Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iOS 8

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bu ikisi konunun en dogru mesajlari olabilir:

pulkas said:
Linux guisi çok buglı.Ota boka çöker.Sistem stabilitesi kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişir.Günceli takip edicem dersen sistemi boot edemebilirsin bile.Stabil olsun dersen kütüphanelerinde nimetlerinden yararlanamadım off poff diyebilirsin.İnsan oğlu doyumsuz genelde o paketin son versiyonunu yükler hep.Sonra neden kernel panic verdi?Bilmeyen yada yeni yeni öğrenen adam için çileli.Bilen adam için uğraştırıcı yer yer zaman kaybı.

Ractamainus said:
bu bahsettiklerin çok spesifik olaylar. bak sen bile bilmiyorsun windows'ta powershell'i (ya da varlığından haberdarsın ama neler yapabileceğini bilmiyorsun), macos ile kıyaslarken. çok az kullanıcı superuser'dır. adama terminal göstermek, intihar sebebi olur.

Ileri seviye son kullanici ve paketci denilen sifatlarla kullaniyorum bunlari, o stabilite olayini deneyimlemek icin gelistirici olmak gerekmiyor - gerci paketcilik yapmak da ucundan gelistiricilige dokunmaktir denebilir ekosistemin ayak adami olarak.

Hayatimi yillarca Debian Stable ve Arch arasinda gecirdim, Arch coktugunde kullanmak icin duruyordu Debian ama sadece; ta ki Mid 2012'de Air hediye gelene kadar. Aydinlandim sonra =) OS X'un olayi bu benim icin: tum bash scriptlerim calisiyor ama Debian kadar stable ve Arch kadar olmasa da epey epey guncel. PopClip, Trickster, CloudApp ve Alfred gibi gunluk kullanimi inanilmaz kolaylastiran seyler var icinde.

Powershell'e gelince, varligindan haberdarligim nasil baslatildigindan daha ote bir bilgi getirmiyor yaninda.
Sosyal ağlarda paylaş

Windows'a filan laf atmasi tamamen kan kaybettiklerinden. Yok %14 adoption olmus Windows 8'i filan da.

En aptal insan bile bilir, Mac OS otomatik update edilir. Windows degil. Ve Windows yukledin mi 5 yil filan update etmezsin, gerek yok.

Windows 7'den Windows 8'e gecis icin format atman lazim veya yeni laptop alman lazim.

Apple'in CEO'sunun insanlari sunumda mal yerine koymasi da cok hos olmus yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

xetraynex said:

En aptal insan bile bilir, Mac OS otomatik update edilir. Windows degil. Ve Windows yukledin mi 5 yil filan update etmezsin, gerek yok.

şunu açıklar mısın? cidden anlamadım. update derken bir üst windows modeline geçmeyi mi kastediyorsun?

aynen iste windows 7'den windows 8'e direk gecemiyon. Windows Update icinde entegre birsey yok. Mac os ama direk update edebiliyor. Yeni mac os var updateliyim mi filan sormustu bana.

Ha Windows Update Assistant mi ne var internetten indirip update edebiliyon onla ama bircok ayarin kayboluyor bildigin yeni Windows yukluyor diye hatirliyorum. Ayrica Windows 8 icin lisans alman lazim. Apple ise macbook sahiplerine Mac OS'u ucretsiz veriyor.

Olay boyleyken gidip mac os %50 adoptation windows 8 %14 adoptation filan demek insanlari aptal yerine koymaktan baska birsey degil.

siz de aptal yerine konup kullanmayin apple urunlerini iste.

PS: microsoftun boyle yapmasi teknik yetersizlik de degil. bildigin pazarlama stratejisi ve haklilar. $50 veriver dunyanin en advanced isletim sistemine.
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

Ha Windows Update Assistant mi ne var internetten indirip update edebiliyon onla ama bircok ayarin kayboluyor bildigin yeni Windows yukluyor diye hatirliyorum. Ayrica Windows 8 icin lisans alman lazim. Apple ise macbook sahiplerine Mac OS'u ucretsiz veriyor.

ne saçmalıyosun gene sen ? mac os'in her sürümü paralı, yenisini ücretsiz vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

aynen iste windows 7'den windows 8'e direk gecemiyon. Windows Update icinde entegre birsey yok. Mac os ama direk update edebiliyor. Yeni mac os var updateliyim mi filan sormustu bana.

Olay boyleyken gidip mac os %50 adoptation windows 8 %14 adoptation filan demek insanlari aptal yerine koymaktan baska birsey degil.

siz de aptal yerine konup kullanmayin apple urunlerini iste.

PS: microsoftun boyle yapmasi teknik yetersizlik de degil. bildigin pazarlama stratejisi ve haklilar. $50 veriver dunyanin en advanced isletim sistemine.

Bedava sunulan ve aslında kernelde hiçbir şeye ellemeyen, 1GB'lık bir patch ile çözülebilecek şeyleri "yepyeni OS!!!!!!" diye çakan bir sürüm ile Windows 7-8 karşılaştırmasını yapmak ve "bakın bizimkiler ne kadar güzel adopt ediyor :ppp" demek gerçekten insanları aptal yerine koymak, haklısın.

Fakat "50$ verdiğin dünyanın en advanced işletim sistemi"nin aynı kusursuzlukta upgrade yapabilmesini beklemek de çok abes değil. "Yapamasın tabii format atıverin, atmayı bilmeyen kullanmasın" gibi bir mantığı savunmak abes esas.

Laorx said:

ne saçmalıyosun gene sen ? mac os'in her sürümü paralı, yenisini ücretsiz vermiyor.

Geçen sürümü ücretsiz verdi, bunu da öyle verecekmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

@Baggio

Bir laptop al bugun, 10 yil kullanirsin o icindeki windows'u.

ve hic yazilim sorunu cekmezsin, donanim sorunu cekmezsin. Windows Vista, 7, 8, 8.1 tek bir donanim sorunu yasamadim.

Windows patlarsa fabrika ayarlarina donersin.

Ha sen superusersindir yuklersin Windows 8.

Yine memnun degilsen Windows Update Assistant var iste.

O da olmadi Windows satin al tak dvd'sini yukle abi. Windows Upgrade var hepsinin icinde.

Bir tek Windows Update uzerinden yapmiyor o da belese gelir cunku.

Ha Windows Update'te bir link var Upgrade Windows diye, onla da yapabilirsin parasini verirsen.

Microsoft sana 345345345 solution sunuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

xetraynex said:

jacabo said:

en son surum belesti

Baggio said:

Geçen sürümü ücretsiz verdi, bunu da öyle verecekmiş.

hem cahil hem döt olmak nasil bir duygu Laorx panpa, duygularini alalim.

ps: bise biliyoz da konusuyoz. macbookumuz var, kullaniyoz heralde. bilmedigim seye niye laf atiyim la.
Sosyal ağlarda paylaş

ben vista kullanirken linuxcu, php'ci, mysqlciydim. o zamanlar. Vista dual boot'umdu.

vistada bile tek bir sorun yasamamistim. 3gb rami dayamistim, canavardi. Millet 1gb ile kullandigindan kasiliyo diyodu heralde.

her gelen windows daha da advanced oldu. Vista'dan beri de hep hizlandi.

Siz mouse click ve pencere ac kapa olarak dusunuyosunuz. Ben icindeki gelen featurelari, isime nasil yarar diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...