Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nefret ettim!

Mandoo

Öne çıkan mesajlar

said:
Penthesilea, 04 Ocak 2005 22:00 tarihinde demiş ki:
Dikkat edin az sora birisi gelcek "Camiye karşı komünistler, yanacaksınız!" falan diye bağıracak.

böyle bi beklentin var madem söyliyim Camiye karşı komünistler, yanacaksınız :hrr: oldumu:D[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
:hrr: Patavatsızlık yapmayın :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

tamam lombak önemsiz, ben kafamda kendi doğrularımı kurduğum anlamında şey...

bu arada 32 cami muhabbetince çok ciddiyim. Bursa da yaşayanlar bilir yıldırım semtinden baktım ve saydım, ama ilginç olan şey bu semtin camisi evin arkasında 100 metre idi.. onu sayamadım.. :D[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
We are our Past failing to come back
All of us visionaires..
..with a rope around our neck...

Sosyal ağlarda paylaş

aslında gerçek islamizm diye bir kavram yoktur. gerçek hristiyanizm, manuizm yoktur.. her insan bütün bu kavramları tez, antitez şeklinde yorumlayarak kendine göre bir sentez oluşturur ve bu sentez estelizm olur o kişi için. o yüzden yeryüzünde kaç milyar insan varsa o kadar izm vardır.[signature][hline]Aklımı kaybettim hükümsüzdür.
DeviantArt Gallery
Hür ve özgür şarap ve lezzet portalı
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanla boynuna demir zincirler geçiren,hiphopcuyum diye kendine 10 beden büyük kıyafetler giyen dejenere gençliğin son safhasıdır bu.Dini bilimle eşdeğer tutup mantıksız olduğunu söyleyebilen,üstüne kuranın eskide kaldığını söyleyebilen ne kültürüne ne atalarına sahip çıkabilen kendini bilmez,ahlaksız bir toplum olacağız bu gidişle.
Dini mantıksızca eleştirmekle,dış populer akımlardan etkilenip müslümanlıgı abes bulan insandan ne ülkesine ne kendisine hayır gelir.
Zamanla komunıst akımlarla etkılenmıs ınsanların ülkemize bıraktıgı kara bir lekedir bu,utanıyorum bu lekeden.[signature][hline]shinsetsu desu..
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim ev benzetmek gibi olmasın Kabe gibi, her tarafta bir cami, eskiden düzen de yoktu, ezan okunduğu zaman evde durulmazdı. Bence bu da benim özel yaşamıma müdahaledir, ben çok dindar olabilirim ama böyle kafama kafama vurulursa isyan ederim. Neden sonra düzeldi artık tek tek. Ve işin kötüsü bu camilerin çoğu boş, giden gelen yok. Yapılma sebepleri de belli.
Gecekondu yapılacak yerlere önce cami yapılır, çünkü cami kutsal bir yapı olduğundan hiç kimsenin yıkmaya gücü yetmez. Sonra etrafına yapılar kondurup parsayı yemeye başlarsın. Türkiyede hiç camii sıkıntısı olduğunu da sanmıyorum, her yerde cami var giden yok, bunların da bir kısmı o kadar korsan ki en ufak depremde kafamıza geçecekler. Bence bu sadece dinin alet edilmesi, kirletilmesi, yozlaştırılmasıdır. İnsanı dinden soğutur. Derler ya, "Yarım imam dinden, yarım doktor candan eder" diye.

Neyse, gelelim ilk konuya. Mandoo bence konuya taraf tutarak yaklaşmışsın. Devletin dini olmaz, bireyin dini olur lafı çok güzel. Aramızda Hıristiyanlar da olabilir. Hem örneğin Süryaniler var, ben nice gördüm onlara "Hıristiyansınız siz hainler" muamelesi yapıldığını. Eğer bir insan kayacaksa, zaten misyonerler etkiler onu, yok kaymayacaksa istediğini yapsın etkilenmez. Din böyle bir şeydir, genel kuralların kişisel yorumudur din. Sen neyi doğru bellediysen o doğrudur, gelip sana Hıristiyan ol, Budist ol, ateist ol diyene "Amaan git işine" dersin bu bilinç oturduğu zaman. Herkes istediğine inanır. Önemli olan senin kendi inancını sopa zoruyla bana kakmamandır.[signature][hline]Denizden Esen Lodosa İnan, Hayallerinin Aşkını Ciğerlerine İşlesin.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 04 Ocak 2005 22:05 tarihinde demiş ki:
bizim evin yanında onikiler cami var.

adam teybe takmış okuyor yaau , söylemiyor ki hiç.

