Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şu Kansere Bir Çare Bulunsun Artık!

totemic

Öne çıkan mesajlar

Biraz önce bir personelimiz kardeşini kaybetmiş ölüm izni yazdım. adam 35 yaşında lösemiden gitmiş ardında bir eş iki çocuk.. bu hastalık öyle nemen birşey ki erken farkedilse bile tekrar nüksedip kurtulma şansınızı elinizden alıyor. şu illete hala bir çözüm bulamadılar gitti. ya da var ama biz yeterli parası olmayanlar ölüp gidiyoruz pisi pisine...
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.quora.com/Medicine-and-Healthcare/Why-does-pouring-millions-of-dollars-into-cancer-research-often-do-nothing-at-all

aslında biraz gelişme var. ama tamamen 'kanseri tedavi edecek bir ilaç' bulmak olanaksız, çünkü çook çeşitli türleri varmış bunun. o yüzden bu ufak çeşitlere odaklanıp her birine birer ilaç geliştirmek gerekiyor hep. meh. zor iş ya. allah sabır versin.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

Biraz önce bir personelimiz kardeşini kaybetmiş ölüm izni yazdım. adam 35 yaşında lösemiden gitmiş ardında bir eş iki çocuk.. bu hastalık öyle nemen birşey ki erken farkedilse bile tekrar nüksedip kurtulma şansınızı elinizden alıyor. şu illete hala bir çözüm bulamadılar gitti. ya da var ama biz yeterli parası olmayanlar ölüp gidiyoruz pisi pisine...

Var çaresi.. serbest radikallere sebep olan bütün junk food'dan , transyağlardan , alkol ve sigaradan uzak durup , huzurlu bir ruh haliyle yaşayıp doğru şekilde nefes almak..

Çare için illa ölüme yaklaşmaya gerek yok. En güzel çözüm kendini önemseyerek doğru şekilde yaşamak ve beslenmek.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

k1nJo said:

amerikada kimsenin nerede olduğunu bilmediği laboratuvarlarında falan bulunmuştur da tabi mason abiler sadece istediklerine uygulatır tedaviyi, dünya kamuoyuna açıklamazlar.

daha lame bi teori bulsaydın

klişeleşen her şey, fikirler falan hep lame di mi.
mükemmel hayatlarınız var ya etrafınızdaki her şey orjinal imreniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha ne istiyorsunuz lösemi tedavisindeki son noktayı link olarak koydum.

Ne yerseniz yiyin yinede yüksek miktarda radyo aktif madde alıyoruz içimize. 1945 den sonra nüklear santraller ve atom bombaları yüzünden aşırı miktarda radyo aktif madde atmosfere yayıldı. Zaten bu yüzdende kanser vakalari inanilmaz arttı.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

totemic said:

Var çaresi.. serbest radikallere sebep olan bütün junk food'dan , transyağlardan , alkol ve sigaradan uzak durup , huzurlu bir ruh haliyle yaşayıp doğru şekilde nefes almak..

Çare için illa ölüme yaklaşmaya gerek yok. En güzel çözüm kendini önemseyerek doğru şekilde yaşamak ve beslenmek.

Dr. Oz öyle diyodu , sonra kanser oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

totemic said:

böyle yaşayıp geçen sene kanserden ölen tanıdığımızın eşine de söylesen ya şunları.

adam yılın 9 ayı datça'da, sıfır stres, doğal ürünlerle beslenme, alkolsüz sigarasız ve u....usuz yaşadı yıllarca. en kötü türüne yakalandı ve vefaat etti.

kanseri tetikleyen şeyler olabilir şu an ortamda yediklerimizde doğru, ama bunlardan uzak durmak %100 success değil
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

neutrino said:

k1nJo said:

amerikada kimsenin nerede olduğunu bilmediği laboratuvarlarında falan bulunmuştur da tabi mason abiler sadece istediklerine uygulatır tedaviyi, dünya kamuoyuna açıklamazlar.

Şu yazdıklarının hiçbir dayanağı yok, bir de gelmiş bizim hayatımıza laf söylüyorsun ne ilgisi varsa artık..

Kanserin nasıl ortaya çıktığı, neden tedavisinin çok zor olduğu, bugüne kadar neler denendiği, tıp dünyasında bilimsel çalışmaların nasıl ilerlediği/paylaşıldığı çok sıkıcı konular. "Mason abiler istediğini yapar, pis fakirler ölür." diye kaynağı belirsiz teoriler sallamak daha eğlenceli.

