Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark'ın figür, kart, ıvır zıvır dükkanı

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

GOTIND30

Bu kodla sitedeki bütün Game of Thrones ürünlerini %35 indirim ile alabilirsiniz. İlgilenenler vs. varsa duyulur.

Stokları daraltıp belirli alanlarda satış yapacağım bundan sonra, ilk kurtulmak istediklerimde bunlar. Ayrıca şu Ice Tray'leri de bayağı ucuza bırakabilirim ilgilenen varsa Luffy'li olandan başlayıp PM'leyebilir.

Edit: İndirimin süresi 5 gün bu arada :D
Sosyal ağlarda paylaş

gümrükte kaldığı sürece de ardiye ödüyorsun değil mi?

mallar gelmeden çok önce gümrükçünün bilgileri senden istemiş olması mal tanımı yapılması lazım normalde.

son ana mı bırakıyor napıyor?

nasıl çalıştığını bilmiyorum ama malı almadan önce özelliklerini, ne işe yaradığını, resmini falan gümrükçüye yollayıp önceden bilgi almakta fayda var. ne kadar vergi ödeyeceğini vs. söylesin sana. bunlar önceden bilinen şeyler. bir gün içinde de gümrükten çekebilmesi lazım.(gerçi istanbulu bilmiyorum daha uzun olabilir ama yine de 3 günü geçmez ya)

oyuncakların ithalatında sorun olmuyor diye biliyordum ama senin getirdiklerinde fark mı oluyor bilemiyorum. gümrük vergisi de 0'dı sanki değişmiş mi?

anlamadım neden gümrükçü böyle davranıyor. düşük paraya mı anlaştınız da sallamıyor acaba? normalde sen gümrükçü için iyi müşterisin, sık mal getiriyorsun. düzenledikleri beyanname başına para aldıkları için getirdiğinin miktarı önemli değil.

ithalat beyannameleri ihracata göre epey pahalı oluyor diye biliyorum. gümrükte ödediğin en büyük para gümrükçüye oluyor olabilir. kalem kalem tüm harcamaları istemeni tavsiye ederim mümkünse.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuncaklarda asıl sorun oluyor. TR'ye ve daha doğrusu AB'ye oyuncak sokmak standart ürünler arasındaki en zorlarından bir tanesi çünkü çocuk sağlığına uygun mu vs. diye kimyasal testlere vs. sokturman gerekiyor. O testlere girmeden AB bölgesinde figür vs. satamıyorsun. Karakterlerden ötürü de figürler, statue olsa bile teste girmek zorunda kalıyor.

AB'den alırsan ama mesela distribütörlerden onlar zaten testleri vs. yaptığı için bize atr ile serbest bir şekilde girebiliyor. Ama işte genelde testler vs. fiyatlara yansıyor artıyor. Atıyorum Kotobukiya'nın en çıkan Batman figürü Japonya da vergi dahil 35 euroya satılıyor ama Avrupa da bu figürün sadece alış fiyatı 32 euro oluyor. Buna daha vergiler, nakliye, yerel nakliye, kâr payı vs. koyman gerekiyor vs... Avrupa dışı getirtmekte bana ekstradan 2000TL'ye mal olmuştu, kuralına göre getirtmek diyeyim.

İlkinde ben aceleci davrandım yanlış getirttim ama onlarda hallederiz boşver diyip 1 ay çabalayıp en son kavga dövüş çekebildiler. Hani en başında uğraşmayalım diyip geri yollatsak, sonra tekrar buraya yollatsak bana 1/4 fiyatına mal olacak işi kendi egolarına batırdılar :D

Bu sefer de işte AB'den aldım. İtalya da bi tane buldum distribütör güzel çalışan işte eski ürünler vs. de var. Ondan alım yaptım ufak bir lot ATR ama düzenletmedik. Başka bir belge var şimdi unuttum ondan düzenlediler işte aynı görevi görüyor. Bizim gümrüktekiler bu sefer itlik yapıyor. ATR'si olmadan serbest geçişe izin veremeyiz işte bu oyuncuların sağlığa zararı bla bla...

Gümrükçümde iyi adamlar, tanıdık diye işte para çok az alıyor ama parasından ziyade böyle bir sıralama yapıyorsa eminim en sonlara koyuyor. Normalde 1 günde 2 telefon ile halledilecek şeyleri işte 4-5 günde falan hallediyor. Hani para sıkıntı değil al normal payını yeter ki hızlı halledelim dedim kendisine de ama işte bilmiyorum.

Tanıdık adamlarla çalışmayınca eğer kendin teslim olmazsan en azından hızlıca işin halledilir ya da "hallederiz ya, güven bize" temalı üst düzey egoya sahip konuşmalar geçmez diye düşünüyorum.

Bu pakette mesela tanıdık gümrük memuru beklendi. O geldi işte geçirmeye çalışacaklar işte yoksa şuan ki paketi geri yollayıp ATR düzenleyip getirteceğiz.

Dert işte, muhasebeci hariç herkesle sorun yaşadım hemen hemen iş kurulduğundan beri ve hepsi de tanıdıktı. Muhasebe de yarım tanıdık gerçi ama en azından kafa adam olunca hiç sorun yaşanmadı :D Ödemelerini de günü gününe alıyor gerçi ondan olabilir asdf
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

oyuncaklarda asıl sorun oluyor. TR'ye ve daha doğrusu AB'ye oyuncak sokmak standart ürünler arasındaki en zorlarından bir tanesi çünkü çocuk sağlığına uygun mu vs. diye kimyasal testlere vs. sokturman gerekiyor. O testlere girmeden AB bölgesinde figür vs. satamıyorsun. Karakterlerden ötürü de figürler, statue olsa bile teste girmek zorunda kalıyor.

