Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik Tecili Her Şubeden Oluyor mu?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Bu her şubede oluyordu değil mi?

Büyükçekmece şubesindeki memurlar içeri de sikiştiği için günlerdir adam bile almıyorlar kapıdan, bugün yine ilk 2.5 saatte toplu aldıkları ilk yedi kişinin işlemini bile bitiremediler.

Kapıda isim yazdırıyorsun sabahın köründe gidip bir de, 7:30'dan 10'a kadar bekledim daha 50 mi neydim. Zaten benden önce nasıl geldi o kadar adam anlamadım.

Çatalca'ya gideyim diyorum. Orası nispeten daha boştur, bu kadar ibne olma ihtimalleri de var mıdır bilmiyorum. Herhangi bir şubeye gitsem sorunsuz tecil ettirebilirim değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Bu her şubede oluyordu değil mi?

Büyükçekmece şubesindeki memurlar içeri de sikiştiği için günlerdir adam bile almıyorlar kapıdan, bugün yine ilk 2.5 saatte toplu aldıkları ilk yedi kişinin işlemini bile bitiremediler.

Kapıda isim yazdırıyorsun sabahın köründe gidip bir de, 7:30'dan 10'a kadar bekledim daha 50 mi neydim. Zaten benden önce nasıl geldi o kadar adam anlamadım.

Çatalca'ya gideyim diyorum. Orası nispeten daha boştur, bu kadar ibne olma ihtimalleri de var mıdır bilmiyorum. Herhangi bir şubeye gitsem sorunsuz tecil ettirebilirim değil mi?

nüfus kayıdın istanbuldaysa GG, kendi şubene gideceksin.

ama atıyorum köyündedir kütüğün, istanbulda yaşıyorsun herhangi bir şubenin yabancılar kısmına gidip kayıt yapabilirsin. aksi halde olmuyordu eskiden değişmediyse sistem.

ve evet Axedice'in dediği gibi. 7:30 da gidersen dalga geçerler. sabah hava aydınlanmadan gitmen lazım. ben 10 gün git gel git gel halledebilmiştim işlerimi. içerideki işin 30dakikadan fazla sürmüyor ama her seferinde bugün git yarın gel çekilio, yok sağlık kontrolü

yok sonuçları yok bilmemnesi, imza aldırıcan komutan yokmuş yarın gel falan. ilk bi kaç gününü şubede yapıyorsun askerliğinin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi şubem Elazığ, oraya gidip yapsam daha mantıklı şurada zaman harcamaktan. 3 saat gidiş geliş, orada tanıdıklarda var aldırırım öne kendimi... Şurada 2 gündür bekliyorum bir tık yok.

Hem akraba görürüm, hem de kolordu orası daha iyi işliyordur...
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

ve evet Axedice'in dediği gibi. 7:30 da gidersen dalga geçerler. sabah hava aydınlanmadan gitmen lazım. ben 10 gün git gel git gel halledebilmiştim işlerimi. içerideki işin 30dakikadan fazla sürmüyor ama her seferinde bugün git yarın gel çekilio, yok sağlık kontrolü

Abi 7:20, 7:30 da isim yazmaya başlıyorlar kapıda, yani erken gitsen de orada zaten sıra yok karambolde ismini anırıyorsun yazıyorlar.

İlkel, çağ dışı rezil bir sistem ya

Şu isim yazdırma oalyı zaten azalarak değil, direkt yok olarak bitmeli de işte askeriye gibi ilkel kurumlarda halen devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bir ekleme daha, elemanın teki asker yoklamasından kaçmış en sonunda inzibat yakalamış. getirdiler 15 dakikada tüm işlemlerini yapıp aldılar elemanı askere asdfsaf.

çok zorluyorsa işlemler gitmeyin. asker kendisi halledio zamanı gelince. vay arkadaş dediydik.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten bir elemanla tanıştım. 2 haftadır gelip bütün gün bekliyormuş. yarın gel, şöyle yap böyle yap diye diye oyalamışlar. Cuma gittiğimde tanışmıştım işte o da diyordu "sokarlar gelip evden alsınlar" diye de cezası var dedim.

O ceza olmasa zaten gelmez millet, çekmez şunu

Bu arada o elemanı bugün yine gördüm, yine bekliyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

abi zaten bir elemanla tanıştım. 2 haftadır gelip bütün gün bekliyormuş. yarın gel, şöyle yap böyle yap diye diye oyalamışlar. Cuma gittiğimde tanışmıştım işte o da diyordu "sokarlar gelip evden alsınlar" diye de cezası var dedim.