Ama işler öyle yürümüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dışarıdan stressiz görünmek ile gerçekten iç huzura sahip olmak arasında bir fark.

Şimdi adam yazlıklta yaşıyor alkol , sigara yok mis gibi doğada demek yetersiz bir tanım.

Stressin birinci kaynağı yaşamak için doğduğun yaşamdan uzak bir şekilde yaşamak. hayallerinin bile farkında olmadan yaşadıktan sonra istersen oksijen çadırında fulll tıbbi bakım altında yaşa... vucud yine kanser yapar...

bunun dışında birlikte yaşadığın ve etkileşimde olduğun insanlarda çok önemli.. stress ve şiddetin birinci merkezi ailedir. sağlıksız aile ilişkileri ve bağlarıda kanseri tetikler..

İlaçlara bu kadar bel bağlamayın. Kötü şeylerin oluşması bir anda olmaz. Uzun bir süreç alır farketmediğimiz..
Sosyal ağlarda paylaş

kan kanseri sevgilim olmuştu .. çok şükür sağlıklı şu an.

Ama bireysel şifa ile değil dünyayı komple iyileştirmek ile ilgileniyorum. Bu esnada bilim adamlarını legal drug dealerlıktan çıkartıp düzgün bir şekilde daha verimli bilimsel çalışmalara yönlenmeye davet ediyorum ...

Objektif bir şekilde kafanızı kullanın biraz .. Şu an bilim gerçekten insanlığın faydasına olsa marketlerde rafine edilmiş hiç bir türlü ayçicek , mısırözü , rivieare zeytin yağı, kola , aburcubur , sigara , alkol , fruktoz şuruplu ürünler satılmazdı..

daha çocuk yaşta çocukları aburcuburlara bağımlı kılınmazdı. Mevcut bilim doğrultusunda olmamız gerken level'dan çok aşağı şekilde yaşıyoruz.

Bilim önce hasta ediyor sonra ilaç yaslıyor. Doktorların birinci vazifesi satabildikleri kadar ilaç satabilmek falan.. Enerji menerji sallayında ayık olun biraz durumlara. Sağlıklı bir insanlık namına salaklığın da bir sınırı olmalı ..
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

k1nJo said:

neutrino said:

k1nJo said:

Şu yazdıklarının hiçbir dayanağı yok, bir de gelmiş bizim hayatımıza laf söylüyorsun ne ilgisi varsa artık..

dayanağımın olmasını mı bekliyordun ? sırf dayanağım olmadığı için lame dediysen çok komik olduğunu düşünücem.
benim gibi sıradan insanların bu tip fikirlere dayanak bulabilmesi, kanserin tedavisini bulabilmem kadar düşük bir ihtimale sahip çünkü.

neutrino said:

Kanserin nasıl ortaya çıktığı, neden tedavisinin çok zor olduğu, bugüne kadar neler denendiği, tıp dünyasında bilimsel çalışmaların nasıl ilerlediği/paylaşıldığı çok sıkıcı konular. "Mason abiler istediğini yapar, pis fakirler ölür." diye kaynağı belirsiz teoriler sallamak daha eğlenceli.

ne alaka, ben çok sıkıcı mı dedim ? istiyorsan bütün gün kanser çeşitleri ve bunlarla ilgili çalışmaları paylaşabiliriz.
ama bu benim ilk başta yazdığım düşüncemi değiştirmeyecek. çünkü ikisinin birbiriyle alakası yok.
ve sallamaktan ziyade ben inandığım şeyi yazdım. zira dünyayı yöneten bir gücün olmadığını söylemek bir insanın ben sıçmıyorum demesiyle eşdeğer bir inandırıcılığa sahip bana göre.

neutrino said:
Ama işler öyle yürümüyor.

bize işlerin nasıl yürüdüğünden bahset.
Sosyal ağlarda paylaş

Malum hikayedir. İnanır yada inanmazsınız.

Allah, büyük meleklerine görev dağıtmaya başlamış. Sıra Azrail'e geldiğinde, "Senin görevin de insanların canını almak" demiş. Azrail, "Ama ozaman insanların hepsi benden nefret eder" diye üzülmüş. Allah da ona, "Merak etme... Ben onların ölümlerine öyle sebepler bulacağım ki, sen akıllarına bile gelmeyeceksin" demiş.

Yine eğer inanıyorsanız, öyle oldu böyle oldu, yok radrasyon arttı, yok bilmem ne şurubu yiyeceklere kondu falan diye kafa yormayın. Şu sonsuzlukta dünya hayatı 70 yıl nasıl olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...