Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

True Detective (2014) - HBO

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

sabo bak abi, daha net açıklayayım madem.

ilber ortaylı koyup cahil dersen ben de çıkarır masaya vururum, jpeg'i. tartışmaya aynı seviyede katılmış olurum.

sonra build-up'ın ne olduğunu anlamadığım ima edilmiş. build-up öyle zevkten dört köşe etmez insanı. gidin öbür dizilerin konularına bakın. "bu hafta çok bi olay yoktu ama haftaya bomba olacak bu gidişle" diye halk dilinde mesajlar atılır sdfsd.

build-up bölümüydü ama ooohhşşşş yapacak birşey yoktu. marty kısmı zaten tamamen aile/metres ekseni etrafında döndü. rust bütün bölüm fotolara bakıp durdu. rust'ın vakaya dair bir breakthrough'u var ki o da bölüm sonunda geldi, o da gelmeseydi vasat bile derdim.

burada insanların yazdığı gibi kaliteli olduğundan acayip bir akıcılık var ama öbür bölümlerine kıyaslarsak ne olay örgüsünde, ne çekimde ne de diyalogda WTF yaşatacak birşey yoktu. ilk iki bölümdeki reveletionlar, monologlar, diyaloglara kıyasla zayıf buldum.

my preciouussss moduna giren girsin tabii ama argümanla gelin, capsle değil ;)

-----------------

@quel-thul, yukarıda cevabını verdim artık butthurt klansmanından kanlı print out gibi geliyor yazdıkların. bakalım bana cahil ve sığ dedikten sonra şu dizinin şu bölümü hakkında ne yazabileceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugüne kadar izlediğimiz tüm dizileri o şekilde kaydetsek bizlerde benzer bir listeye ulaşırdık diye düşünüyorum, o yüzden o liste ile anlatmaya çalıştığın şeyi tam anlayamadım.

Çok dizi izleyenin yorumu doğrudur anlamındaysa, no.

Çok dizi izleyenin her söylediğine hak verilmelidir anlamındaysa, lol no.

Çok dizi izlediğini ilk kanıtlayan diğerlerine göre üstündür anlamındaysa, rofl no.

Bunlar haricinde bir anlam çıkaramadım.

Bu bölümde takdire şayan hareketler:

Spoilers of Epic Spoiling Capacity

- Woody'nin oynadığı karakterin karısıyla Rust arasında bir şeyler olabilmesi ihtimalini düşünmeye başlaması
- Aynı karakterin kızının "değişik" bir çocuk olduğuna dair hintler
- Aynı karakterin kurduğu düzenin yıkılmaya başlaması
- Sermon, o elemanın Boardwalk Empire da harcandığını açıkça gösteren bir oyunculuk performansı
- Sermon sırasında Rust un yorumları
- Kızın gittiği okulun Tuttle Foundation a ait olması
- Son sahne

Daha irili ufaklı pek çok şey de var ancak, bu olaylar ve bu olayların anlatılış biçimi izlediğim dizileri normalde değerlendiğim kriterlere göre bu bölümü de en az diğerleri kadar iyi bulmama yetiyor.

Ben daha fazla dizi izlediğimi zannediyorum dışında bir argümanın varsa bekleriz. (wAr$a sHeQlinis tArTi$MaYa bEqleRis.)

Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Mesaj İçeriği

sabo bak abi, daha net açıklayayım madem.

ilber ortaylı koyup cahil dersen ben de çıkarır masaya vururum, jpeg'i. tartışmaya aynı seviyede katılmış olurum.

sonra build-up'ın ne olduğunu anlamadığım ima edilmiş. build-up öyle zevkten dört köşe etmez insanı. gidin öbür dizilerin konularına bakın. "bu hafta çok bi olay yoktu ama haftaya bomba olacak bu gidişle" diye halk dilinde mesajlar atılır sdfsd.

build-up bölümüydü ama ooohhşşşş yapacak birşey yoktu. marty kısmı zaten tamamen aile/metres ekseni etrafında döndü. rust bütün bölüm fotolara bakıp durdu. rust'ın vakaya dair bir breakthrough'u var ki o da bölüm sonunda geldi, o da gelmeseydi vasat bile derdim.

burada insanların yazdığı gibi kaliteli olduğundan acayip bir akıcılık var ama öbür bölümlerine kıyaslarsak ne olay örgüsünde, ne çekimde ne de diyalogda WTF yaşatacak birşey yoktu. ilk iki bölümdeki reveletionlar, monologlar, diyaloglara kıyasla zayıf buldum.

my preciouussss moduna giren girsin tabii ama argümanla gelin, capsle değil ;)

-----------------

@quel-thul, yukarıda cevabını verdim artık butthurt klansmanından kanlı print out gibi geliyor yazdıkların. bakalım bana cahil ve sığ dedikten sonra şu dizinin şu bölümü hakkında ne yazabileceksin.

