Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

True Detective (2014) - HBO

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

Kaynağı mı nereden sağladım?

"2014 Bütçesi" said:

2014 bütçe tasarısında Diyanet’in ödenek teklifi, yüzde 18.2 artırılarak yine bir rekora imza attı. Bütçeden en fazla pay alan kurumların başında gelen Diyanet İşleri Başkanlığı, 5 milyar 442 milyon liralık bütçesiyle 13 bakanlığı geride bıraktı. 8 bakanlığın toplam bütçesi ise Diyanet’in ödeneğine yetişemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle bölümde pek bişi yokmuş açıkçası. creepy bir shot ile bitmesi bölümü çok iyi yapmıyor. veya ufak ufak mesajlar vermesi.

katil

Rust'ın katil olduğunu düşünmemizi biraz biraz istiyor valla senaristler bence. sonra ters köşeye yatırıp marty mi yaparlar ki acaba? bilemedim.
Rust'ın polislere "eee o zaman doğru soruları sorun da, olay ilerlesin" atarı ve polisin marty'e "sence rust investigation'ı kendi istediği tarafa çekmedi mi?" sorusu falan ufak ufak oklar rust'ı gösteren bence.
bir de bu bölümün sonunda "victim'lerin gözünde son andaki o rahatlamayı farkedebiliyorsunuz fotoğraftan da baksanız" cümlesi falan. tam katil cümlesi lan.

arcane said:

hepsini son senelerde izlemiş değilim. x-files, ER falan bunları TGRT'den, HBB'den izledim.

1-3 bölüm izleyip bırakılmış diziler, ilk bölümünlerinde patlayan diziler, ikinci sezonu göremeyenler, mini-series... inceledikten sonra en azından yarısını elemek mümkün olur. zaten kaç tane dizi 5 sezon görüyor ki. arada anime bile var çünkü amaç episode tracking.

size hesabını yapayım. bu hafta yuvarlak hesap 8 saatlik dizim var. misal sabo'nun steam hesabı 18.6 hours past 2 weeks ama ben kendisine çuvaldız batırmama efendiliğini göstereceğim :P

buna ek olarak, orada neresinden baksan dediğim gibi temiz 1 senelik izleme zamanına yakın dizi var lan. 20 sezonluk, 10 sezonluk diziler de var, 2-3'lük de var, ortalama 5 sezon temiz diyebiliriz. Naruto-Simpsons var lan en basiti :D
"bakın ben bu kadar izliyorum o zaman bilirim" argümanı tamam bir yere kadar doğru ama işin içinde abartı varsa veya iyice işsizlik boyutuna varıp önüne gelen abartısız neredeyse her şeyi izledi isen, orada argüman zayıflıyor.

bunların dışında ben oyun oynarken alt tab yapıp bırakırım pek çok kere. mark of the ninja 72 saat falan playtime'ım vardı yanılmıyorsam. bu hafta da öle olmuştur muhtemelen. ha zaten 2 haftada 18 saat pek yüksek bi rakam değil o da ayrı :D
ha bi de çuvaldızı batırmaya çalışıp çuvaldız batırmadım demek de baya iyiymiş :D
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:
öncelikle bölümde pek bişi yokmuş açıkçası. creepy bir shot ile bitmesi bölümü çok iyi yapmıyor. veya ufak ufak mesajlar vermesi.

alın, vurun buna da. hem benim tierımda cevap da veremez. yardım da etmem çünkü yazdığımı okumadan, varsayımları üzerinden mesaj atıyor:

naruto'yu rahat iki senedir izlemedim. simpsons cine5 vaktinde bile televizyonda vardı. hakikatleri suratına vura vura izi çıkacak, geç olmadan dur istersen.

saat hesabını koydum, en yoğun haftam, 8 saat dizi. hadi olsun 20 saat, hobimdir. sen başbakansın da mesajlarını buraya danışmanların mı yazıyor? hepimiz hobimizi tartışıyoruz işte. futboldan body buildinge gaminge 90%'ı hobilerden oluşan forumda high horse'unuzdan inerken dikkat edin de surat üstü at bokuna düşmeyin.

---

kendi bir bok bilmeden ilber ortaylı koyanlarla dalga geçerek cevap vermemek lazımmış. dalga geçtiğimi anlamayan mallar çıkıyor, iki sayfa kendimi açıklamak zorunda kalıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

sabonis said:

mcconaughey ne döktürüyor be arkadaş, mest oluyorum adamın sahnelerinde (özellikle sorgulama bölümlerinde)
hakkaten ya. adamı sevmezdim bile diziden önce...

çünkü yakışıklı adam kontenjanından girdiği filmler seçiyordu. onun ekmeğini yedi. artık yaşı ilerledi. lincoln lawyer'dan beri kendini gösterebileceği roller seçiyor ve jenerik yönetmenler yerine jeff nichols, soderbergh gibi tarzı olan yönetmenlerle çalışmaya başladı. bryan cranston nasıl breaking bad ile zirve yaptıysa, hugh laurie house ile vs. bu adam bu true detective ile zirveye oturur.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk bölümü izledim dün. Tam olmuş dizi ya. İnanılmaz bir his bıraktı bende. Çok iyi işlenmiş herşeyiyle. The Wire gibi hissettim bir an. Başroller çok iyi yanlız. Sanki heran dizi yarıda bırakılacak gibi bir korku ooldu bende. Mesai bitsin hemen iki bölüm daha çakayım kendime geleyim.
Sosyal ağlarda paylaş

abo neler yaptım alıntı spo hepsi karıştı sdfs

o ufak şüpheyi veriyorlar ama dizinin her türlü ters köşeye yatıracağı kesin. marty ve rust çıkmayacak kesin. kızı da olabilir ama ben şuan için o kilisede vaaz veren dallamadan şüpheleniyorum sdfs.

Sosyal ağlarda paylaş

Son yıllarda izleyip, en keyif aldığım dizi bölümüydü.

BB, sherlock s01, BE'nin gyp rosetti bölümleri belki daha iyidir, ama bu çok başka bişey. Dizi "yavaş" geçse de her dakikası dolu, her sahnesinden kalite akıyor -belki oyunculukları sayesinde öyle geliyor bilmiyorum)

ÇOK AĞIR SPO- spagetti monster/ katil kim'in cevabı olabülür ciddi ciddi

no-QQ-Allowed

http://i.imgur.com/Ee1Ea43.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

sabonis said:

alın, vurun buna da. hem benim tierımda cevap da veremez. yardım da etmem çünkü yazdığımı okumadan, varsayımları üzerinden mesaj atıyor:

naruto'yu rahat iki senedir izlemedim. simpsons cine5 vaktinde bile televizyonda vardı. hakikatleri suratına vura vura izi çıkacak, geç olmadan dur istersen.

saat hesabını koydum, en yoğun haftam, 8 saat dizi. hadi olsun 20 saat, hobimdir. sen başbakansın da mesajlarını buraya danışmanların mı yazıyor? hepimiz hobimizi tartışıyoruz işte. futboldan body buildinge gaminge 90%'ı hobilerden oluşan forumda high horse'unuzdan inerken dikkat edin de surat üstü at bokuna düşmeyin.

---

kendi bir bok bilmeden ilber ortaylı koyanlarla dalga geçerek cevap vermemek lazımmış. dalga geçtiğimi anlamayan mallar çıkıyor, iki sayfa kendimi açıklamak zorunda kalıyorum.

Evladım, bak o yarım terabyte resmi kaldır

Buranın modu kim la
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...