Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ps3 Fps Oynayamamak

hunty

Öne çıkan mesajlar

keyif bakımından inanmıyorum mouse kadar olabileceğine, ama sırf konsoldan oyun oynayan adamların iyi oyuncuların mouse hakimiyetine eş değer controller hakimiyeti olduğunu bizzat gördüm.

ben mesela fps değil de tps'lerde iyiyim ps 3'de. çok fps oynamadım gerçi konsolda.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

keyif bakımından inanmıyorum mouse kadar olabileceğine, ama sırf konsoldan oyun oynayan adamların iyi oyuncuların mouse hakimiyetine eş değer controller hakimiyeti olduğunu bizzat gördüm.

ben mesela fps değil de tps'lerde iyiyim ps 3'de. çok fps oynamadım gerçi konsolda.

5500 kere konuşuldu forumda ama yine de söliim

ya hitbox büyük oluyor ya aim help oluyor. bu ikisi birden yokken mouse gibi bir hakimiyet söz konusu değil maalesef. en basitinden arkasından veya sağ-soldan düşman geldiğinde otomatik ölüyorlar yani, yapacak bişe yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

valla ben konsolda diablo 3 oynuyorum bilgisayardan fersah fersah zevkli diyebilecegim hem oynanış hem rahatlık olsun daha iyi

pc öle degil ama dik duruyon mouse tutuyon bi elle fln sıkıcı

Diablo 3'u controller ile pc de oynamaya ugrastim basaramadim.
Rahatlik yonunden controller cok iyi.
Mesela is yerinde elini masanin altina gomucen. Ekrana da hafif yandan bakican. Monitoru gormeyen anlamaz naptigini. Mouse klavye domaldin mi 20 m. den cakallar anliyor oyun oynadigini.
Gamepad ile oynamak istiyorum ama gamepad ozurluyum....
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

-Deno- said:

5500 kere konuşuldu forumda ama yine de söliim

ya hitbox büyük oluyor ya aim help oluyor. bu ikisi birden yokken mouse gibi bir hakimiyet söz konusu değil maalesef. en basitinden arkasından veya sağ-soldan düşman geldiğinde otomatik ölüyorlar yani, yapacak bişe yok :D

abi söylediklerin tabi ki excluded benim bahsettiğimde. dediğim gibi çok fps oynamadım ama atıyorum bf 4'de aim help varsa ne keyif alıcam allasen yani.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.amazon.com/Freek-KontrolFreek-Xbox-360-Playstation-3/dp/B004VLYIE8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389365349&sr=8-1&keywords=fps+freek

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71BQj17waQL._SX385_.png

sunu al, en az %30 %40 performans artisi oluyo, her oyunada gidiyo valla super bi sekilde dsfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

Aldigimdan beri Iki yildir evde yatiyor PS3. Plus uyeligim de var. 50 kusur oyun yuklu. En son Borderlands 2'yi bedava yapmislar hic oynamamistim heveslendim. Mouse+klavye arayuzu aldim ebay'dan.
Mouse ile bile hedef almak zor. Pc'de nokta atisi yaparken bunda kayma oluyor. Ustelik Frame rate midir nedir PS3'de hafif bir titreme var ekranda. HD Hdmi Tv bagli.
Move camera olayi ayri bir razalet. 1.3mb rezalet bir kamera. Destekleyen oyun 2 elin parmaklari kadar. Sistemi cikarmislar sonra -begenmedik bunu bundan is cikmaz diyip sallamislar.
Aslinda ben ps3 controller ile nisan alamadigimi bildigimden Move almistim ama detekleyen fps oyun 2-3 taneymis.
Bu gidisle Auto Aim yapan mode'lu ps3 kontroller alip hile yapacam :)
Ps3 kontroller ile efektif fps oynayabilenler var mi?

Sevgili hunty, neden xbox 360'ın ps3'den üstün bir cihaz olduğunun çok açık ve net örneklerini yazmışsın burada.

Çünkü ps3'ün gamepadi çok kötü ve rahatsız kalıyor xbox gamepad ile kıyaslanınca.

Çünkü kinecte özenip çıkardıkları kamera berbat, oyunları iğrenç. Kinect ile kıyas dahi kabul etmeyecek nitelikte.
Kinecte çok eğlenerek arkadaşlarınla oynayabileceğin bir sürü oyun varken, ps3 move ve camerada durum içler acısı.

hunty said:

Move iyi sanip Ps3 aldim zamaninda. Move falan almayin cok gereksiz.
Acaba Wii nasil Fps oynanabiliyor mu? Xbox ps3 den de kotu sanirim kamera konusunda. Zamaninda arastirmistim biraz. Move'da lambalar var elinde Xbox360 da lamba da yok algilamasi daha kotu diyorlardi.

Xbox kinect konusunda bilgin olmadığından sanırım böyle demişsin. Bir kez 360'da kinecti deneyebilme şansın olsaydı ps3 camera move alan kafama tüküreyim diyecektin kendi kendine.

