Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mil, puan biriktirten, kendini sevdiren kredi kartı

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Abi niye gereksiz harcama yapıyorsun puan kazanmak için? Ben o kafayı anlamıyorum.

Bir şey alırken bak işte, puan veren yerden al. Zaten o puanlar vs. genelde mağazalara müşteri çekmek için veriliyor. Sana bir şey aldırmak için değil.

Ben sanmıyorum 100 lira parapuan kazanmak için hiç aklında yokken/ihtiyacı yokken gidip ipad air alacak birileri olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Abi niye gereksiz harcama yapıyorsun puan kazanmak için? Ben o kafayı anlamıyorum.

Bir şey alırken bak işte, puan veren yerden al. Zaten o puanlar vs. genelde mağazalara müşteri çekmek için veriliyor. Sana bir şey aldırmak için değil.

Ben sanmıyorum 100 lira parapuan kazanmak için hiç aklında yokken/ihtiyacı yokken gidip ipad air alacak birileri olduğunu.

gereksiz harcama değil de benzin alcaksın mesela, gidip kampanyalı yerden almak mantıklı olabiliyor bazen, random almaktansa.

gerçi benim de pek takip edip peşinden gittiğim söylenemez. puan kazanmak için tek yaptığım kredikartıyla bitcoin alıp sonra onları nakide geriçevirmekti. 0 kayıpla dünyanın milini biriktirmiştim öyle :D
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ben de konferansa falan giderken her şeyi karttan alıyorum, sonra okul yatırıyor paraları, miller, puanlar falan yanıma kar kalıyor sdf

Aynen. Ben de şirket harcamalarını böyle yapıyorum. Yanıma bir şey kar kalmadığı için şikayet ediyorum işte :)

Özelliklerde millerde falan iyi oluyordu ama işte.
Sosyal ağlarda paylaş

ben garantı bonus kullanıyorum,aylık ortalama 70-75 tl bonus birikiyor.her ayın basında KEZ-KACMAZ-KAZAN yazıp 3340 a yolluyorum.3 kere 75 tl,2 kere 50 tl ve üzeri alışverişte doğrudan 55-60 tl bonus olarak gelıyor.
Bu ay mesela lukoilde 75 tl lik 3 akaryakıta 30 tl bonus verıyor,kazanda 20 tl verıyor aynı alışverişe.böylece 225 tl lik yakıt için 50 tl bonus almıs olucam
gecen sene 1200 civarı bonus toplamışım.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Markete gidiyorsun ve almışsın 35 tl lik birşey ve kasa da 50 tl yi geçene bedava şu bu deniyor ve lazım olur mantığıyla 50 tl ye çıkıveriyorsun.

3 kere 75 tl alışverişe 30 tl diyor ve alıyorsun onu sonra 30 tl yi nasıl olsa benzin var diye o benzinler gerekli gereksiz yere harcanıyor.

Kredi kartıyla bedava alıyormuşsun hissi uyanıyor üstünde. Benim gibi toplumda bir sürü olduğunu da düşünüyorum hatta eve arabaya haciz getirenler bile çoğunlukta

Özetle farkına varmadan gereksiz harcama yapılıyor. Şahsen benim için durum böyle kredi kartlarını bi kenara attım ve 2500 tl gelen harcamalar 1700-1800 lere düştü.Gerçi bunu ilk defa denedim. İlerde daha profesyonel olacağım umarım. Matematik asla yalan söylemez.
Sosyal ağlarda paylaş

en iyisi adios kart puanın yanmıyor 3 senede geçse duruyor orada birikiyor ve kampanya kovalamadıkça boşuna aranmayın birikmez puan ama dediğim gibi en azından zorla harcatmıyor adios.

diğer tüm kartlar yok efendim bir sonraki yıla girerken 3000 bin puanınız,mil'iniz yanacak vs vs...

-ee napiyim az puanım var ve yanmasın diye aralık ayında kayseriye gidiş dönüş bilet mi alayım.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ben sanırım maximiles'ı iptal edip world card'a geçeceğim.

İş Bankasını seviyorum, 10 yıldır falan kullandığım banka ama maximiles çok komik, hesapta iyi mil birikiyor, bir senede 200 euro'luk bilet alacak kadar birikmiş (ki karttan aman aman harcaması olan birisi değilim) ama THY'nin kendi sitesinde 200 euro olan bilet puanlarımla almak istediğimde ne hikmetse 300 400 euro oluyor.

Öte yandan world card'da sürekli 500 liraya 50 lira, 1000 liraya 100 lira vs. kampanyaları oluyor. Düz parapuan hızlı birikiyor vs. Yemişim milini özetle.

adios al world card'in puan yanıyor. o da world puanlardan yararlanıyor ama puanlar kullanmadıkça silinmiyor.Hiç bir eksisi yok world'den ve + olarak uçak bileti,otel rez. alabiliyorsun.

yıllık aidatı biraz daha fazla tabi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
işe yarıyor mu şimdi bu
aylık kaç tl harcarsak yılda kaç bilet geliyor

şimdi üye olursan 5bin mil ekliyorlarmış
ailecek geçsek
yılda 300 lira aidatı var en az toplamda

promosyon biletleri takip etsen ortalama 80 liradan saysak 4 bilet çok rahat alınır
kampanyalarla

mantıksızmış sanki
Sosyal ağlarda paylaş

Maaş anlaşmamız Yapı Kredi'ye geçti yakın zamanda, World Card verdiler. Ben hala maximiles kullanmaya devam ediyorum. Maximiles'da bir senede 180 mil mi ne birikti; mil = lira gibi düşünün.

2 tane 80 liralık uçak bileti aldım + 20 mil de duruyor öyle. Fena değil sanırım birikme hızı. Bir ara World'e geçeyim diyordum kampanyalardan dolayı, maximiles yavaş birikiyor gibi geliyordu ama şimdi world card var ve kullanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ben maximum'u bırakıp miles smiles'a geçtim. birinci izlenimim garanti'nin korkunç bir banka olduğu, kesinlikle iş bankası garanti'den daha iyi. benim tüm param birikimim hesaplarım vs iş'te kalmaya devam ediyor, sadece kredi kartım garantide, ayda bi kere eft çıkartıp borcumu ödüyorum o kadar.

diğer yandan ms'de gerçekten iyi mil birikiyor. geçen ay 3000 küsür lira harcamışım, aşağı yukarı 3000 küsür de mil gelmiş mesela. 3750 mile yurtiçi bir gidiş bileti alabiliyorsun ki ankara'ya da gitsen, ığdır'a da gitsen, önümüzdeki haftaya da bilet alsan 3 ay sonraya da baksan aynı bu. sadece ekonomi sınırlı kapasite yani 3750 millik biletlerde düzgün saatlerde yer olMAyabiliyor.

kredi kartı olarak her türlü tecavüzlerine rağmen ms'de devam edicem sanırım. ödediğim kart ücretiyle denk bile düşse bana bilet olarak vermesi gezmeme yol açıyor bi şekilde (yanmasın miller falan diyosun), bu da güzel bişi. ben bayaa sevdim bunu ya. ama garanti = berbat banka. aman.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Zamanında Garanti'den Miles & Smiles almıştım işte şu American Express olayıyla ama bankaya gıcık oldugumdan kapattım. Akbank zaten Wings'te kendi ayağına sıktı şuan Yapi Kredi'nin Adios'u fena değil bide Maximiles iyi gidiyor. Ancak bana sorarsanız eskisi kadar iyi değil uçak programları bankaların hepsi düşürdü oranları falan..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...