AB'den alırsan ama mesela distribütörlerden onlar zaten testleri vs. yaptığı için bize atr ile serbest bir şekilde girebiliyor. Ama işte genelde testler vs. fiyatlara yansıyor artıyor. Atıyorum Kotobukiya'nın en çıkan Batman figürü Japonya da vergi dahil 35 euroya satılıyor ama Avrupa da bu figürün sadece alış fiyatı 32 euro oluyor. Buna daha vergiler, nakliye, yerel nakliye, kâr payı vs. koyman gerekiyor vs... Avrupa dışı getirtmekte bana ekstradan 2000TL'ye mal olmuştu, kuralına göre getirtmek diyeyim.

İlkinde ben aceleci davrandım yanlış getirttim ama onlarda hallederiz boşver diyip 1 ay çabalayıp en son kavga dövüş çekebildiler. Hani en başında uğraşmayalım diyip geri yollatsak, sonra tekrar buraya yollatsak bana 1/4 fiyatına mal olacak işi kendi egolarına batırdılar :D

Bu sefer de işte AB'den aldım. İtalya da bi tane buldum distribütör güzel çalışan işte eski ürünler vs. de var. Ondan alım yaptım ufak bir lot ATR ama düzenletmedik. Başka bir belge var şimdi unuttum ondan düzenlediler işte aynı görevi görüyor. Bizim gümrüktekiler bu sefer itlik yapıyor. ATR'si olmadan serbest geçişe izin veremeyiz işte bu oyuncuların sağlığa zararı bla bla...

Gümrükçümde iyi adamlar, tanıdık diye işte para çok az alıyor ama parasından ziyade böyle bir sıralama yapıyorsa eminim en sonlara koyuyor. Normalde 1 günde 2 telefon ile halledilecek şeyleri işte 4-5 günde falan hallediyor. Hani para sıkıntı değil al normal payını yeter ki hızlı halledelim dedim kendisine de ama işte bilmiyorum.

Tanıdık adamlarla çalışmayınca eğer kendin teslim olmazsan en azından hızlıca işin halledilir ya da "hallederiz ya, güven bize" temalı üst düzey egoya sahip konuşmalar geçmez diye düşünüyorum.

Bu pakette mesela tanıdık gümrük memuru beklendi. O geldi işte geçirmeye çalışacaklar işte yoksa şuan ki paketi geri yollayıp ATR düzenleyip getirteceğiz.

Dert işte, muhasebeci hariç herkesle sorun yaşadım hemen hemen iş kurulduğundan beri ve hepsi de tanıdıktı. Muhasebe de yarım tanıdık gerçi ama en azından kafa adam olunca hiç sorun yaşanmadı :D Ödemelerini de günü gününe alıyor gerçi ondan olabilir asdf

Abi ticarette tanıdıkla iş yapmayacaksın; iş yapa yapa tanıdık olacaksın. Tanıdıkla iş yapınca, eğer o tanıdık işini çok disiplini yapan birisi değilse seni sallıyor "ona nasıl olsa sıkarım bir hikaye" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Aral Razer ve Thrustmaster'a %40 indirim yapmış. Eğer ilgilendiğiniz bir şey olursa onların fiyatlarından %10 da indirim yapabilirim. Yine pahalıya geliyor gerçi de sdfasdsd

Ayrıca bu akşam siteye şunları gireceğim;

Tazeler

http://mhn4j20bbrwlno0126kuxu1eil.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/08/Figuarts-ZERO-Gladiator-Lucy-Figure-by-Bandai-2.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41kI80PvH2L.jpg

http://img1.ak.crunchyroll.com/i/spire4/294c88fe7fd91c47dc1c74f49e063c2f1401190331_full.jpg

http://www.gunjap.net/site/wp-content/uploads/2014/11/1289.jpg

http://www.1999.co.jp/itbig29/10295171a.jpg

http://i1102.photobucket.com/albums/g452/divine_infernal/darthvader_zps6cfea404.jpg

Son üçü maket kiti olarak geçiyor. Sanırım boyalı parçaları birleştiriyorsunuz asdfas

Normalde ayın son haftası sipariş vereceğim ama bu alıcı da kota düşük. Eğer bir şeyler istiyorsanız dolduğu gibi direkt çekerim 1-2 haftada maks elinizde olur.

Tie Fighter ve X-Wing'in stoklar çok düşükmüş çünkü, özellikle onları hemen çekmek gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Bugün mail gelmiş Bilkom'dan, Ptesi arayacaklar telefonla görüşeceğiz. Witcher 3 CE'si için işte :D

Şimdi burada bir fiyat aralığı belirleyip, kaç kişi istiyor ona göre konuşma yapmam gerek. Ne kadardan satacaklarını söylemediler ve kaç adet geleceğini de söylemediler, tek bildiğim çok sınırlı olacak geleceği diyebilirim. Ayrıca ben onlara kendimi tahminen 5-6 tane çekebilecek ufak satıcı olarak tanıttım.

Her neyse, minimum 6-7 kişi olsak her şekilde yeter gibime geliyor. Buradan kesin olarak alırım diyenler kimler? Kesin olmadan bir de fiyatı abartı çıkmazsa alabilirim diyenler kimler onlarda ayrıca gelebilir :D

Ben benn, yeni gördüm hehe fiyat ne olacak onuda söylersen :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...