O ceza olmasa zaten gelmez millet, çekmez şunu

Bu arada o elemanı bugün yine gördüm, yine bekliyordu.

ya cezası şu devre kaybı oluyorsun. bir gidiyorsun herkes kaynaşmış falan. sen direk siyah ördek yavrusu muamelesi görüyorsun. muhattabın az oluyor çok sosyal değilsen. bir de garanti pis yerlere gönderiliosun, kars kağızman falan filan. hakkını verdirtiyorlar yani haskerliğin asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Para cezası da geldi abi

http://i.hizliresim.com/Kd4Zy7.jpg

Azmış ama, şu tecili yapayım 2 sene sonra hayatta gitmem. Ararım kendimi ihbar ederim gelip alsınlar ak

bir de 20 yıl kaçmayı başarmış adamlara askeri tebrik olarak 20k vermeli, almaması gerek.

Benim akraba vardı gerçi, izne diye çıkıp 16 yıl kaçmıştı. En son arazi anlaşmazlığı yüzünden müşterisi ihbar edip tuzak kurdurmuştu asdfasd
Sosyal ağlarda paylaş

Varış saatimi daha da öne alarak bugün 06:45'te Büyükçekmece'ye gittim. 4 kişi bekliyordu, gittim kapıya dedim isim alıyor musunuz? Görevli değişmiş, tam bir o.ç gelmiş. Cevap bile vermeden masaya eğildi, kalem aldı. Bir şey demedi, boş boş bakıyor. ben de anladım da beklediğini inadına söylemedim tip tip bakarak. Söylesene ismini dedi ters ters, böyle dövecek gibi. Söyledim, yazdı. 54 dedi.

Dedim ne 54'ü, ne sırası bu saatte. Randevu almıyorlar telefondan, bir önceki günün kayıtları siliniyor. Nasıl 54 lan dedim? En fazla 5 kişi var dışarı da vs.

Ben bilmem diyip sırtını döndü gitmeye başladı. Arkasından ananı avradını diye sövüp ben de döndüm. Biraz kaçar adım döndüm doğruyu söylemek gerekirse asdfsdaf Sağlam yardırdım, neyse bindim arabaya Çatalca'ya gittim planladığım gibi

Yol kaybetmem, yavaş gitmem, yolda kahvaltıydı vs. derken tam 8:15 de Çatalca'ya gittim. Zaten buradan sonrası güzel oluyor.

Tek ben vardım, görevli dışarı da ayakta beklemeyeyim diye içeri alıp açılışı bekletti. İşte sohbet muhabbet, 8:30 oldu içeri girdim. 2 tane memur var, biri kadın. 5 dakikaya sistem açılacak dediler. Muhabbet vs. kadın memur işlemlerimi yapıyor bir yandan geyik vs.

İnsan gibi davranıyorlar, ilgileniyorlar. Kilodan seni şimdi hastaneye sevk etmesinler diye sistemden baka baka uygun bir şekilde dosyayı bile düzenledi. İmzaya gönderildi evraklar yine muhabbet vs.

Mesleğimi konuşurken işte Sinema okudum da yapmayacağım vs. dedim. Orayı bana sormadan meslek bölümüne yapmak istemiyor tarzı bir şey düşmüş gerçi de iyi oldu. Askeriye de sinema ne zaten ak, gazino tv'sini mi verecekler...

Her neyse işte güzel geçti. Beylikdüzü'ne aile hekimine geldim. Şimdi emniyette randevum var. Ruhsat yenileteceğim, ardından tekrar Çatalca...

Büyükçekmece Askerlik Şubesi'ne kafam girsin. Rezil ibneler, 1 hafta uğraştırdılar, kapılarından bile giremedim. Köpek gibi davranıyorlar. Şunların melekliği yanında resmen iyice tiksindim...

Çatalca'daki teğmenler vs. bile geyikti. Adam geldi muhabbet etti, çay bile teklif etti. Çay teklif eden adam iyidir, kötü olamaz. Büyükçekmece'deki böyle rütbenin verdiği göt kalkıklığı, bakışları bile ezmeye yönelik. Böyle siz kimsiniz ak tripleri vs...

Böyle bir anımdı işte
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...