Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iOS 8

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Ben de Vista'da çok sorun yaşamadım açıkçası, yeteriz bilgisayarlardan olduğuna katılıyorum, ama herkes milyonermiş gibi aşırı kaynak yiyen bir OS çıkartmaları da bir optimizasyon hatası sonuçta. Win7 ve 8'de öyle sorunlar olmadı mesela.

WaNTeD said:

win me den ötesi çok kötü o versiyonda bırakmalıydı microsoft tadında

ME ve Vista dediğin Windows sürümlerinin yüz karaları, ne biçim yorum lan bu. Trolle mi geldim sazan gibi :p
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

hem cahil hem döt olmak nasil bir duygu Laorx panpa, duygularini alalim.

ps: bise biliyoz da konusuyoz. macbookumuz var, kullaniyoz heralde. bilmedigim seye niye laf atiyim la.

son sürümü bedava vermesi, şu ana kadar tüm os x'lerin paralı olmasını değiştirmiyor ama.

Ne pis bir adam çıktın sen? götü bile döt diye editlemiş korkudan, üstüne konuyu sürekli windows'a çekip, saçmalıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Fakat o slaytta verilen 10.8'den 10.9'a geçiş oranı. Hem major bir değişiklik yok, hem de bedava. Patch gibi bir şey. Bunu Windows 7'den 8'e geçişle kıyaslamak komik gerçekten. Yapsan yapsan 8'den 8.1'e geçişle kıyaslaman gerekir.

Bunların hiçbiri de konudan dev saptığımız gerçeğini değiştirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:
son sürümü bedava vermesi, şu ana kadar tüm os x'lerin paralı olmasını değiştirmiyor ama.

Ne pis bir adam çıktın sen? götü bile döt diye editlemiş korkudan, üstüne konuyu sürekli windows'a çekip, saçmalıyorsun.

olum saka misin sen? editledigim sey alttaki "PS"yi eklemek. istersen adminler historysine bakip soylesin. "göt" yazmamam saygimdan. senin gibi saygisiz degilim.

itibarsizlastirmak icin bunu mu buldun dicek?

ben su ana kadar olan os x'ler ile ilgili konusmadim, onla ilgili bir konu yok. Apple'in CEO'sunun onceki sayfadaki verilen youtube videosundaki sunumunda karsilastirdigi 2 istatistik hakkinda konustum. O da OS X son surum ve Windows 8 adoptation istaistikleri

retard misin a.k?

http://s2.postimg.org/9gpbzk121/Wed_Jun_4_12_16_07_PM.png

edit: tirnak isareti + typo fix a.k

edit 2: a.k'yi ekleme a.k.

edit 3: img. post kalabaligi olmasin.

mutlu ol.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman ben konuya döndüreyim.

mesela iosta bu "sandbox app" kavramı var ya. şimdi ios8 için diyorlar ki app veri alışverişi yaptırıcaz. ama safe olcak. sanırım safaride text translate örneği vermişlerdi.

burda benim sorum da oyunlarda falan facebooka bağlanılıyor, müzik applerinde facebook ile login olunuyor ya. o app veri alışverişi değil miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Facebook, Twitter, Flickr ve Vimeo'nun direk iOS içine embed edilmiş, paylaşılan ayarları var ama. Settings'den bilgilerini girersen sağda solda otomatik kullanabiliyorsun. Sistemden çekiyor yani, Facebook app'den değil.

Camera Roll, Contact List, GPS vb. bilgilerine erişim izni vermen gibi bir şey. Ayarlarında "neler ulaşabilsin bu hesabın bilgilerine" diye privacy ayarı bile var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
YETER LAN! IOS 8 KONUSUN ARTIK! AC BIR KONU WINDOWS VS OS X DIYE, KONUSUN, LINUX BENZERLERINI YAPTIK DAHA ONCE KAC KERE!. CEVAP HAKKINIZI DA KULLANMAYIN, BITMIYOR O IS.

KONUYA DONERSEK;

Degil tam olarak. Facebook login sistemin icine isletilmisti, Direk Setting'de vardi app yuklu olmasa bile. Ondan dolayi kullanilabiliyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yeni klavye olayi guzel olmus bu arada. Bir de iPad Air'a yukleyen varsa Newsstand'dan bir sey cekmeyi deneyebilir mi? Benim iPad 2 ile calismadi Newsstand.

Bir de Apple beni sasirtti bu sene. Kenara para koymaya baslamistim bile iOS 8 ciktiginda iPad 2 destegini kesin keserler diye, bir sene daha kullanirim artik iPad 2'yi. iOS 8 bu arada iPad 2 ile performans kaybi olmadan calisti bende, Newsstand nedeniyle downgrade ettim sadece. Ama oyun filan oynamiyorum tabii iPad ile hic.

iPad 2 cok verimli cihaz oldu Android standartlarina gore. 2011 Bahar'da cikti, bu gidisle 2015 Guz'e kadar en azindan guncel cihaz olarak devam ediyor 720p cozunurluguyle. iOS 9 only apps diye dusunursek de 2016'ya kadar rahat gider.
Sosyal ağlarda paylaş

konun yeri bile yanlis lan.

mobil'de olmali.

Eger iOS bir yazilimdir ondan Yazilim forumunda olmali derseniz, Mobil'deki butun sticky iOS/Android Uygulamalari ve Rom konularini da Yazilim forumuna tasiyalim o zaman, sonucta onlar da yazilim.

Gelip burada buyuk harflerle neyin ne oldugunu bilmeden kendileri dahil olamadiklari bir konusmayi cekemedikleri icin yanit yazanlar utansin.

Az saygili ol Gerge.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Battery usage by app geliyormus sonunda. Android'de ve Lumia'da (WP Lumia oldu bu arada, Lumia'dan baska adam gibi WP var mi?) en cok kullandigim seylerdendi, iyi olmus o. Gerci Android'de faydasini gordum bir, App Store da Windows Store da programlari kontrol ettiginden cok sorun cikmiyor.

Braille keyboard Beta'da yoktu bu arada, nasil olacagini hayal edebilen var mi? Benim kafam hala basmiyor.

PS. Niye dahil olamayim bu arada konusmaya?
Sosyal ağlarda paylaş

soylediklerinin arkasinda durup savunmayacaksan, hic soyle gergecim.

herkes senin istedigin cizgi uzerinden bir konuyu tartismak zorunda degil.

onu bunu gec burasi paticik. mesajlarin yarisindan cogu troll. onlara ne zaman boyle cikistin? biz burada mantik cercevesinde trollemeden birsey tartisiyoruz.

oyle laf atip kacmak hos degil.

neyse artik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...