Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iOS 8

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Ben burdayim da, dogrulari soylemek fanboyluk oluyo sanirim artik?

ben de soyluyorum dogrulari

sirketin birisi sizi guzel marketing ile cilali boyali aletlerle somuruyo diyorum. bir amerikada adam bu telefonu yari fiyatindan ucuza alirken turkiyede ortalama 4 kat daha az maas alarak pahali pahali aliyosunuz.

somurtmeyin kendinizi diyorum.

peskes cekmeyin paralarinizi. hak etmiyorlar o kadar. ilahmis gibi bakmayin adamlara.

ben insanima yardim etmeye calisiyorum.

microsoft cok mu iyi diyeceksiniz. bugun bill gates hisselerini satti satti su an steve ballmer en yuksek hisseye sahip. ne yapti paralari? hep afrikaya yardim etti. dedi orada yicek bulamayan hastaliktan kirilan insanlar var.

steve jobs ne yapti? apple ne yapiyo? vergi kacirmaktan baska?

lutfen gozlerinizi acin guzel insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Without Jobs, though, there would still be personal computers, and they would be used to the same extent they are today. Jobs didn't invent the personal computer; he refined it. The same holds true for the other great products he oversaw. There were MP3 players before the iPod, smartphones before the iPhone, and tablet computers before the iPad. He refined them and brought them to the masses. But even without him, the technologies would exist, even if not in the form they have today.

why_bill_gates_will_be_remembered_better_by_history_than_steve_jobs

ben anlamiyorum, ne yapti Apple da bu kadar seviyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

bugun bill gates hisselerini satti satti su an steve ballmer en yuksek hisseye sahip. ne yapti paralari? hep afrikaya yardim etti. dedi orada yicek bulamayan hastaliktan kirilan insanlar var.

steve jobs ne yapti? apple ne yapiyo? vergi kacirmaktan baska?

lutfen gozlerinizi acin guzel insanlar.

ahahaha napıyosun lan
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Lumia'dan iyi telefon, iPad'den iyi tablet, OS X'den iyi masaustu OS (buna itiraz eden brew.sh ve POSIX uyumunu unutmasin) yok bence su anda.

Hicbiri icin kavga etmem ama Lumia'dan iyi telefon olmadigi sadece tablet varsa gecerli bence.

OS X'den iyi masaustu konusu tartisilir. mesela bana application developer olarak Windows daha iyi. niye?

cunku hersey icinde. Windows sadece bir OS degil zaten. Windows bildiginiz bir Application Server. Ondan o kadar buyuk. Herseyi customize edilebilir.

Bircok seyi birkac tikla yapabilen bir urun. bir yazilim son 8 yil'da cikan bir Windows'ta calisiyorsa, butun diger Windowslarda calisiyor.

Mesela Linux'ta ayni yazilimi farkli distroda calistirmak bile bazen bitirebiliyor insani.

OS X de eger ki internette gezinip yazi filan yazmak disinda pek bir isiniz yoksa evet iyidir windowstan. usability baya guzel.

ama developer iseniz size out of the box cok solution sunmuyor. neredeyse hersey 3rd party.

bir development server kurmak icin takla atarsiniz Mac'te. Windows'ta Microsoft urunlerini kullanirsaniz kendi kurulur, tikla, kahve koy gel.

ha ben server kuramiyor muyum? kuruyorum. cok cok kurdum zamaninda. Apache'yi alir kendim O2 O3 flaglari ile custom derlerdim Linux'ta.

Sonra ne farkettim? Time is money. Hem kendi yaptiginiz birsey mutlaka sıkıntı cikariyor, asla default gelen gibi stabil olmuyor. Ornegin kendiniz derleyin, sonra her guncellemede tekrar ayni islemi yapmaniz lazim. repo kullanin, mutlaka eski surum, veya eksik bir library karsiniza cikar. bugun cogu repo'da mysql bile v5.0'da hala. 6.0 cikti yanilmiyorsam ya da 5.6.
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

bir development server kurmak icin takla atarsiniz Mac'te. Windows'ta Microsoft urunlerini kullanirsaniz kendi kurulur, tikla, kahve koy gel.

Ya senle tartismicam dedim ama hakakten basarili trollsun cunku sinirlendim artik. Unix mantigini bilir misin? Bilmiyorsun belli ki.

Development icin unix-based bi isletim sistemiyle windowsu karsilastirman o kadar komik olmus ki butun sirket oturduk guluyoruz su yazdiklarina.

Dur tahmin edeyim, OSS'ye kasip bilgisayar muhendisligine giren, sonra iyi kod yazamadigini anlayan ama soru ezberleyerek yuksek sayilabilecek bir ortalama tutturup microsoft turkiye'de MSP'lik yapan ama teknik islerden hic anlamayan ve bir yerlerde okudugu seyleri satmaya calisan birisin? Evet bildim. Oturup kendin kod yazsan, yeni seyler denesen su soylediklerinin absurdlugunu anlardin.

Mac'te takla atiyormusuz. Microsoft'ta kendi urunlerini kullanmiyoruz cunku kotu. Bildigin daha kotu. Mac hem daha kolay, hem daha guzel, hem daha rahat. Her acidan.
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

Dur tahmin edeyim, OSS'ye kasip bilgisayar muhendisligine giren, sonra iyi kod yazamadigini anlayan ama soru ezberleyerek yuksek sayilabilecek bir ortalama tutturup microsoft turkiye'de MSP'lik yapan ama teknik islerden hic anlamayan ve bir yerlerde okudugu seyleri satmaya calisan birisin? Evet bildim. Oturup kendin kod yazsan, yeni seyler denesen su soylediklerinin absurdlugunu anlardin.

hahahahaha

tam tersini cevir, o sekilde dogru.

cocukken basladim ben kod yazmaya. 3 yil oss'de bilg muh puani alamadim cunku piyasada calisip chat yazma hiziyla kod yazmakla mesguldum. chat yazma hiziyla diyorum cunku eskiden daha hizli yazardim, simdi cok fazla architecture isin icine girdiginden yavasliyorum. php/mysql o zaman. microsoft turkiye ile hic alakam olmadi.

5 yil linux sys administratorlugu yaptim. hala yapiyorum, linux lazim sonucta. mongodb mysql filan yukluyoz. ozellikle data serveri olarak linux bicilmis kaftan.

3 yil once .net'e basladim. 2 yil once tamamen kendimi .net'e verdim. sonra gordum ki neler cekmisim ben a.k dedim. 3 kurus para icin ugrastigim zilyon configurationa, uyusmazliklara hicbirseye degmezmis. automated deploymentten tek clickle IDE icinde calisan unit testlere, tertemiz continuous integrationa...

asil title'im da architect. design patterns ve performance uzerine.

cok cahilsiniz cok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...