Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

doubtful said:

Beğendim ben de. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Bünyesi Hollywood tarafından yoğun şekilde etkilemiş kişileri sarmayacakır muhtemelen. Filmin sonundaki sahneyi yönetmenin (biz türklere özgü) erojen bölgeye doğru yapılan cüccük hareketi gibi yorumladım.

son sahne tabi yoruma açık da,

film çekildiği sırada olayların üstünden 20 yıla yakın süre geçmiş ve fail yakalanmamış. Yani fail muhtemelen 40-50 yaşlarında ve gidip de bu filmi sinemada izlemiştir. Orada dedektif katilin sıradan biri olduğunu öğrendikten sonra seyircinin gözünün içine bakıyor, sürekli gözünden anlayabildiğini iddia ediyordu suçluları hatırlarsan. Katilin de gözünün içine bakıyor ve sen olduğunu biliyorum diyor, yönetmenin katile, katil aracılığıyla herkese yolladığı bir mesaj bir nevi. Bence orada vurgu katilin sıradan biri, aramızda yaşayan biri olduğuydu.

Sosyal ağlarda paylaş

ben de izledim sdfs

http://patdollard.com/wp-content/uploads/2014/03/MV5BMTcyNzk4Nzg4N15BMl5BanBnXkFtZTgwMTkxMDI2MDE.jpg

kötüydü ya
yani 2 saatten fazla zamanımı buna mı harcadım öf dedim bitince
hiç uzun uzadıya eleştiresim yok

ama en çok gözüme batan şey oyuncu seçimleri
jennifer connelly olmamış (özellikle punish me üvüvüv yaptığı sahne çok kötüydü. devamında kurtardı biraz gerçi)
emma watson olmamış
shem'i oynayan yavşak hiç olmamış
anthony hopkins fazla kaçmış filme, üstad sen napıyon orda ya
bi tek rasıl krov tam oturmuş role ama kurtarmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

http://www.magnetreleasing.com/godblessamerica/images/photos/photo_07.jpg

2. kez izledim yine çok sevdim
yalnız filmin bazı noktalarında "lan film çok kısa oldu dolduralım biraz" havası var
boş konuşuyorlar yani, aynı "hede diyenleri öldürelim, höde giyenleri öldürelim" geyiği tekrar etmeye başlıyor

güzel filmdi valla izleyin
Sosyal ağlarda paylaş

http://patdollard.com/wp-content/uploads/2014/03/MV5BMTcyNzk4Nzg4N15BMl5BanBnXkFtZTgwMTkxMDI2MDE.jpg

çizgi romanını okuduydum önceden ondan sıkıldım yarısında.

O iki time lapse sahne, creation fln baya iyilerdi ama gerisi meh.

Hele o Ham'in karı bulun bana, karı getirin bana diye ağlanmaları çok baydı sdf
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2014/04/130.jpg

ilginç başladı, yalnız sonra biraz fazla koptu

doktorun aslında PINN olması kuşkuları güzeldi ve mantıklıydı, ama çok bariz olduğu için öyle bişey olmayacaktı tabi

aynı zamanda doktorun gerçekten de hala daha kendisi olması güzeldi, ama madem öyle neden milleti kendine köle yaptı? yalnızca onun için çalışmak isteyenleri kullandı gibi bi savunma düşünülebilir ama yine de baya pis bi hareketti ve filmde doktorun böyle bi hareketi gerçekleştirmesinin arkasındaki karakter özelliği bize verilmedi

sonu da saçmasapan olmuş ayrıca
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

doktorun aslında PINN olması kuşkuları güzeldi ve mantıklıydı, ama çok bariz olduğu için öyle bişey olmayacaktı tabi

aynı zamanda doktorun gerçekten de hala daha kendisi olması güzeldi, ama madem öyle neden milleti kendine köle yaptı? yalnızca onun için çalışmak isteyenleri kullandı gibi bi savunma düşünülebilir ama yine de baya pis bi hareketti ve filmde doktorun böyle bi hareketi gerçekleştirmesinin arkasındaki karakter özelliği bize verilmedi

teori

abi açıkcası o konu açık ve netti bence. dünya'yı değiştirmek istediğini söylüyor defalarca zaten. ayrıca eşinin sağlık ve açlık gibi konulardaki tavrını da göz ardı etmeden insan ırkını ilkellikten çıkararak yeni bir dönem başlatmak istiyor. muhtemelen gerekli şartlar oluştuğunda eşini de sisteme alarak tek başına yönetimden de ayrılmış olacaktı.

kısacası ilkel insan ırkını potansiyeline ulaştırma amacıyla yapıyor diyebiliriz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...