Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Cheaz said:

100 metre kosucusu burdaki herkesten daha kaslı maratoncu ise herkesten zayıf , kilo almak istiyorum diyen adama fazladan her gramın sorun yarattıgı bi spor dalını örnek vermek iyiymis sdf

adamın buradaki herkesi standart belirlediğini nereden biliyorsun? adam bi cihaz olayım, patidekiler gibi olayım diye mi yanıp tutuşuyor? sen miyim ben miyim standart. adam belki 100 metre koşucusu gibi vucut yapacak. ben kabaca sınırları çizeyim adam arasında yerini kendisi seçer.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece interval ornegi verip 100 metreci fiziginden bahsediyorsun , adama karsı bi standart söylemedim verdigin ornegin dengesizligine karsıydı o tamamen , esas demek istedigimi atlamıssın ama 20 kilo almak istiyorum diyor adam , sen diyorsun ki maratoncu gibi mi olmak istiyorsun sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

bişiy dicem ben vücut değil de kondisyon yapmak istiyorum, yani başlayınca 20 km tempolu koşayım vücut geliştirmeye mi giriyor bu ne yapmam gerek

bir de gıdık çıktı hafif altta onu eritmem lazım sanırım 10 kilo eritmem gerek bunun için ne yapmam gerek ayrı konu mu açayım yoksa ne yapmalı

arkadaş 6 aydır spor yapıyor 130 kilodan 105 kiloya indi 25 kilo verdi çok az geldi ama nedir durum

özet

kondisyon yapmalıyım, + gıdık var eritmem lazım en hızlı nasıl 10 kilo veririm?
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

bişiy dicem ben vücut değil de kondisyon yapmak istiyorum, yani başlayınca 20 km tempolu koşayım vücut geliştirmeye mi giriyor bu ne yapmam gerek

bir de gıdık çıktı hafif altta onu eritmem lazım sanırım 10 kilo eritmem gerek bunun için ne yapmam gerek ayrı konu mu açayım yoksa ne yapmalı

arkadaş 6 aydır spor yapıyor 130 kilodan 105 kiloya indi 25 kilo verdi çok az geldi ama nedir durum

özet

sen koş
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

özet

Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Boy 183 kilo da 57. Şu an amacım sadece önerilen kiloya ulaşmak. Belki ilerde istediğim kiloya ulaştığımda spora ağırlık verip kas çalışmaya da karar verebilirim. 6 ay diye zaman biçtim kendime. Arkadaşın düğünü falan var hem de yaza hazırlık olsun diye.

6 ayda 20 kilo acelen ne. 6 ayda 77ye çıkışın sonu hayırlı olmaz ben söylim göbekli möbekli olursun gayet. 58den 71e çıktım ben gayet iyi, zayıf durmuyor insan en azından öyle çok. bacaklar falan ince hala ama genetik o biraz da. 6 ayda 78e çıksaydım kesinlikle yine ince bacaklı ama göbekli bi insan olurdum eminim ama yani sdfdfb

edit: boy 81
Sosyal ağlarda paylaş

Prudent'in dediği doğru ağırlık ile destekli kilo almanın bir diğer avantajı sağlıklı ve estetik kilo almaktır.
Yani amaç direk kilo almaktan çok verimli almak olmalı yoksa şuankinden daha komik bir hale gelmen olası anatomine bağlı olarak.
Ayda 1-2 kilo aralığını amaçla internette 5x5 workout arat yada anlayan bir tip varsa ona danış hareketleri doğru göstersin sende rushlamadan nizami şekilde yapıp yavaşça ağırlıklarını arttır ve en çok beslenme ile uykuna dikkat et.İnan 6 ay sonra alacağın 8-10 kilo ve düzelmiş postür + çalışmana göre geliştirdiğin kaslarınla zaten seni tanıyan herkesten olumlu tepkiler görüp seni ilerisi için gazlayacaktır.
Bunlar başımdan geçen olaylar olduğu için bence bu sese kulak ver sdfsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok sabırsızım hızlı kilo alıp sonra düzene sokmayı düşünüyordum. Zaten biraz toparlasam, kollarım, bacaklarım vs şişse, kilo alsam amacıma ulaşırım. Bugün aç karnına tuvaletten çıktıktan sonra tartıldım 4 kiloya yakın almışım resmen. Gece 3'te yatıp 7'de karnım acıktığından kalktım. 3 tane yumurta 1 büyük kalıp peynir yiyip oturdum bir yarım saat sonra tekrar acıktım üstüne 1 tabak da menemen yedim. Şu an hala açım yine menemen yiyeceğim. Eve yumurtadan başka bir şey almıyorum yiyecek bir şey olmadığından her öğünümde yumurta oluyor. Daha önceleri hiç bu kadar iştahım yoktu. Neredeyse ilk öğünüm akşama yakın olurdu evdeyken. Yemek yemekten sıkıldım.

