Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nefret ettim!

Mandoo

Öne çıkan mesajlar

said:
forgiver, 04 Ocak 2005 20:16 tarihinde demiş ki:
sadece kaçınması gereken hristiyanlıkla ilgili sonradan değiştirilen şeylerin olduğu yayınlardan uzak durması
hayır post kasmıyorum. sadece bu zamanda kimsenin kimseden habersiz bir yayını değiştirip halka sunamayacağını belirttim. bunun interneti var, ayrı ayrı yayınevleri var. kimse kimseyi kandıramaz yani "sonradan değiştirilmiş yayınlar" ile.[signature][hline]- sauron is back frodo.
- FUCK!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 04 Ocak 2005 20:16 tarihinde demiş ki:

bunları müslümanın yapmasıda da yarar vardır. sadece kaçınması gereken hristiyanlıkla ilgili sonradan değiştirilen şeylerin olduğu yayınlardan uzak durması

[Bu mesaj forgiver tarafından 04 Ocak 2005 20:16 tarihinde değiştirilmiştir]

Hiçbir şeyden kaçınmamalı. Hepsini okuyup sonra kendini hangisine daha yakın hissediyorsa onu seçmeli. Şu anki dini durumdan kesinlikle memnun değilim. Daha yeni doğmuş çocuğun nüfus kağıdına anında "Dini: İslam" yazılıyor. Nüfus cüzdanında din bölümünün bulunmasının ne kadar saçma ve mantıksız olduğunu geçtim daha bebekken neyi seçeceği bilinmezken böyle yazılması ayrı bir saçmalık. Hadi geçici olarak yazıldı diyelim, ileride değiştirmeye kalkılırsa da bir sürü sorun çıkartılıyor. Yine okullardaki din dersleri olması gerektiği gibi objektif değil. Yanlış anlaşılmasın kendimce ben de müslümanım diyebilirim -çok kişiye göre olmasam da- ama bunun bu şekilde yapılması toptan yanlış.[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

Bırakalım da nası dusuyorsa oyle olsun bız kendı bıldıgımızı yapalım kac bın kılıse olması kac bın camı olması ılgılendırmez ınsanlar ıbadetlerını ewlerınde de surdurebılır ayrıca sonucta bu ınşalar ıhtıyaç sonucu yapılıyor[signature][hline]Onen-i Estel Edain
ü Chebin Estel Anim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fordcus, 04 Ocak 2005 19:20 tarihinde demiş ki:
Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli..

Camii ve ezanlara dokunacak adamın alnın karışlarım. Kiliselerde istediği kadar türesin önemi yok.

istiklal marşını yazan mehmet akif ersoy türkcü ya da laik değildir aksine islamcıdır ve inkilaplardan sonra atatürke tepki olarak mısıra kaçmıştır.
tabi böyle bir insna bu kadar salt bir bilgiyle yargılanamaz
mlli edebiyat döneminin önemli bir edebiyatcısı kendisi ve tutarlı bi kişiliktir
o dönem için de islamcı bir bakış ayıp değildir ki kendisi yobaz değildir
ama istiklal marsı dini simgeler taşır ve laik cumhuriyetin bir kanıtı olark ortaya konamaz[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nedanko, 04 Ocak 2005 20:21 tarihinde demiş ki:
said:
forgiver, 04 Ocak 2005 20:13 tarihinde demiş ki:
müslüman olan bir insan dininden dönmez, en azından dönen görmedim
hristiyanlık misyonerleri ancak dini açıdan boşlukta olan kişileri tavlayabilir

müslümanlığı bırakıp hristiyan olursan, para ve iş veren cemaatler var.. ben gördüm para için böyle yapanı...

eet nedankonun dedikleri doğru 1999 depreminden sonra baya bir hristiyan olan oldu hatta bazı tanıdıklarıma bile böyle teklifler geldi.Bu hristiyan çalışmaları için almanya'dan fransa'dan italya'dan para topladılar Sonra Türkiye'ye gelip sözde yardım dedikleri şeyler için milleti Hristiyanlığa teşvik ettiler.[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
:hrr: Patavatsızlık yapmayın :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

öyle çat pat olmuo şöyle diyim sorunlu kişilere daha çok yöneliyolar.Hani bazen olurya yapsammı yapmasammı durumları böyle anlarda misyonerlar çıka geliyor seni ikna etmeye çalışıyorlar öyle çat die para veirlimi? Herşeyin bir yolu yordamı var zaten böyle biri değilsen sana yanaşmıolar.[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
Sosyal ağlarda paylaş

yazıların çoğu kısmını okumadım. bence dünyada hangi din ne kadar insana sahip çıkarılmalı ve o oranda ibadet yeri inşa edilmeli..yok burası müslüman ülke yok şu yok bu.. ülkeye değil insanlara hizmet etmelisin bu konuda..

Ayrıca müslüman doğulur sonradan aklın başına gelince benim gibi dinsiz / kendi dinini kurmuş olunur..[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
We are our Past failing to come back
All of us visionaires..
..with a rope around our neck...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
harvester, 04 Ocak 2005 21:49 tarihinde demiş ki:
yazıların çoğu kısmını okumadım. bence dünyada hangi din ne kadar insana sahip çıkarılmalı ve o oranda ibadet yeri inşa edilmeli..yok burası müslüman ülke yok şu yok bu.. ülkeye değil insanlara hizmet etmelisin bu konuda..

