adamlar 2008 belgeseli cekecegiz diye bir iddaada bulunmuyorlar zaten, ortada bir kitap var ve bunu seyirciye en iyi sekilde aktariyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

http://www.solitarynut.com/wp-content/uploads/2016/03/li3Ya9Ru.jpg

bugün izledim bunu, son 20 dakika dışında 7/10

olum o son 20 dakika ne lan? dünyayı almaya gelip, ranged weapon olarak sadece yeşil gaz kullanmak nedir? uzaylının ağzına yumruk atmadığı kaldı bi. şaraptan alotofkokteyli yaptığını falan geçtim de üff yani. patladı dalağı bi de %11 lik falan alkollü içkiden.

uzay gemisiyle gelip, kadınla karşılaştıklarında önden salınan bebe gibi göndermişler bi tanesini, küfür etse de dalsak diyen mamak apaçisi gibiler abi. hımına hımına hımına diye koşuyo peşinden kadının. alma kardeş sen dünyayı ya dfsdfds.

kadın helikopter sanıp el sallarken zbam diye füzeyi çakaydı üstüne çıktığı arabaya, o zaman bişiye benzerdi bari. hadi füze değil lazer çaksın, hadi lazer de değil, ilk filmde gördüğümüz örümcek gibi yaratıklardan atsın 8 10 tane. 7/10 olurdu yani. son 20 dakika 5/10 yaptı filmi tövbeler olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...