Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nefret ettim!

Mandoo

Öne çıkan mesajlar

said:
thanatos, 04 Ocak 2005 19:35 tarihinde demiş ki:
arkadas paticikden degil toplumdan soz ediyor, eger o camiler yerine okul yapilsaydi zamaninda, okumus bi toplum olsaydik bu din tartismalarini asmis olurduk.

ama ulkenin yarisindan cogu cahilken okumus insanlarin da kafasina takiliyor boyle seyler.

Benim bütün ailem üniversite bitirmiştir. Benim rahatsız olduğum konu islama kötü gözle bakılması. Ki ben namaz kılmasam da dine saygıyla bakabiliyorum herhangi bir dine.[signature][hline]Apprentice fordfocus driver..[/i] kalhiae
Sosyal ağlarda paylaş

bu ne ya.. iç içe girdi yazılar. harikalar diyarında değiliz belki senin dünyanda değirmenlerle savaşan. prenslerin öptüğü kadınlar iyileşiyo olabilir ama bugün buğday tarlası yakıp inek üretmek o kadar kolay yapılabilecek birşey değil.

[Bu mesaj fordcus tarafından 04 Ocak 2005 19:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

muslumanliga kotu gozle bakilir tabii, yabanci ulkelerin gozunde sadece terorist muslumanlar.
bizim gibi modern insanlarin gozunde de kadinlari ezen, cahil, kultursuz insanlar tabii asiri dincilerden soz ediyorum, boyle bi durumda nasil kotu gozle bakilmaz ki?
gercek muslumanlik yasandi da kotu gozle mi bakildi?
neyse bu konu daha fazla uzarsa topic gider, en iyisi oz noktalari soyleyip kapamak ki uzayip kavgaya donusmesin.[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
haydee propagandanın da bu kadarıü, ne 80 bini türkiye de yaklaşık iki yüzbin cami var. 353 kişiye 1 cami düşüyordu en son söylenen. hatta Tayyip'in de cami yerine hastane, okul yaptırın diye bir açıklaması vardı..

ayrıca kimsenin müslümanları ezdiği falan yok, rahaaat rahaaat yaşıyorsunuz işte. neyine köpürüyorsun.

ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmleride mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..

işte bunu kastediyordum...aklımdakileri tam olarak anlatamadım....uslubum yanlış oldu....cami sayısını din hocamızın söylediğine güvenerek yazdım..80 bin diye...bende zaten cami açılması taraftarı deilim...ama yani bu kadar çok kilise açılması rahatsız etti beni...

fazla inançlı biri deilim ama metalci geçinip boynunda muska taşıyanların insanları yobaz diye ezdiği bir toplum beni özellikle rahatsız ediyo...[signature][hline]Chirac:Hepimiz Bizans Çocuğuyuz!
Bakan Tüzmen:Avrupalı ne çocuğu olduğunu bilir...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
thanatos, 04 Ocak 2005 19:43 tarihinde demiş ki:
muslumanliga kotu gozle bakilir tabii, yabanci ulkelerin gozunde sadece terorist muslumanlar.
bizim gibi modern insanlarin gozunde de kadinlari ezen, cahil, kultursuz insanlar tabii asiri dincilerden soz ediyorum, boyle bi durumda nasil kotu gozle bakilmaz ki?
gercek muslumanlik yasandi da kotu gozle mi bakildi?
neyse bu konu daha fazla uzarsa topic gider, en iyisi oz noktalari soyleyip kapamak ki uzayip kavgaya donusmesin.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

300 nufuslu koye 2500 kisilik cami yapilmisti en son, haberlerde izlemistim.
birakin kilise de yapilsin, kimseye bi zarari yok, kimsede kimseyi kolundan tutup hristiyan ol yoksa asariz, keseriz demiyor.[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

mmm o kilise açılmasının bide kötü yanı var

a.k.a misyonerlik

afrikalılarda kendi dinlerine sahiplerdi ama nooldu şimdi yarısı hristiyan yarısı müslüman ve çatışmaların çoğu bu yüzden yaşanıyor

olay bölücülük arkadaşlar
tamam isteyen istediği ibadet yerini açabilmeli ama bazı kiliseler varki bunlar yasal ve devlet tarafından tanınmış yerler değil işte örnek apartman kiliseler

bu kiliseler evet sizin ve benim gibi aklı başında kimselerin dinini tabiki değilştiremez

ama bide olaya cahil insanlar açısından bakın..türkiyenin en önemli sorunu eğitim
adamlar doğru dürüst dinini öğrenmiyor efendim şunu yaptın bilmam kaçyüz şunu oku bunu oku diye yazılar var sağda solda.ondan sonra dam ekmek alacak kadar para kazanamıyor maddi durumu yetersiz