Bir üst postta sana cevap verdim, alıntılamayı unutmuşum, alıntılıyorum ki haberin olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Neden o resmi koydugumu aciklamistim. Alintilayip da ilgi odagi olmaya calismaya gerek yok. En azindan yazdigin paragraflardan bi kismi bolum incelememle alakali olsaymis neyse... Neymis adam boardwalkta harcandiymis. Cok alakali bi gozlem tebrikler. Hadi plebler circle jerk yapacak o dogal ama kendi kendini approve etmek de iyiymis lel.
Sosyal ağlarda paylaş

Okuduğunu anlama konusundaki yetersizliğin, izlediğini anlama konusundaki yetersizliğinden de ilerideymiş, tebrik ettim.

Seal of Approval'ın, bir önceki paragrafla beraber değerlendirildiğinde diziye ilişkin olduğu normal zekalı her insan için çok bariz.

O sahnelerin niye iyi olmadığına dair hiç bir şey yazmayıp, beni senin argümanını karşılamamakla suçlamak ise (ki argümanın temelde bölümde kayda değer bir şey olmadığı şeklinde, benim cevabım da bölümdeki kayda değer şeyleri içeriyor) double epic fail.

Ad hominemsiz, düzgün tartışabildiğin gün gel de tartışalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdigin seyler siradan character background biraz da build up ve kel alaka gozlem. Ben zaten onceden madde madde bolumun eksikliklerini yazmistim. Build up yok demismisim gibi cevap geliyor.

Rust cok dusunceli baktiymis orada sanki bi foreshadowing var gibi varsayimlar benim yazdiklarima cevap niteligi tasimiyor.

Adin gecmedi ki ad hominem olsun. Yirtik dondan firlar gibi birseyler sacmalamissin. Lost tartisan koc burssuz tier mesaja verilecek cevap neyse o verilir. Al sana ad hominem.
Sosyal ağlarda paylaş

Teori

Yabancı forumlarda neden kızının meselelerine bu kadar girildiğine dair teorilerde kızının o günlerde başladığı garip davranışlarının bugünkü katil olması ile sonuçlanmış olabileceği konuşuluyor, bu olayın ilk ipucunun verildiği bölüm yeterince iyi değilmiş arcane skalasında.

Bu sadece biri, geçmiş iki bölümün hangisinde haldır haldır aksiyon veya olay oldu da bu bölüm böyle bir beklenti yarattı ve bu beklentiyi karşılamadı, ufak detayların mükemmel işlenmesi diziyi taşıyan zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef skalasında theory = fact

haldır haldır aksiyon dizisi mi haldır haldır aksiyon olsun.

yabancı forumdaki falanca teorinin ilk ipucu verilmişmiş. tebrikler sherlock. katili şimdiden çözmüşsün.

katilin seri katil olduğu dışında birşey öğrenilmedi. gerisi spekülasyon. yoksa rust martynin karısına çakacak falan tamam ben de gördüm onu, roket mühendisi olmaya gerek yok ama henüz olmamış şey üzerinden olay örgüsü eleştirilmez. olmazsa ne yapacaksın, fansitedaki abilerin kurtarabilecek mi seni. daha en az beş kere ters köşeye yatıracak dizi. olayı o sonuçta.

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada arcane gerçekten o dizilerin her bir bölümünü izledi ise hayatımda gördüğüm en boş adam. veya bazılarını 3-5 bölüm izleyip falan bıraktı.

ufak bi matematik yaparsak orada 200-250 arası falan dizi var muhtemelen. 225 diyelim. tanesinin ortalama 5 sezonu var diyelim, sezon başı da ortalama 20 bölüm diyelim. dakika olarak ortalama 33 falan diyelim (çoğunluk 40 dakka gibi duruyor)

1.5 yıl izleme zamanı eder bu. günde 5 saat izlese desek, yaklaşık 7 yılda falan izler oradaki bütün dizileri full. ki 7 yıl boyunca her her her gün, sektirmeden 5 saat yani...
Sosyal ağlarda paylaş

hepsini son senelerde izlemiş değilim. x-files, ER falan bunları TGRT'den, HBB'den izledim.

1-3 bölüm izleyip bırakılmış diziler, ilk bölümünlerinde patlayan diziler, ikinci sezonu göremeyenler, mini-series... inceledikten sonra en azından yarısını elemek mümkün olur. zaten kaç tane dizi 5 sezon görüyor ki. arada anime bile var çünkü amaç episode tracking.

size hesabını yapayım. bu hafta yuvarlak hesap 8 saatlik dizim var. misal sabo'nun steam hesabı 18.6 hours past 2 weeks ama ben kendisine çuvaldız batırmama efendiliğini göstereceğim :P

aquila said:

shit my dad says bile izlemis noob asdf.

shit my dad says gayet keyifliydi. pişman değilim :D
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Marty haklı ama şimdi, kafası çalışmayan ve vahşi içgüdüleriyle hareket eden kuru kalabalığı dinden başka neyle kontrol edeceksin?

senin cevabını Rasti Reis zenci abileri tekele yollayıp, ikinci six-packi aldırıp, bitirince verecek. haleluya kardeşim diyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...