Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

of naptım ben ya nası zaman harcadım bu filme :S adamlar totalda 9 kişiyle, aduket ve barakayla çocuk filmi çekmişler oyuncular para almadıysa bütçe 3 dolar falandır muhtemelen. ne adam gibi dialog var ne oyunculuk var 7 vermişler ya la bu filme?! 1 veriyorum. hatta 0.5 tombo

http://images.geeknative.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/10/MANG3177_DVD_Street_Fighter_Assasins_Fist_2D.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

film maratonu yaptık arkadaşla üçünü de yorulmayayım.

3. film Takva.
Kullandığı dili, anlattığı hikayeyi iyi bilen birinin elinden çıkmış, detaylara hakeden önem verilmiş, karikatüre düşmeyen, özgün ve türk sinemasının iyi filmlerinden biri. İzlemiştir ekseriyet insanlar diye tahmin ediyorum çok şeyapmıyorum.

iyi/10

2. film Woody Allen'ın Deconstructing Harrysi. Woody Allen seven izlemiştir çok seviyordur, sevmeyen yine sevmez, bilmeyen ise buradan başlayabilir.

sevmediysen senin adına üzgünüm/10

1. film de yeni bir film olan Youth

Özet geçmek gerekirse, samimiyetine inanmayı başarınca güzel film. Kusurlarını affetmeniz gerekiyor. Tabi gerçekten iyi olmanın çok yakınından geçen filmler insanı konuşturuyor, bu da beni konuşturacak bir film o bakımdan. Yönetmen epey transparan filmde. Aynı zamanda da senaristiymiş, o bile belli oluyor. Yönetmenin hangi yönetmenlerden etkilendiği belli oluyor. Yönetmenin kadını ne kadar iki boyutlu görebildiği ve ne kadar erkek olduğu belli oluyor. Buram buram taşak kokan bir film o bakımdan. Zaten hikayesi de aşağı yukarı bir erkeğin hayatı boyunca olan tüm endişeleri gibi. Hayatının ortasında hem daddy issues yaşayan, hem yaşlı teke sendromuna girmiş bir abi işte.

Kendine benzememek için kendine kendinin makyajını yapan tipler vardır çizgiromanlarda ve eski dedektiflik hikayelerinde. Onun gibi burada da. Kendi dertlerini direkt ele almış ama hala utanmaya çekinmeye devam ediyor. Hala bir denial kapısı bırakıyor. Woody Allen o bakımdan ilaç gibi geldi, direk aktı bu filmden sonra. Filmin sanatsallık ve kendini sevimli gösterme çabaları arasındaki salınımında mideniz bulanmadan durabilirseniz altında güzel bir şeyler var. Bonus olarak oyuncular ve oyunculuk çok güzel.

Arkadaşımızın daha önce hiç bir filmini izlemedim ama bundan sonra aa o mu yönetmiş derim en azından.

bi dene/10

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...