Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rust

ersagun

Öne çıkan mesajlar

Rust'ı oynamadım ama videolardan anladığım kadarıyla content ve eğlence konusunda dayz bir adım önde. Ancak Overall'da ikiside yetersiz bence.

Dayz'in düşüncesi gerçekten eğlenceli olabilir ama uygulamada becerememişler, bir tane bile düzgün çalışan sistem göremedim. Combat'tan tutun da Movement'a ve oynanabilirliğe kadar, herşey de bir ayarsızlık var. Bu da oyundan alacağınız zevki oldukça düşürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

3 4 kişi raidler zevkli oluyor. En büyük sıkıtı metal kapıları palatmada var. Patlayıcı bulmak imkansıza yakın. Explosive chargelarda çok az çıkıyor. Geçen elemanlarla toplandık bi basein yanına iskele kurduk en üstüne çıktık evin gene metal kapıyla karşılaştık. Milletin evine girmek çok kolay olmamalı evet ama bu kadarda zor olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rust aldık da şuan acayip içi boş bir oyun geldi.

Hardcore Survival dediler geldik, adamlar Casual Survival oyun yapmış. Koca ormanın ortasında bir odun topağı, bunu kıracaksın, koca dağ taş tepenin ortasında bir taş öbeği, bunu toplayacaksın. 5 km gideceksin karşına 2 kurt 3 ayı 1 geyik çıkacak. 5 km gideceksin karşına 2 kurt 3 ayı 1 geyik çıkacak. 5 km daha gideceksin karşına 2 kurt 3 ayı 1 geyik çıkacak.

Sonra çok mantıklı bir şekilde ormanda karşına kapalı garaj çıkacak. Kapısını açacaksın. İçinden çöp çıkacak. Çöp toplayacaksın. Çöpçülük yapacaksın.

Sonra da buna Survival diyeceksin.

He CANIM, he.
Sosyal ağlarda paylaş

Dayz vs Rust Künyesi:
İki benzer Survival, iki benzer hikaye (apokalips sonrası), yorumu size kalmış.

Worldtype (Dayz)
Dayz: Non-Linear Open-World (+)
Rust: Linear Open-World (-)

Gameplay (Dayz)
Dayz: Gerçekçi Grafikler, zor kontroller. (+)
Rust: Cartoon Grafikler, basit ötesi kontroller. (-)

Atmosfer (Dayz)
Dayz: Başarılı hikaye, hikaye ile uyumlu çevre, gerçekçi atmosfer, gerçekçi dünya. (+)
Rust: Bir hikayesi yok, yarı-gerçekçi atmosfer, yarı-gerçekçi dünya. (-)

Content (Rust)
Dayz: Bol eşya, düşük eşya kombinasyonu, dışarıdan geliştirmeye çok müsayit olmayan içerik (-)
Rust: Bol eşya, bol eşya kombinasyonu, dışarıdan geliştirmeye müsayit içerik (+)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...