Ayrıca müslüman doğulur sonradan aklın başına gelince benim gibi dinsiz / kendi dinini kurmuş olunur..

ben burdan kötü kötü anlamlar çıkardım mesela aklın başına gelince dinsiz /kendi dinini kurmuş olunur demek müslümanlar aptaldır demek gibi bir anlam çıkıyor bana öyle geldi[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
Sosyal ağlarda paylaş

Populist değilim, ama dinleri ikinci planda dahi görmüyorum karşımdaki bir insanı değerlendirirken, tabi o adam dinini kendi içinde yaşayan biriyse.
Eğer bu dini duygu sömürüsü ve toplumsal güç için yaşıyorsa, o adama zerre saygım olmaz. Karşıt iki örnek vereyim, (babaannem) ve (Recep Tayyip Rrdoğan, Necmettin Erbakan vs.)

Aynı şey her din için geçerli, kitaplı veya kitapsız.

Cami olayına gelince, ben Sabancı Üniversitesi dahilince Toplumsal Duyarlılık PRojesi yapıyorum ve bu sebeple yakın civardaki bir köy okulunda her hafta 2 saat ders veriyorum. Grup olarak gidiyoruz her pazartesi. Ve orada 55 er kişilik, 3. sınıfta olup adam gibi okuma/yazma bilmeyen, ailelerinin maddi yönden destekleyemediği ve manevi yönden yetersiz kaldığı çocuklar var. Çok akıllı çocuklar var ama tek suçları öyle bir ailede doğmak, gelişemiyorlar. Acıyorsunuz onlara, kendiniz Türkiye'nin en gelişmiş kampüsünde öğrenim görürken bu şartlarda ders yapmalarına, daha doğrusu ders de denemez 55 kişinin bir arada bulunduğu ortamda yapılan şeye.
Ramazan sırasında da gidiyorduk bu okula, bi baktım çocukların büyük bölümü ölü gibi, sessiz sınıf, geberik haldeler tam tabirle. Sonra anladım ne olduğunu son derste "Abi top atıldı mı, ezan okundu mu?" sorularıyla. Ne diyim bilemedim zaten çocuklara, bilmiyorum falan dedim geçiştirdim, ama içimden ne küfür ettim o el kadar 9 yaşındaki çocuklarına o yaşta oruç tutturan ailelere biliyor musunuz? Neyse, konunun oruçla alakası yok, o mahallede 3-4 tane cami, 1 tane okul var ve o çevredeki birçok mahallenin arasında tek okulu olan mahalle olduğundan dışarıdan gelen çok çocuk var. Bunları yaşamanız lazım anlamanız için, belki çevresinden bilen vardır.
80.000 cami var Türkiye'de, eminim ki cami kıtlığı çeken yoktur. Her başa geçen yerel yönetici sevaba gireceğim veya islami kesimin gözünde yükseleceğim diye cami yapıyor, bu zavallı çocuklar da bi sırada 3 kişi oturarak eğitim almaya çalışıyor.
Ne cami yapın, ne kilise. Önce kendi geleceklerinizi okutacak yeterli okulu yapın, önce bu dünyayı bi yoluna koyun, sonra öteki dünyaya yatırım yaparsınız.
İşte bu sebeple ben cami yapımlarına karşıyım, bu projeye başladığımdan beri.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Gözlerde yaş yoksa, ruh gökkuşağına sahip olamaz - Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LoMBaK, 04 Ocak 2005 21:51 tarihinde demiş ki:
said:
harvester, 04 Ocak 2005 21:49 tarihinde demiş ki:

Ayrıca müslüman doğulur sonradan aklın başına gelince benim gibi dinsiz / kendi dinini kurmuş olunur..

ben burdan kötü kötü anlamlar çıkardım mesela aklın başına gelince dinsiz /kendi dinini kurmuş olunur demek müslümanlar aptaldır demek gibi bir anlam çıkıyor bana öyle geldi

öylemi anlamak istiyorsun? ne bu savunma içgüdüsü?.. 10 yaşındaki çocuğun din seçmesi mantıklı değil heralde.. birşeyleri öğrenip, tartma seviyesine gelmektir aklı başına gelmek o yazıda...

[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
All of us visionaires..

[Bu mesaj harvester tarafından 04 Ocak 2005 21:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yok cami yapılmasının sebebi tek o değil...

mesela gecekondu kurulacak mekanlarada ilk önce camii yapılırmış bunu bir belediye başkanı sölemişti ama hatırlamıyorum adını...[signature][hline]
Benim hakkımda ne düşünüyorsan,iki katı senin olsun.Hadis-i Şerif
Sosyal ağlarda paylaş

Lombak : ayrıca istedini seçer insan.. düşünüp düşünüp "evet şu nüfus cüzdanımda yazan din mantıklı, ben müslümanım" diyebilirsin.. kim hangisini kendine uygun, mantıklı görüyorsa..[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
All of us visionaires..

[Bu mesaj harvester tarafından 04 Ocak 2005 21:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
John_Petrucci, 04 Ocak 2005 21:56 tarihinde demiş ki:
bizim evden görünen tam 5 tane cami var yakında kişi başı bir cami olacak...

Bursa da amcamlarım evinden 32 cami gözüküyor.. saydım teker teker..[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
All of us visionaires..

Sosyal ağlarda paylaş

said:
harvester, 04 Ocak 2005 21:56 tarihinde demiş ki:
Lombak : ayrıca istedini seçer insan.. düşünüp düşünüp "evet şu nüfus cüzdanımda yazan din mantıklı, ben müslümanım" diyebilirsin.. kim hangisini kendine uygun, mantıklı görüyorsa..

ben bu düşünceye karşı çıkmıyorum ama kendi dinini kurmak sözcüğünü kullanmışın kendi dinini seçmek daha uygun düşmeymiydi oraya o yüzden belki düşünceni yanlış anladım.[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...