Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

biji biji

BaaL

Öne çıkan mesajlar

genelleme yapmak yanlış, kürtlerin içinde daha önce birçok kez tartıştığımız nedenlerden ötürü böyle adamların çıkma potansiyeli yüksek oluyor, ama bütün bir halkı genellemek yanlış, sözüne güvenilir ve "hakka" karşı saygılı azda olsa bir çok kişi var ve yine benzer davranış diğer azınlıklarda yok

ama, ticaret yapmayan bilmez, tc sınırları içinde bu etnik kimlik haricinde böyle saçma sapan sorunlar yaşayacağınız bir kitlede yok, anlaşamıyorsun, kafasında kurduğu mantık ile ortak olamıyorsun, dünya ve ahlak görüşü sınırlı ve farklı, hiç bir ticari ve sanayi ahlaki olmadığı için bu konularda ortak paydada buluşamıyorsun.

ha bu demek değildir ki, kürtler hariç herkes on numara, değil. ama bir karadenizli veya kayserili ile bu şekilde bir sorun yaşamazsın ama başka başka sorunlar yaşarsın, genel olarak bir ahlak sorunu var.

diğer taraftan, kürt arkadaşlar kaşımaya devam etsinler, aynen bu şekilde kürdistanı da kursunlar bütün bunlara rağmen bakalım batı büyük şehir ve kırsallarında barına bilecekler mi, bu arkadaş yine naifçe açıklamış hislerini, birde bu kadar medeni olmayanlar var. onlar için üzülmüyorum ama bu memleket için gerçekten emek vermiş bir çok kişiye yazık olacak, ermeniler ve rumlara olduğu gibi
Sosyal ağlarda paylaş

aynen devam, kürt davasına çok güzel hizmet ediyorsunuz, devam aynı şekilde

adamın başına bir iş gelmiş, güya kürt haklarını koruyanlar gelip ortalığı yatıştıracağına, benzin döküyor

diyorum olur böyle şeyler yapmayın böyle şeyler, büyük hak koruyucular gelip bana sövüyor
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

"sıhkınthıh yohk kullanıyomhm"

Farklı şive ile konuşan kürt mü oluyor direk? Ben mesela kendi şivem ile konuştuğumda "yapıyoruz" yerine "yapıyoh" diyorum ama kürt değilim. Belki bu adamda kürt değildir. Çok önyargı ile yaklaşmışsın bence.

Kürt bile olsa böyle ağzından köpürerek ırkçılık yapman hiç hoş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahadfglkjdfg.
bir deli foruma taş atmış bin akıllı çıkaramamış atasözüm kayıtlara geçsin.

dürüstlük, efendilik ve müşteri daima haklıdır düsturlarıyla ticaret yaptığım için tatlı dille uzun uzun anlatarak çözdüm problemi. 3. telefon konuşmasında çözüme ulaştık ayrıca o kadar da anlayışsız bir insan değilmiş =)

yukarda ticaret şöyledır bıdı bıdı yapan arkadaşa ithafen yazdım bunu da. topiğin naif seviyesine ineyim bir de: senin yaşın kadar ticaret yapmışlığım var (22 senedir). meraklanma. atesitim ama kimsenin de hakkını yemiyorum. burada sıkıntı zaten "nasıl memnun olacaksanız öyle yapalım" dememin algılanamamasıydı. neyse zaten stresimi attım topic sizin olsun :d

insanları yaşadıkları şekillendirir güzel arkadaşlar. sen 123 kitap oku "çok kültürlüyüm ırkçılar cahildir" diye gez, sonra tanışacağın 50 kürt senin olaya bakış açını şekillendirecektir. bana da böyle oldu. evet cahilim ve ırkçıyım ayrıca, sıkıntısı olan buyursun gelsin adres vereyim :d
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...