Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir'de imax yokmuş

riza_calimbay

Öne çıkan mesajlar

riza_calimbay said:

artık Hobbit izlemek yerine sahilde "çiğdem" çitleyip "gevrek" yersiniz hahahaha.

Çiğdem'e çiğdem denir ki, nesi komik bunun? Ayrıca Gevrek de var Simit de bu kentte. Sen nerelisin nerede yaşarsın bilmem ama hayatında hiç gevrek yememiş bile olabilirsin.

Ayrıca izmir'de şu cümleyi kuabilirsin: Çiğdem ayçiçeği bitkisinin çekirdeğidir. Herkes anlar. Merak etme çekirdek sözcüğünü de biliyoruz yani.

Şeftali çekirdeğini çiğdemden ayırmak için siz ne yapıyorsunuz oralarda? Dil ihtiyaçtan doğar yani sizin çiğdemle ilişkiniz olmamış dil kısır kalmış orada.

Eskimo dilinde BUZ anlamına gelen 8 farklı sözcük varmış mesela. Hawai dilinde de DALGA için farklı anlamlara gelen 7 farklı sözcük.

Öyle yani.

Ben de bir pazar sabahı elimde kahvem neden burada bunları anlatıyorsam?
Sosyal ağlarda paylaş

bu izmire laf atan dingiller acaba bizim yasadigimiz huzurun komforun ve guvenin yuzde kacina sahipler cok merak ediyorum.
arabamin kapisini kac defa acik biraktim icinde de monttur evrak vs dururken sabah tertemiz bundim gittim alsancaktan...
gece 3 te 4 te sokata gezerken kafam hep cok rahat
polislerin insanlara yol verdigi. kontrol yaparken ozur dileriz vaktinizi aldik dedigi kac sehir var..
evimin bahce kapisi hep aciktir komsulardan baska giren olmaz yillardir
yere bir sey dusursem 10 kisi gelir yardimci olmak ister..
ise gec gelen elemana gosterilen tolerans baska hic bir sehirde yoktur.
bir garsonu calisani azarlamaya kalkissa biri herkes onu yerin dibine sokar burada..
trafik desen sadece pazar aksamlari hafta sonu diye yazliga kacanlar yuzunden olur. sabah trafigibir de eser miktarda..
bu kadar zamanin yavas aktigi insanlarin kalender oldugu baska bir buyuksehir yok lan ulkede.
basbakan bile geldi izmirde konusma yaptiginda biz kimsenin yasam tarzina karismayiz dedi izmir icin. sfsddsff oyle bir yasayis ozerkligi var burada cunku..

hee cigdem diyoruz. hee domat hee gevrek.
izmir bok gibi sehir abi gelmeyin buraya...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...