Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Efsaneleşmiş motorların retro taasarımlarda kullanılıp tekrar satılmasını anlarım da, vanvan ne abi, eskilerin ucuz motoru. Çıktığı gün tarz değilmiş ki şimdi tarz olsun?
Bu retro olayını Ducati ve Triumph beceriyor bana göre. BMW de biraz becermeye çalışıyor (r-ninety baya iyi hatta) Gerisi tırt.
Japonlardan bir iki güzel istisna var, yamaha xjr1300, honda cb1100 gibi ama onlar da ülkemize gelmiyor zaten.

Başlangıç motorunu bence 2. el olmalı kesinlikle. Ucuz al. Kazıklanacaksan da daha az kazıklanmış olursun ki, motor büyütürken tecrübe olur daha büyük kazıklardan kurtarır. Ayrıca düşüp kırdığın zaman daha az üzülürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Abi motor şeritte kenarda gidince bende 'acaba yanından geçsem mi ne yapsam' algısı hakim oluyor. Kafa karıştırıcı oluyor. Asla yanına da girmek istemiyorum, ters bir durum olsa motor aracın altına giri verir :(

Saygılar.

Bu da kurallara aykırı, adamın şeridine tecavüz etmek oluyor. Kısaca girmeyeceksin aksi halde sıkıştırma oluyor. Gerçi denmiş şerit ortalanarak gidilmez motorsiklet ile, solla adamı geç.

Sorun motor yada otomobil sürücüsü değil sorun cahil, eğitimsiz, aptal, altına araba veya motor çekince kendini yolların kralı sanan - ki kamu malıdır o yol ve herkes eşit yararlanır kurallar dahilinde - ne oldum budalası insanlar. Aynı adam motorsiklet üzerinde de var, otomobil içinde de.

Motor kullanan sürücüye sen sağdan gideceksin çünkü motorlusun diyen de var hatta bisiklet sürücüsüne yolda süremezsin yasak diyen barzo da var. Adamları tutup sıksan iki elinle resmen cehalet fışkıracak o derece.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o fotodaki custom boyalı ve hormonlu açıdan falan fotoğraf denk getirilmiş Vanvan güzel de, sitesine girip default renklerine ve kasanın cılızlığına bir baksanıza, Mondial'den hallice. Kuba Superlight falan alırım daha iyi, yarı fiyatına hem de, parçalansa üzülmem :p
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

paramecium said:

Selam,

Abi motor şeritte kenarda gidince bende 'acaba yanından geçsem mi ne yapsam' algısı hakim oluyor. Kafa karıştırıcı oluyor. Asla yanına da girmek istemiyorum, ters bir durum olsa motor aracın altına giri verir :(

Saygılar.

Bu da kurallara aykırı, adamın şeridine tecavüz etmek oluyor. Kısaca girmeyeceksin aksi halde sıkıştırma oluyor. Gerçi denmiş şerit ortalanarak gidilmez motorsiklet ile, solla adamı geç.

Sorun motor yada otomobil sürücüsü değil sorun cahil, eğitimsiz, aptal, altına araba veya motor çekince kendini yolların kralı sanan - ki kamu malıdır o yol ve herkes eşit yararlanır kurallar dahilinde - ne oldum budalası insanlar. Aynı adam motorsiklet üzerinde de var, otomobil içinde de.

Motor kullanan sürücüye sen sağdan gideceksin çünkü motorlusun diyen de var hatta bisiklet sürücüsüne yolda süremezsin yasak diyen barzo da var. Adamları tutup sıksan iki elinle resmen cehalet fışkıracak o derece.

Ben gunde yaklasik 80 ile 100 km arasi yol yapiyorum, yaklasik 8 aydir. Ilk postum da "hangimiz trafikte hayvan degiliz ki?" derken sarcasm amaci ile yazmamistim. Gun geliyor gercekten insanligimdan ciktigim anlar oluyor(du). Sonra birden birsey oldu, etrafima kizmayi biraktim, seridimi kaptilar, sinyalsiz onume kirdilar vs. gibi seyleri birden dusunmez/dert etmez oldum.

Sanirim kafa kaldiramayacagini anladigi anda salterlerden bir tanesini kapatti, artik ben de hayvan oldum, suruye katildim :)

Tek istisna, haftanin 2 gunu motor ile gidip gelmeye basladigim icin, motor lara karsi extra hassas olmam. Cahilmiyim bilmiyorum ama birseyler eksik su anda orasi net. Normal degilim ve bu beni hic rahatsiz etmiyor, cok garip.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Gerçi denmiş şerit ortalanarak gidilmez motorsiklet ile, solla adamı geç.

Ortalanarak gidilmez de sonuçta çizgiden ya da yan şeritten de gitmiyor abi motor, tam ortadan değil de %30-%70 gibi bir tarafa azıcık daha yakın gidiyor sadece. Yanından geçtiğin zaman bariz bir taciz, hatta kaza riski oluyor. Sen de diğer taraftan başkasının şeridine taşmış oluyorsun o hatta o hareketi yapayım derken büyük ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Law said:

Gerçi denmiş şerit ortalanarak gidilmez motorsiklet ile, solla adamı geç.

Ortalanarak gidilmez de sonuçta çizgiden ya da yan şeritten de gitmiyor abi motor, tam ortadan değil de %30-%70 gibi bir tarafa azıcık daha yakın gidiyor sadece. Yanından geçtiğin zaman bariz bir taciz, hatta kaza riski oluyor. Sen de diğer taraftan başkasının şeridine taşmış oluyorsun o hatta o hareketi yapayım derken büyük ihtimalle.

Aracın teker izinden gidilir. Sonuçta şerit içindeyim ne tam ortada nede tam en kenarda, sağ şeritte gidiyorsam o şeridin içinde soltarafda araç teker izinden gidilir, böylece sollama daha rahat yapılır ve kaçılır.

En sol şerit seyaher ediyorsam bu sefer, şeridin sağında seyahet edilir yine sağ şerit kaçış içim kullanılır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Fistan said:

güzel bence vanvan 125
cafe racer 2 lastik bi boya hobi amacli gezersin saga sola

cok tatlıymıs bu. bugün bir tane cok tatlı Royal Enfield cafe racer gördüm Londra'da. Keşke güzel bir garajım olsa da şöyle pazar günleri sürsem diye içimden geçti :)

Şuna çok benziyordu gördüğüm

ben de kafayı HD Iron 883'e taktım. Ara sıra da HD 48 de iyi aslında diyorum.

Sonra dönem dönem R nine T de fena degil diyip eh hadi Honda PCX'im ile turlayım diye çıkıyorum dışarı. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...