Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Playstation 4 - Fun and Video Games - II

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

senko said:

god of war
detroit
red dead redemption

ilk aklıma gelenler

bunlar yeni oyunlar. biliyorsun ki firmalar sürekli oyun üretir. ama sırf yeni oyunlar çıkıyor diye "bu neslin büyük oyunları daha yeni gelmeye başladı" anlamına gelmiyor.

eğer öyle yaparsak, Bloodborne, Horizon Zero Dawn, Witcher 3, Wolfenstein 2, Titanfall 2, Hellblade gibi oyunları görmezden gelmiş oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha bloodborne 2 gelecek. 2019-2020 halen oyun takvimi olarak bir şeyler vaad edebilir ama 2021-2022 çok uzak o zamana yine pc 8k fln gibi çağ atlayan bir seviyeye gelir sonra 2022de native 4k 60fps diye çıkarılacak bir konsol yine sönük kalacaktır. Gerçi belki de hedef budur 4k 60fps hardware iyice ucuzlayabilir (pek ihtimal vermesem de) 4k 120fps fln olur sadece tvde değil kablosuz VR gözlüklerde de bu performans olur işte o zaman konsol bir fark yaratır.
Sosyal ağlarda paylaş

two souls beni çok baydı ya. zaten dişi karakterle oynamayı sevmeyen adamım. bazı sahneleri çok gereksiz yere biz oynuyoruz. devam et geç ne diye çanta manta toplatıyorsun bize sdf. dialog ve karar verme olayı da çok yok. sanki mahsun kırmızıgül filmi izliyoruz gibi gereksiz duygu sömürüsü içeren maceralara giriyoruz. zaman doldurmak için konmuş yan hikayeler.

bir ara böyle hikaye sarıyor gibiydi ama yok yani. kadın oyuncular için yapılmış bir oyun bence bu.

hani cia falan filan güzel gidiyordu. karı doğurttuk vs sonra şu kızılderili bölüm derken baydı.

Sosyal ağlarda paylaş

Dün aleti açtım gow4 oynamak için ama daha oyuna girerken "ps4 too hot" hatası aldım ve kendini kapattı alet. Önceden hiç böyle bi problem yoktu. Sonraki açışlarda da hep aynı hatayı verdi ve kendini kapadı.

İnternette bakındım biraz fan çalışmayınca ya da çok kirlenince böyle oluyormuş. İçini açıp temizleyeyim dedim ama arkadaki vidalar için t8 tornavidam olmadığı için açamadım.

Var mı daha önce böyle bişeyle karşılaşan? Açıp temizleyince düzelir mi? Ya da fanını değiştirmek istesem kendim yapabilir miyim sizce? Fezayı aradım 150 lira tamir parası diyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yav acayip gaza geldim PS4 alayım diye ama bir yandan da bir tereddütteyim.

Pro 2.300 falandı yanlış hatırlamıyorsam ama her yerde bulunmuyor. God of War'lu slim edition 1 TB da 1.900 18 Haziran'a kadar.

Evde 4k TV yok, belki bu sene sonlarına doğru alabilirim. Yayın da yapıyor olduğum için acaba monitöre mi bağlasam dedim, öbür türlü PS için webcam de almam gerekecek sanırım.

Hangisini almak daha mantıklıdır şu durumda, ya da almak mantıklı mıdır? 5 için en erken tarih 2020 sonları gibi şu an, epey de oyun birikti PS4'de, E3'dekiler de taş gibi. Çok arada kaldım yav.
Sosyal ağlarda paylaş

Sony'de çalışan yakın bir arkadaşım var. %15 indirimi var her şeyde,

Şu görselde DLP yazan kolondaki fiyatlardan yararlanabiliyorum ben, diğerleri olmuyor. Nakit olmak zorunda, yani arkadaşım ödeyecek ben ona göndericem.

4K TV sahibi değilim, bu sene içerisinde de alacak gibi değilim, belki Black Friday. Seneye alırım diye düşünüyorum.

Odamda TV var ama, PS 3 için ideal TV'lerden birini almıştım zamanında Philips'in. Ya ona bağlicam, ya da 24 inch 144 mhz desktop'ın bağlı olduğu monitöre.

Bir de Twitch yayını yapıyorum 4 aydır, amacım biraz Twitch'i de hareketlendirmek aynı zamanda. Sanırım PS4'ün share özelliği ile Twitch'den yayın yapabiliyorum? Tabi PS için ayrı bir webcam ve mikrofon yok şu an. TV'ye bağlarsam sadece görüntüyü yayınlayabilirim, ama PC'nin monitöre bağlarsam webcam + mikrofonu da sağlarım diye düşünüyorum.

Tüm bu durumlarda hangisini almak daha mantıklıdır? DR'da 9 taksit ile 1.900 TL 1 TB God of War edition ya da 1.600 TL Uncharted 4 + Horizon + Grand Turismo edition da var. Tek çekim ama daha ucuz vs. taksit ilk çelişkim, Pro mu olsun düz slim edition mı ikinci çelişkim.

Bir fikir alayım.

Sosyal ağlarda paylaş

Eyvallah hızlı yanıtlar için.

Stream olayını tam bilmiyorum ama biraz da utanaraktan. Yani share özelliği var PS4'ün de, direkt Twitch hesabımı bağlayıp kanala broadcast yapabiliyor muyum?

Bir de böyle bir durumda monitöre PS4 bağlamak mantıklı olacak mıdır? Yani 4K TV'de belki 1 sene oynayamicam Pro alsam bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...