Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

insanların ısrarla koka kola içmesi, burger king'e gitmesi falan filan

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Kan şekerinde yarattığı spike, kalori ve asit olarak söyledim onu. Kimisi koladaki aside ve "x adet küp şekere" şekere laf edip gidip dev bardakta sıkma portakal içiyor. Yoksa içindeki katkı maddeleri, tatlandırıcılar, gaz vb. ayrı mesele.

Aralarındaki fark birisinin işlenmiş şeker olması.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Baggio said:

Kan şekerinde yarattığı spike, kalori ve asit olarak söyledim onu. Kimisi koladaki aside ve "x adet küp şekere" şekere laf edip gidip dev bardakta sıkma portakal içiyor. Yoksa içindeki katkı maddeleri, tatlandırıcılar, gaz vb. ayrı mesele.

Aralarındaki fark birisinin işlenmiş şeker olması.

Farketmiyo. Meyve yeterince sekerliyse yine ayni etkiyi yapiyo, yine kani asitlendiriyo.

Tum gun ac gezip sonra saglikli olsun diye bol sekerli meyvenin suyunu icmek kendine yapabilecegin en buyuk kotuluklerden biri mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

"çünkü zihni kola ve fast foot la bulanmış bir insanın sadece beden sağlığı değil akıl sağlığı da bozulmakta."

ben su cumleye takıldım.
basarısız bır troll olmus kardes. Ayrıca bu sekılde bir dikte olmaz. Saglıksız beyler, yemeyin de gec. su üstte yazdıgın cumle o kadar populist ve yanlıs bır dusunce kı..
fcking hippies diyesim geldi yani
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Zevk meselesi, iradeyle alakası yok olayın. Bugüne kadar sen de kola, meyve suyu içmişsindir ve fast food yemişsindir büyük ihtimal. Bugüne kadar kanser oldun mu? Şu yok şu yiyecek/içecek kanser yapıyor, uzak durun diyenlere sinir oluyorum. Ulan şimdiye kadar hep yedim ve içtim bir şey olmadı, şimdiden sonra da olacağını sanmıyorum. Onun dışında 3 sene boyunca 3-4 ayda bir hep aynı besini tükettim ve her gün kola içtim. Kilo almak dışında bir zararını görmedim. Sigara ve alkol fast food ve kolanın hastalık yapması konusunda ikinci planda kalmış olamaz. Pis kokulu hamburger mi? BURAYI TERKET PİS VEJETERYAN!!

Ediyorum ve edeeceğim de evlat sen raad ol.
Sosyal ağlarda paylaş

Zyrobod said:

Certhas said:

Zyrobod said:

çünkü zihni kola ve fast foot la bulanmış bir insanın sadece beden sağlığı değil akıl sağlığı da bozulmakta.

kola içenlerin akıl sağlığının bozulduğunu sana düşündüren nedir?

koka kola'nın bileşenleri karaciğerde doğal bir amfetamin'e dönüşür. bu artık bilenen bir şeydir. bunu araştır.

amfetamin ise adrenalin hormonuna çok benzeyen sentetik bir salgıdır. bağımlılık yapan uyuşturucu grubundandırlar. dolayısıyla uyuşturucu özelliği beyin hücrelerini kaybetmene sebep olur ki beyin hücreleri YENİLENMEZ.

senin akıl fonksiyonun beyin hücrelerininin ne kadar etkin ve ne kadar bağlantılı olmasıyla ilişkilidir. zaten doğduğun zaman beyninin yüzde onunu kullanabilir bir halde doğuyorsun.

artık bu tarz bilgilerle ilişkileri sen kur.

başlığı açana saldırayım mantığıyla cevaplar çok komik, gülüyorum.

Başlığı açana saldırayım mantığıyla cevap vermiyor kimse. İnsanların tercihlerini eleştirdiğin için eleştiriliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...