Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300.000 tl sermaye

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

hayvancılıkta iyi iş var ya ama işte bilene iş var.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/200-milyar-solucanla-milyonlar/ekonomi/detay/1773453/default.htm

şu iyi bir olay mesela

biraz şans, biraz girişimci gözü ve birazdan çok daha fazla işe hakim konumda bulunma.

kendi fırsatını kendin yaratırsan iyi para kazandırır. Ama çıkıp 50 büyük baş alayım, oradan lokantalara kasaplara et satmaya başlarım parayı katlarım diye girersen zaten batıyorsun işte
Sosyal ağlarda paylaş

3 tane yazılım mühendisi al 5 6 tane de coder hepsine totalde aylık 40.000 tl masraf et. sonra al çantanı eline firmalara yazılım satmaya çalış onlara özel geliştireceğin. tam iş bağlayacağım derken paran bitsin. sonra çocukları işten çıkartıp hayatın kaldığın yerden devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvancılık denmiş de asıl para böcekçilikte..

İyi bir yer kurunca bütün dünyadaki çiftlikler, tarım alanları balıkçılar (yani besin ticareti yapan herkes) potansiyel müşterin oluyor.
Antalyada biri çekirge çiftliği kurmuştu misal adam büyütmüş işi şimdi salyangozdan hamamböceğine çeşit yapmış.

Amerika da görmüştüm bir türk aile kurmuştu öyle çiftlik inanılmaz zenginleşmişlerdi sırf missippi ve atlanta arasında satış yaparak. Çok büyüktü bi ucundan diğer ucuna golf arabasıyla gidiyorduk asdfds.

Gerçi bu iş için türkiye doğru ülke mi emin değilim.. Ne de olsa fasulyemize varınca ithal edip verimli topraklarımıza diktiğimiz avmlerde satıyoruz herşeyi.

Yunanistan doğru tercih bu açıdan. Adamlara istihdam? Dediğin anda kapıyı açıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Iron man çakmak yapardım bir kısmıyla, böyle ellerinden kollarından 'füze çakmak' dediğimiz çakmaklardan çıkacak böylece çok gerçekçi görünür.

Bunu da para kazanmak için yapmam , ben bulsam alıcam , satan yok , bari kendim yapiim kendim kullanırım , en kötü kaç lira zarar ederim ki? Diye düşünerek söylüyorum.

İlla kazandıracak bir işe gireceksem kesin bir yerlere ortak olurum , 300k ile bim'e ortak olamazsın zatende en azından fena kazandırmayan bir yere ortak olsan güzel olur , aydan aya hesabına para yatacak sen hiç karışmayacaksın mis.
Sosyal ağlarda paylaş

Rent a car 'ın modası geçti mi Türkiye'de ? O sermayeye uygun bir iş gibi geldi .

Hala o kadar çok "esnaf" tipli kiralamacı var ki (senetle sepetle araba kiralayan ) , işini biraz düzgün yapsak önlerine geçersin gibi duruyor. Tabi ki her sektörde olduğu gibi işini kurumsal yapan 8-9 tane dev firma var Türkiye'de , onların pazarından alamazsın

Bu işe vakit ayırıp , kafa yoracak biri varsa mesaj atsın :P
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Rent a car 'ın modası geçti mi Türkiye'de ? O sermayeye uygun bir iş gibi geldi .

Hala o kadar çok "esnaf" tipli kiralamacı var ki (senetle sepetle araba kiralayan ) , işini biraz düzgün yapsak önlerine geçersin gibi duruyor. Tabi ki her sektörde olduğu gibi işini kurumsal yapan 8-9 tane dev firma var Türkiye'de , onların pazarından alamazsın

Bu işe vakit ayırıp , kafa yoracak biri varsa mesaj atsın :P

Petrol ücretlerine aşırı bağlı sektörlere girilmesini tavsiye etmem bu aralar şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Digitürk bayisi ol! iyi bir kurulum ekibi kur. sonra yanına 10-15 arası agentlı bir çağrı merkezi aç (maliyeti çok düşük) kendi malını kendin satarsın (hatta başkasının malını bile satarsın) sonra kendi malını sattığın için alt bayi ye kurulan üründen pay vermekten de yırtmış olursun ancak belirtmekte fayda var digitürk hak edişlerini 3 ayda bir verir.yani ilk 3 ayında sattığın kadar satmaya bakıcaksın ,yukarıda parentez içinde belirttiğim gibi başkasınında malını satarsan zaten bu 3 ayı çıkarma ihtimalin var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...