Peki bu çalışırken ki kas titremeleri normal mi? Bayağı titriyor ağırlığı kaldırdığımda herhangi bir zorlanma, ağrı olmamasına rağmen.
Sosyal ağlarda paylaş

badicilere bok atıp kondisyon isteyen, badicilere kondisyonsuz diyenlere de hastayım he

çita mı kovalıcaksınız kondisyon kazanıp? kaplandan mı kaççaksınız nedir

yürümeye üşenen insanlar kondisyon falan istiyo

kimseye bok atmıyorum he aklıma geldi yazayım dedim. he TİRİYATLONa falan onun gibi yeni çıkan zımbırtılara katılmak isteyenler başka tabi. oturudğu yerde kondisyon isteyenlere lafım
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

badicilere bok atıp kondisyon isteyen, badicilere kondisyonsuz diyenlere de hastayım he

kimseye bok atmıyorum he aklıma geldi yazayım dedim. he TİRİYATLONa falan onun gibi yeni çıkan zımbırtılara katılmak isteyenler başka tabi. oturudğu yerde kondisyon isteyenlere lafım

sex amaçlı düşünüyorum ben arkadaş yurtdısından gelicek yazın ama şuanki kondisyonla normal kezbana yeterim anca hem de direniş olaylarında fln koşturmaca da tıkanmamak için kolay kolay lazım batu bi bozma be olum intikam alma benden :(
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

Killer said:

sex amaçlı düşünüyorum ben arkadaş yurtdısından gelicek yazın ama şuanki kondisyonla normal kezbana yeterim anca hem de direniş olaylarında fln koşturmaca da tıkanmamak için kolay kolay lazım batu bi bozma be olum intikam alma benden :(

koş abi.

haftada 3 koş, sigarayı bırak.

barfiks çalış. karın çalış.

tamamdır
Sosyal ağlarda paylaş

@batu

abi bilmiyorum işte max 10 dakika dayanıyorum sonra kaslarım eriyor resmen bi 5 dakika nefes nefese kalıyorum ataköy sports international'a yazıldım da hiç gitmedim spor salonu sevmiyorum ben sanırım

@esh

dediğini yapmaya başlıyorum yarın koşmaya, şöle bi 85 kiloya gelip kondisyon yapsam şukela olur,

bir de kilo verirken yediklerime nasıl dikkat edeceğim kalori diyeti fln vardı biyerde günde şu kadarı geçme şu kadar kilo içinvs diye,
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 1 ayım gecmisti
adam bi program yazdı
bench press ile barbell curl ü 15-12-10-8 yaptırıyo
sırt 2 hareket var lat pully down ile halatlı al karına çekilen şey 3x12 yazmış
diğerleri 3x10
incline press ile fly var
alternate curl var
7.5 kg lik dumbellla zor bitiriyorum
barbell curl'e ilk 20kg taktım
baktım olcak gibi değil 20 ile bitirdim sdf
ne diyonuz?
2. gün bacak arka kol falan yazmıs
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Peki bu çalışırken ki kas titremeleri normal mi? Bayağı titriyor ağırlığı kaldırdığımda herhangi bir zorlanma, ağrı olmamasına rağmen.

Eğer hareketi bozacak şekilde titriyorsa gereğinden ağır kaldırıyorsun demektir.Psikolojik kısmıda var olayın fakat son setin son tekrarlarında böyle olması normal.Eğer aksi bir durum varsa ağırlığı yada tekrarı düşürüp yavaşça arttır.Doğru beslenirsen ağırlık artacaktır.Sadece sabırlı ol.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...