bu kiliseler gidiyor bu adama gel sen bizim bi yermize yok dinin deeştirme yardım edecez şeklinde başlıyolar ufak ufak yardımlarla arada bu kendi dinlerini tanıtıyorlar sonra insanlarımızda elbette bu sahte sevgi gösterilerine kanıyor tabiki

bu misyonerlik olayları gerçekten aşmış düzeylere ulaştığını okuyorum bu gidişle tr içten bölünüyor çünkü basında vs hiç yeralmaz bu haberler
kısacası adamlar dışarıdan ve içeriden destekli zaten
bu konuda bilinçlenmemiz lazım
heralde konuyu açan şahsiyet bundan bahsediyordu bilemiyorumda yakında başımıza dert haline geleebilcek bi sorun(iç savaş içişlerine müdehale vs.)
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde burda (kıbrısta) 31 aralık akşamı, güneş batmadan 2 Saat kadar önce gökte buluttan bi haç vardı dev gibi :) ben çok şüphelendim şahsen ehe, uniye dönerken gördük bizde.[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - SmS - NwN-II - Satılık!
let the echoes of doom resound across this wretched world that all who live hear them and despair
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infeqted, 04 Ocak 2005 20:00 tarihinde demiş ki:
kardesim incil dagitilsin isa nin hayatini anlatan filmler izlensin insanlar kendilerini neye yakin hissediyolar ise onu tercih etsinler

bilmeden babadan miras musluman olacaklarina, okuyup benimseyip hristiyan olsunlar

bunları müslümanın yapmasıda da yarar vardır. sadece kaçınması gereken hristiyanlıkla ilgili sonradan değiştirilen şeylerin olduğu yayınlardan uzak durması

[Bu mesaj forgiver tarafından 04 Ocak 2005 20:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandooo, 04 Ocak 2005 19:17 tarihinde demiş ki:
yabancı devletler ulusal dinlerini

arkadaşım biraz kavram karmaşası yaşamışsın galiba ulusal din de ne ola ki, milli bayrak,marş tamam da milli din nedir bir ulusun ayırt edici özelliklerinden biri din değildir,ha tabi islam cumhuriyetiysen olur o ayrı.

Ayrıca din hocana da benden selam söyle, bir de Türkiye'de hıristiyan nüfusun sayısını sor,hayır çünkü bütün hıristiyanlar kilisede çalışıyor bu hesaba göre.Hatta sor bakalım son 50 senede kaç kilise açılmış?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 04 Ocak 2005 20:13 tarihinde demiş ki:
müslüman olan bir insan dininden dönmez, en azından dönen görmedim
hristiyanlık misyonerleri ancak dini açıdan boşlukta olan kişileri tavlayabilir

müslümanlığı bırakıp hristiyan olursan, para ve iş veren cemaatler var.. ben gördüm para için böyle yapanı...[signature][hline]AAL'05
[Bu mesaj karakedi tarafından değişti.. değiştirili... değiş... değiştirlllllll..]
(nihoohoh dün mumları üflerken dilek diledim)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eldar, 04 Ocak 2005 20:20 tarihinde demiş ki:
said:
Mandooo, 04 Ocak 2005 19:17 tarihinde demiş ki:
yabancı devletler ulusal dinlerini

arkadaşım biraz kavram karmaşası yaşamışsın galiba ulusal din de ne ola ki, milli bayrak,marş tamam da milli din nedir bir ulusun ayırt edici özelliklerinden biri din değildir,ha tabi islam cumhuriyetiysen olur o ayrı.

Ayrıca din hocana da benden selam söyle, bir de Türkiye'de hıristiyan nüfusun sayısını sor,hayır çünkü bütün hıristiyanlar kilisede çalışıyor bu hesaba göre.Hatta sor bakalım son 50 senede kaç kilise açılmış?

ya ben ulusal din derken mesela ingilizler hristiyandır...türkler müslüman çıkıpta kimse ingilizler müslüman bi ülkedir demez bunu anlatmak istedim....zaten türkiyede kilise açılma oranı son aylarda tavan yapmış bundan rahatsızım...[signature][hline]Chirac:Hepimiz Bizans Çocuğuyuz!
Bakan Tüzmen:Avrupalı ne çocuğu olduğunu bilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen camilerin fazlalığından şikayetçi olan biriyim. Birbirlerine 200 metre yakında olan camilerden yayılan Ezan seslerinin birbirine karışması sinirimi de bozmuyor değil..
Hocanın konusuna gelince ; toplumun o kadar çok önyargısı oluşmaya başladı ki medeniyete ulaşmak yerine nedense çaktırmadan daha da aptallaşıyor insanlar.
Müslümanlık denilince insanların aklına yobazlık geliyor. Neden? Show Haber, abartılı medya, kulaktan dolma bilgiler , zamanında verilen boş değerler vs...
Zamanında ve şimdi de çok yalnış yorumladıkları oldu insanların Kur'an ı...
Bu bağlamdan cidden birçok yere varabiliriz..[signature][hline]--- God is in the TV ---
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...