Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

bak hala
lan bişey demicektimde sinirlerimi bozdunuz amk
hayatınızda lord or the rings yok raistlin yok erdarhanın daşşağı yok dragonun siki 3-5 kitap okuyup gelip burda sadece diziyi izleyen (ki çok doğal kitabı okumayıp sadece diziyi izlemek) 3-5 insana zehir ettiniz başlığı.yeter ake.
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

bak hala
lan bişey demicektimde sinirlerimi bozdunuz amk
hayatınızda lord or the rings yok raistlin yok erdarhanın daşşağı yok dragonun siki 3-5 kitap okuyup gelip burda sadece diziyi izleyen (ki çok doğal kitabı okumayıp sadece diziyi izlemek) 3-5 insana zehir ettiniz başlığı.yeter ake.

biraz kitap okusan kelime haznen ve eleştiri kabiliyetin amk,daşşak,sik,sikko,ake dan fazla olur dostum.

ayrıca fantastik literatürdeki kitaplar diğer türdeki kitaplardan daha düşük seviyede bir edebi değeremi sahip olarak kabul ediliyoda böyle okunmaya değmicek seviyede olduklarını belirten bi mesaj attın yoksa senin bildiğin kitaplar hakkaten bukadarmı?

sadece kitap okuyarak entellektüel ve kültürlü olunmuyo olabilir ama kitap okumayarak hiç olmadığı kesin.

sonra ''KÖTOP OKOMOYONCO NOLOYO AMOGOYOM'' gibi mağara adamı seviyesinde eleştiri yapıyosunuz,kitap okuyan kesime.Türk insanının en tipik özelliğidir şu zaten,yapamadığı şeyi eleştirmek.

son olarakta kitabı orjinal dilinde okumaya yetebilirseniz her açıdan oldukça başarılı bir seri ASOIAF.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

kitabı orjinal dilinde okudum yinede sikko sorry.ayrica sandığın kadar cahil değilim benim kim olduğum hakkında en ufak bi fikrin yok bu yüzden söylediklerini dikkate almıyorum olabilir diyorum.eger biraz okuduğunu anlama yetin olsa asıl kizdigim seyin dizi başlığında kitap şöyle siz anlamazsiniz vs tripleri olduğunu cozerdin.yapamadin.saglik olsun
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

kitabı orjinal dilinde okudum yinede sikko sorry.ayrica sandığın kadar cahil değilim benim kim olduğum hakkında en ufak bi fikrin yok bu yüzden söylediklerini dikkate almıyorum olabilir diyorum.eger biraz okuduğunu anlama yetin olsa asıl kizdigim seyin dizi başlığında kitap şöyle siz anlamazsiniz vs tripleri olduğunu cozerdin.yapamadin.saglik olsun

sırf ilk kitapta göz gezdirmiş olman,seriyi okumuş olduğun anlamına gelmez.cahilde demiyorum sana zaten.üniversite okumuş/okuyan adamsındır büyük ihtimal.Olay yaptığın yüzeysel ve kalitesiz eleştiri.

kitabı okuyanlarında dizinin üstünde yaptığı eleştiri,dizinin kitabın başarılı öğelerini barındırmaması yüzünden.yani olay ''dizi bok gibi,kitap okumayan cahiller izler anca.''seviyesinde bir eleştiri değil.aslında çok daha başarılı bir edebi eserin gittikçe başarısızlaşan dizisi olduğu gerçeği.Sonuçta kitap nekadar eser ise dizide bir eser.

Burda sorun gittikçe kalitesizleşen uyarlama.ki oda herkesin aslında diziden çok daha fazla zevk alabilicekken alamamasına yol açıyor.Sonuçta sen beyendiğin bir eseri başkasınında beyenmesini istersin dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...