Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

günlük faiz

Killer

Öne çıkan mesajlar

Bireysel emeklilik'e devlet katkısı yakında azalacak. O yüzden tekrar düşünmenizde fayda var, yoksa 100 TL'ye fix 25 TL getiren başka bir yatırım aracı yok. Tabi tavan fiyatı (yıllık brüt asgari ücretin %25'i) üzerinden ayda en fazla 275 TL getiri alabilirsiniz. Yani BES'e aylık 1100 TL'den fazla yatırmak şu an mantıklı değil.

Faiz tarafında ise overnight, repo ve fonlar yeterli alternatiflerdir. Getirisi de vadesi gibi azdır.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

konuya dönersek; en iyi faizi veren enpara. internet şubesi ve mobil app. çok başarılı, çok pratik, sade.

gece saat 11 e kadar paranı oynatabiliyorsunda, sadece gece 11 sabah 5 arası paranı tutmanı istiyor.

https://www.finansbank.enpara.com/urunler/birikim/default.aspx

viral yapma kardeşim
Sosyal ağlarda paylaş

mevduat faizleri zaten bildiğim kadarıyla günlük olarak compound ediliyor. ama belirtilen mevduat faizlerini görebilmek için belli bir tarihe kadar para commit etmen gerekiyor, yani parayı erken çekersen ceza kesiyor.

parayı günlük olarak değerlendireyim, istediğim zaman da çekebileyim diyorsan sana günlük repo derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Günlük faize yatırmak mantıksız birşey eğer milyonlardan bahsetmiyorsan ki bahsediyor olsan büyük ihtimal bunu bize sormazdın.

cevaplar ve troller için teşekkürler absonun mesaj açıklayıcı oldu

bunun haricinde bana şey lazım. türkiyede bankama yatıcak parayı ben yurtdışında nasıl kullanıcam ? bi bankamatik kartıyla hallediliyormuş sanırım o sadece döviz kuru işte tl'den gittiğim yerin para birimi neyse o çeviri sırasında para gidiyo az buçuk.

iş bankasındaki kadın onun için şu hesap türünü açmanız lazım dedi de unuttum. internetten hallediliyomuş. vadesiz bireysel hesap mı dedi ne dedi hatırlayamadım. arıcam heralde tekrar
Sosyal ağlarda paylaş

Banka faiz'i en kötü yatırım aracı bence. 2. si ise ev alıp değerlensin diye beklemek. Tam yaşlı teyze yatırımı. Sıfır risk ama düşük kazanç.

Paranı ticaretle 1 senede 3 e katlayabilir (banka faizi alternatifi)

ya da bi ev parasına (300.000TL mesela) 3 tane kobi dükkan açıp her sene bi tanesinin parasını çıkartabilirsin = 3 senede 1 ev parası. (ev alıp beklemeye alternatif)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...