Abi iyidir öyle ya. Emlak Bankası evlerine taşınmadana önce İzmir'de, 100m den az mesafemizde cami vardı, adam gecenin köründe, sabaha karşı namazında son ses yorum yapıyordu ya, bildiğin cover yapıyordu ezanı. Her gece uyanıyordum abi nasıl bir eziyettir. Cehennem de böyle bi yer olacak heralde =)[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Gözlerde yaş yoksa, ruh gökkuşağına sahip olamaz - Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 04 Ocak 2005 22:05 tarihinde demiş ki:
bizim evin yanında onikiler cami var.

adam teybe takmış okuyor yaau , söylemiyor ki hiç.

Diyanet işlerine şikayet et imam işini yapmıyor die:P[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
:hrr: Patavatsızlık yapmayın :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Apache, 04 Ocak 2005 22:07 tarihinde demiş ki:

Dini mantıksızca eleştirmekle,dış populer akımlardan etkilenip müslümanlıgı abes bulan insandan ne ülkesine ne kendisine hayır gelir.

Atatürk ün laik evladıydın galiba?[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
All of us visionaires..

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Apache, 04 Ocak 2005 22:07 tarihinde demiş ki:
Zamanla boynuna demir zincirler geçiren,hiphopcuyum diye kendine 10 beden büyük kıyafetler giyen dejenere gençliğin son safhasıdır bu.Dini bilimle eşdeğer tutup mantıksız olduğunu söyleyebilen,üstüne kuranın eskide kaldığını söyleyebilen ne kültürüne ne atalarına sahip çıkabilen kendini bilmez,ahlaksız bir toplum olacağız bu gidişle.
Zamanla komunıst akımlarla etkılenmıs ınsanların ülkemize bıraktıgı kara bir lekedir bu,utanıyorum bu lekeden.

Sen şaşırmışsın iyice.
Komunizmden mi dertlisin, kapitalizmden mi?

Komunist akımlardan etkilendiysek, hiphopcu hede hödö ne alaka?

Konuşmak için konuşma be abi, cidden yapma. Dini bilimle eş tutmak ne haddimize. Elimde olsa elektrik kullanmayacağım ben, şu bilgisayarların mumla yananlarını bi yapsınlar, direk onlardan alıcam hatta.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on

Sosyal ağlarda paylaş

apache camileri sayarım. Türkiyenin milli kaynaklarının sağa sola, belirli bir siyasi çıkar elde etmek için, cami yaparak -ki ülkenin okul, hastane gibi daha önemli ihtiyaçları varken- harcandığı takdirde ben camiyi de sayarım o camileri yapanların 7 sülaleisne de sayarım.[signature][hline]Aklımı kaybettim hükümsüzdür.
DeviantArt Gallery
Hür ve özgür şarap ve lezzet portalı
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 04 Ocak 2005 22:12 tarihinde demiş ki:
apache camileri sayarım. Türkiyenin milli kaynaklarının sağa sola, belirli bir siyasi çıkar elde etmek için, cami yaparak -ki ülkenin okul, hastane gibi daha önemli ihtiyaçları varken- harcandığı takdirde ben camiyi de sayarım o camileri yapanların 7 sülaleisne de sayarım.

Aha efsane olmuş sonu[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 04 Ocak 2005 22:12 tarihinde demiş ki:
apache camileri sayarım. Türkiyenin milli kaynaklarının sağa sola, belirli bir siyasi çıkar elde etmek için, cami yaparak -ki ülkenin okul, hastane gibi daha önemli ihtiyaçları varken- harcandığı takdirde ben camiyi de sayarım o camileri yapanların 7 sülaleisne de sayarım.

adam saydığı camilerin kaç tanesine gitmiş.hepsi olsun hastaneside,kliniğide,okuluda açılsın ama gelipte cami sayısı çok diyip kiliselerinde az olmasından yakınan adam bariz art niyetleridir.burada konusturmasınlar patiye geldiklerinden ben her din konusunda oraya buraya söven adam kapitalizmemi sövüyorsun komunızmemı diyede sormasın amacımı biliyor.[signature][hline]shinsetsu desu..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Apache, 04 Ocak 2005 22:11 tarihinde demiş ki:
harvester camileri sayacağına,milletin kimin evladı olduğunu düşüneceğine biraz yararlı işler yapmayı dene.

gayet güzel birşey yapmışım.. mesela post kasmayı bırakıp, çıkış yapıp sonra da biraz birşeyler okuyup kavramlar arasındaki ayrımları görebilirsin...[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
All of us visionaires..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...