Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dövdürmelik Mekan

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

dövme diyosan dany den iyisi yok ya.kadıköy anadolu lisesinin karşısında.moda ilkokuluna yakın.adı neydi mekanın unuttumda.cam mekan içerde 13415 kedi dolanıyo,görünce anlarsın.

ben full sol üst kol dövdürdüm 2 seansta.1.5tl siyah beyaz.

yazı mazı yazdırcaksan yapmaz buarada bu adam.o ekipmanı açtımı hertürlü alıcak senden 1-1.5

renkli olursa iki katına çıkar fiyat heralde.yanlız renklide de bazı renklere alerjisi olabiliyo insanın.tutmuyo o renk falan
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

ferit koysana lan dövmeni totoş

Biyik said:

arkadaş bi tane ispanyol herife gidiyor baya iyiymiş adam istersen mekanın yerini, ismini falan öğrenirim.

uyar, benim ismen duyduğum coşkun şakre bir de izmir'de ludo mu ne diye bi kadın var. coşkun şakre de aslında hala izmir'de de, çizen bayan'a da geliyor ayda 9-10 gün, detaylı bir iş varsa yapıyor diye biliyorum.

dany lan işte bu dediği.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

ya şu büyüklükte bir dövmeyi ne kadara yapıyorlarki ?
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31.0-8/q71/s720x720/1780999_593056064105842_238330823_o.jpg

bunda çok fazla detay var ama bu kadar ağır detay olmayacak mesela.
kaç paradırki acep

benimki bukadar hatta biraz daha büyük.1.5 tl verdim .
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
selamlar,

bugün taksim'de çizen bayan'da ilk dövmemi yaptırdım, hayırlı ossun.

daha önce dövme yaptıranlara ufak birkaç sorum olacak, her ne kadar dövmeyi yapan kişinin tavsiyelerine uyuyor olsam da ve ortalama bir araştırma yapmış olsam da.

- bugün 17.30 dolaylarında bitti dövme. çok büyük bir dövme değil, ön kolumda iç tarafta. tamamlandıktan sonra kremi son bir kez sürüp, streç ile kapattı arkadaş. eve dönerken de mümkün olduğunca güneş ışınlarından korudum. açık tenli olduğum için (tüyleri traş edince hepten beyaz tenli olduğum ortaya çıktı) daha hassas davranmaya çalışıyorum. yarım saat kadar önce, yani yaptırdıktan 4 saat sonra falan streçi çıkardım, protex sıvı sabun ile ellerimi yıkayıp dövmenin üzerinde bastırmadan hafifçe sürdüm, sonra da soğuk su ile yıkadım dövmeyi duşta. daha sonra da bepanthol sürdüm, fakat açık eczane bulamadığım için evdeki body lotion f, cilt nemlendiren, yenileyen besleyen hede hödö'yü sürdüm, dövmeci elemanı da arayıp. kendisi bugünlük onu sürmemi, yarın mümkünse krem olanını almamı söyledi (bepanthen markası artık yokmuş sanırsam, bepanthol olmuş)

- bu kremi sürerken de 4 - 5 defa parmak ucuma sıkıp dövmeye çok bastırmadan üstüne sürdüm. yalnız çok çabuk emiyor heralde benim derim, o nemli görüntü kısa süre sonra gitti. acaba daha çok mu sürmem gerekir ?

- akşam yatarken streç ile bir kez daha kapamamı önerdi dövmeci. kimi yerde streçi dövme yapıldıktan 2 - 4 saat sonra atın, bir daha da takmayın, havalansın sonuçta yara orası diyorlar. sizin düşünceniz ne bu konuda ?

- ben duşta yıkadım kolu, yıkamayın diyenler de var, yıkayın ama içme suyu ile yıkayın diyenler de var, dümdüz yıkayın diyenler de var. kriter nedir burada ?

bir de genel olarak sizin aklınıza gelen bir şey varsa paylaşın işte, rengi solmasın istiyorum. hazır 1 hafta da izinliyim, ilk haftasını iyice düzgün bakayım.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

- bu kremi sürerken de 4 - 5 defa parmak ucuma sıkıp dövmeye çok bastırmadan üstüne sürdüm. yalnız çok çabuk emiyor heralde benim derim, o nemli görüntü kısa süre sonra gitti. acaba daha çok mu sürmem gerekir ?

Nemli görüntüsü gün geçtikçe azalır problem değil bol sür yine de.

said:

- akşam yatarken streç ile bir kez daha kapamamı önerdi dövmeci. kimi yerde streçi dövme yapıldıktan 2 - 4 saat sonra atın, bir daha da takmayın, havalansın sonuçta yara orası diyorlar. sizin düşünceniz ne bu konuda ?

gerek yok takmana önemli olan şey unutmaman gereken yani; dövme alanı cilt altında "açık bir yaradır". normal yaralanmalarda ki prosedürlerden farkı yok. oksijenle temas yaranın kapanmasına yardımcı olur.

said:

- ben duşta yıkadım kolu, yıkamayın diyenler de var, yıkayın ama içme suyu ile yıkayın diyenler de var, dümdüz yıkayın diyenler de var. kriter nedir burada ?

yine yukarıdaki ile aynı sebep, şehir suyu iltihaplanmak için çok elverişlidir. o yüzden şebeke suyu,havuz vs. gibi kaynaklardan su ile temas ettirilmez açık yara.

sabret. sabredemiyorsanda duşa girmeden folyola, öyle gir duşa.

said:

bir de genel olarak sizin aklınıza gelen bir şey varsa paylaşın işte, rengi solmasın istiyorum. hazır 1 hafta da izinliyim, ilk haftasını iyice düzgün bakayım.

1-2 ay sonra revizeye git istersen rengi daha çok oturur. bir de kabuk bağladığı zaman çılgın kaşınacak SAKIN HA soymaya çalışma, o kabukları soyarken dövmeyi deforme edersin. bekle kendi atsın, eziyetli olacak o kaşıntı ile yapacak bişey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...