Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Oyun güzel 3 arkadaş oynuyoruz ama oyunun en büyük eksiği mmo olmaması. Ben quest yapıyorum arkadaslarim yanimda dolanıyor ,bir faydaları yok birlikte oynama mantığı yok.Adamlar oyunu 2 oyun seklinde yapmislar single player olarak eso bide multipayer olarak cyrodiil. Ayrıca oyunda questlerde bir sürü önemli karar veriyoruz şimdiye kadar etkisini göremedim kararlarimin. Bunlar bu saatten sonra değisecek bir şey değil ama yeni contentlerde bunlarida düşünürlerse çok güzel olur.

Birde level 10 a kadar quest yapıp sonra veteran 10 a kadar grind yapan arkadaşlarımız var onlar çok yanlış gelmişler zaten.guildwarsdada bunu gördüm esodada görüyorum.Büyük ihtimalle wowun yarattığı bir düşünce biçimi oyunun son levela kadar olan kısmından keyif almayıp son levela en hızlı ulaşma çabası.malesef wow bize oyunlardan keyif almayı unutturdu. Adamlar bir sürü kitap koymuşlar her npcye hikaye yazmışlar gezin dolaşın biraz keyif alın oyundan.Oyundan bütün eğlenceyi önüne koymasını beklemek bence yanlış bir düşünce.

Ayrıca bu her ne kadar mmo gibi olmasada mulyiplayer bir oyun tek başınıza oynarsanız tabiki keyif alamazsınız. Ben arkadaşlarımla swtor gibi bir oyunu 3 ay oynadım. Oyun çok kötüydü ama adamlar yapmış bizde kendi eglencemizi kendinimiz yarattık. O yüzden başlığa gelip oyunu yerden yere vurarak hem kendinizin hemde başkalarının oyun keyfini kaçırmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam sadece veteran 3 olana kadar sağdan soldan topladıklarımla provisioningi 50 yaptım, alchemy de 40 oldu elimdeki otlar bittiği için bıraktım aslında solvent vardı daha bir dolu.

Yine kırdığım itemlarla tek bir item craft etmeden blacksmith, woodworking ve clothworking 40 civarına gelmiş durumda, alt karakterlerde ve bankada da toplamda tonla malzeme ve taş var style vs için. Malzemeleri ve o taşları kullanmadım henüz çünkü skill puanı yetmedi yüksek tierler için.

Bilemiyorum tabi o taşlar yetecek mi ama rahat 50 yaparım gibi geliyor enchantment dışındaki diğer 5 skilli. Şimdilik para harcamadım bakalım skill puanı yeterli duruma gelince bakıcam icabına :)
Sosyal ağlarda paylaş

Para nereye gidiyor diye soranlara hemen söleyim vet10 sorc full cloth ve bow+healing staff kullanıyorum.

full legend set yapak istersen parça başına 4k epicler 24k legend lar, 5k da legend glyp tutuyor buda toplamda parça başına 35k diyelim.

Günde 250 ata
2.5k pvp itemlarına repait kitler siege weps vs
3k repair

7k günlük ihtiyacım var

full set yapmak istersem 245k
silahlarıda dahil edersem 60k da o
3 tane jewel a 3 tane glyp 10k

Toplamda full + full yapmak için 315k Para yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Provisioning level 50 oldugumda 50 oldu. En kolay kasılan o oldu zaten. Level 1-30 zoneları arasında dolaşıp 2 public dungeona girip tüm varilleri vs. açarak dünya malzeme topladım. Üst level itemlar bankada vardı. Sonra gidip ateş başında direkt 50ledim bunda sorun yok.

Blacksmith - Clothing ve Woodworking düşen itemları parçalamaktan 35'lere geldi otomatik olarak. Daha hiç birşey craft etmedim. VR4'üm şu an ve düşen itemlarla hayatıma devam ediyorum. Hala düşen herşeyi kırıyorum ve malzeme topluyorum. Üstüme VR10'a kadar birşey craft etmeyi düşünmüyorum belki VR5'te birşeyler yaparım ama kararsızım halen.

Enchanting ve Alchemy yerlerde. İkiside level 10'u geçemedi daha. Bir sürü şey toplamam gerekiyor ama daha yönelmedim ona. Enchanting için oyuncuların craft ettiklerini kırman lazım diyorlar, bu iş için bir tane "buddy" bulmam gerekecek :)
Glyph için geçen VR3 bölgesinde (yanlış hatırlamıyorsam) kaplanların sürekli pop olduğu bir public dungeona girdim. Gruba girip AOE ile 30 dakika falan kaplanları kestim, inanılmaz glyph düştü. Glyphler çok üst tier olduğundan ve kırsamda zarar olacağından 350 gold civarlarından şu an ne düşerse satıyorum. İleride gerektiğinde gidip farmlarım diye düşünüyorum. Aynı yerde kaplanlardan düşen derileri 10'arlı şekilde işlerken 9 tane epic clothing materyali elde ettim mesela bu da aklınızda bulunsun. Ham halde dünyadan toplayıp işlemekten güzel malzeme çıkıyor anlaşılan.

Bunun dışında Bankam 100 slot, çantam 100 slot ve çingene gibi hiçbirşeyi atamadığımdan kan ağlıyorum :)

Woodwork - Blacksmith ve Clothingte hirelingler 3/3 durumda. Her 12 saatte bir malzeme getiriyorlar. Şimdiye kadar sarılar çıktı birkaç tane içlerinden ama tırt şeylerde getiriyorlar.

Şimdi yapacağım şey; açabildiğim kadar alt açıp clothing woodwork ve blacksmithi lvl 3 yapıp "hirelingi" 1/3 yapıp 24 saatte bir 7 tane alt karakterdende malzeme toplamak olacak. Yapan çok var zaten ben biraz geç kaldım ama geç olsun güç olmasın diyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mosquito said:

valla ben zaman ayıramadığımdan bıraktım oyunu kas kas bitmio

acc isteyen olursa 50tl'ye fln vericem

Valla ben sevdim ESO yu ama çok zaman istiyor yav :( yada henüz noob oldugumuz içinmi öyle geliyor bilmiyorum ama bu zaman konusunda wow un gözünün yağını yiyeyim! minumum zamanla her şeyin tadına bakılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

Para nereye gidiyor diye soranlara hemen söleyim vet10 sorc full cloth ve bow+healing staff kullanıyorum.

full legend set yapak istersen parça başına 4k epicler 24k legend lar, 5k da legend glyp tutuyor buda toplamda parça başına 35k diyelim.

Günde 250 ata
2.5k pvp itemlarına repait kitler siege weps vs
3k repair

7k günlük ihtiyacım var

full set yapmak istersem 245k
silahlarıda dahil edersem 60k da o
3 tane jewel a 3 tane glyp 10k

Toplamda full + full yapmak için 315k Para yeterli.

Şeyi anlamadım, parça başına 4k epicler 24k legend lar, 5k da legend glyp tutuyor dediğin bunlar elinde yoksa tutuyor olması lazım sanırım. Tamamını biriktirmiş olmak pek mümkün değil ama yine de bişelerden tasarruf edilir galiba heralde kesin :(

*boku yer*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...