Algılaması ise kat ve kat iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

hunty, sen bakma abi sen JestersTear'a. O cok ayri kafalarda
Senelerce pcde fps oynadiysan konsola alisman zor. FPS zati pc icin dizayn edilmis bir oyun turu, ama yeterince kullanirsan alisirsin. Aynisi DMC,Dark souls, araba yarisi gibi seyler icin gecerli. Onlarda da keyboardla oynamak daha zor geliyor bana.
Ne move ne de kinect istedigin seyi sana vermeyecektir.
Steam controller mekanik olarak bi nebze fps oynamak icin daha yakin gibi ama denemeden onuda bilemeyiz.
Sen rpglere falan yonel abi psde.
Sosyal ağlarda paylaş

Iste konsol alayim acaba ne alayim diye arastirmistim zamaninda. Okudugum forumlarin gazina gelip cok gereksiz olan move'u aldim. Wii nasil acaba?
Yalniz sunu soyleyeyim ps3 plus cok guzel bir olay yilda 50$ veriryorsun ve her ay 7-8 oyun bedava veriyorlar. Arada 1-2 guzel oyun oluyor. Iste mesela bu ay borderlands 2 yi verdiler. Plus uyeligim devam ettikce oynayabilecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf o kinect muhabbetinden yeni nesilde xbox mı ps mi derdine düşmüştüm. Bunca senedir ps3 oynuyorum , ps4 yerine gidip xbox one alırsam saçma olur alışkanlıktan vazgeçmiim falan diyorum ama işte o kinect çok kafamı çeliyor, arkadaşlar çok müthiş oyunlar çıkacak yeni nesili için efsane olacak falan diye hype yaptırıyolar , inanmiim dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat, Kinect Xbox 360'da gerçekten baya başarılı elde etti, sırf kinect için konsol sattırdı çünkü kinectin living room entertainment tarafı var. Arkadaşlarınla etkileşimli bir şekilde yapabilecegin eğlenceli aktiviteleri var.
Bu nedenle Kinect oldukça eğlenceli bir cihaz. Gel gelelim, Xbox One'da Kinect için daha fazla yenilik bekliyordum ama dürüst olmak ve açık konuşmak gerekirse Kinect 2.0 ile eski Kinect arasında ki fark öyle dağlar kadar değil. Elbette algılaması, vücut ve yüz tanıma fonksiyonları daha gelişmiş ama genel hatlarıyla aynı kinect.

Dediğin gibi xbox 360 için çıkan Kinect oyunlarından daha fazlası Xbox One Kinect için çıkması planlanıyor, bu uzun vadede mantıklı bir yatırım. Özellikle living room entertainment özelliğide olsun konsolumda diyorsan..

PS 4'ün kamerasına baktığımızda kinecte benzer bir cihaz yapmaya çalıştıklarını, bazı şeyleri kopyaladıklarını görüyoruz zaten ^^

Tercihin Xbox One ve yeni Kinect'den yana olursa pişman olmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Sırf o kinect muhabbetinden yeni nesilde xbox mı ps mi derdine düşmüştüm. Bunca senedir ps3 oynuyorum , ps4 yerine gidip xbox one alırsam saçma olur alışkanlıktan vazgeçmiim falan diyorum ama işte o kinect çok kafamı çeliyor, arkadaşlar çok müthiş oyunlar çıkacak yeni nesili için efsane olacak falan diye hype yaptırıyolar , inanmiim dimi?

birincisi daha oncede dedim ki bu ps4-ps3 icinde gecerli
o urunlerin hepsi gimmick.
Tamam eglenceli aktiviteler yapabiliyorsunda. Yok acayip iyi konulu bir oyun olsun falan diyorsan kinect ile bekleme derim. Yani kisaca biraz oynama tarzina gore. Atiyorum sports resort gibi veya dans oyunlari tarzi seyleri seviyorsan ne ala. JestersTear dedigi gibi xbox one veya wii u donebilirsin. Ama yok ben rpg falan istiyorum diyorsan playstation now'da masaya surulmusken psden sasma derim.

Bide Jester dediklerinden baska bir seyi dusun xbox one turkceyi anlayabiliyor mu-bilecek mi? Ve turkiyeye ne zaman gelecek?

Yani ne oynamak istedigini nasil oynamak istedigini dusun. Zaten zamanin var; yeni nesillere super hicbir oyun daha gelmedi.

JestersTear said:

PS 4'ün kamerasına baktığımızda kinecte benzer bir cihaz yapmaya çalıştıklarını, bazı şeyleri kopyaladıklarını görüyoruz zaten ^^

Bide jester bence kinect ile ps move Wiiden turedi. Bunuda unutma. Ama xbox kesinlikle daha yenilikci bir seye gitti. Ama hala gimmick
Sosyal ağlarda paylaş

Gimmick falan degil.
Kinect ile spor oyunları oynayarak çok güzel bir şekilde spor yapılıyor ve bir yandan da eğleniyorsun.

Örnek vermek gerekirse kinect sportsdaki masa tenisi çok iddialı. Gerçekten masa tenisi oynuyormuşsun hissiyatını yaşatıyor, hızlı algılama sayesinde gecikmesiz masa tenisi oynayarak baya ter atıyordum ben 1 saat içinde. İnanılmaz iyi geliyordu. Bu sadece basit bir örnek, çeşitlendirilebilir.

Exc'ler haricinde ps4e çıkacak her oyun xbox one'a da çıkacak, kinect 2.0 faktörünü de hesaba kattığında bu alanda bir konsol istiyorsan en iyi çözüm xbox one.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...