Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10Kasım1938 / 09:05

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

atatürk'ü hayata döndürsek bile ilk başta son 75 yıldır neler olup bitti anlatmak lazım. darbelere bakalım ne tepki verecek ona göre zaten türkiye siyasetindeki konumu da belli olur. belki de chp'lilere küfredip batırmışsınız her şeyi diye partiyi lağvedip yeni parti kurar yeni kadrolarla. ama önemli olan erdoğan'ı seçimlerde devirebilmesi. erdoğan zaten atatürk hayata dönerse cumhurbaşkanlığından vazgeçip seçim yarışına girer ve türkiye tarihinin en zevkli seçim yarışını izleriz.
Sosyal ağlarda paylaş

sirenler bi garip, insan hüzünleniyor.
böyle alıştığımız için mi yoksa sirenin kendinden mi?
yoksa yüklediğimiz anlamdan mı?

kafa kafaya verip
40 yaşından önce ülke kurmuş adamlar,
hoş bütün sistemleri bi öncekinden almışlar ama, kendimi düşünüorm, 40 ımdan önce bi evi bile zor kurabilirim.
düşündükçe insanın saygısı artıyor.

seviyoruz ulan
Sosyal ağlarda paylaş

Nur içinde yatsın, 58 yıla neler sığdırmış peh..

applev0dka said:

toplumdaki ayrışma o kadar büyüdü ki.

suan twitterda 'yarın sirenler çalmasın uyuyacagız' diye hastag yapan beyin özürlü bir rabiacı kitle var

nasıl bi kafa yapısına sahip olmak gerekiyor şöyle adamlar için bilmiyorum. hayır sanki her sabah 5te 6da, gün içinde de 4 defa ezan dinlemiyorlar. ramazanda gecenin 4ünde davul sesiyle uyanmadılar hiç zaten. babadan oğula nesil bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

ama önemli olan erdoğan'ı seçimlerde devirebilmesi. erdoğan zaten atatürk hayata dönerse cumhurbaşkanlığından vazgeçip seçim yarışına girer ve türkiye tarihinin en zevkli seçim yarışını izleriz.

Çok baş başa ve kıyasıya bir mücadele olur, oylar büyük ihtimalle aynı oranda çıkar. Çok az bir farkla kazanır kazanan.

Keşke öyle birşeyi izleyebilseydik ya. Ne iyi olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Böyle büyük bir adam burası gibi bir çöplük için hayatını harcamış resmen. Keşke normal dünyanın aksine "biz cumhuriyet istemiyoruz, diktatörlük istiyoruz" diye anıran hıyarların arasında doğmasaymış.

ingiltere'de falan doğsaymış falan önemsemezmiş çünkü birinci meclis'te yaptığı bir konuşmada kuvvetler birliğini savunurken rousseau'ya geçiriyor rousseau'nun kuvvetler ayrılığını savunduğunu düşünerek halbuki rousseau da kuvvetler birliğini savunurdu, kuvvetler ayrılığını montesquie savunur.

ingiltere'de böyle bir hataya baya gülerlerdi ve ciddiye almazlardı, çok komik bir siyasi hata.
o yüzden kavramların birbirine karıştığı, çok referans verilmeden konuşulduğu bir ülkede doğması iyi olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

ya şikayet edin şunu lütfen basın ünleme, baydı artık

ayrıca ben atatürk'e hakaret falan etmiyorum ki.
atatürk siyaset felsefesi uzmanı falan değil.
böyle bir yanlışa avrupa'da gülünür ve türkiye'de elde ettiği başarıyı yakalayamazdı diyorum.
başarılı bir komutan olarak kalırdı.

atatürk yarı-tanrı değil, peygamber değil, fırsatları iyi değerlendiren başarılı ve zeki bir asker.
türk siyasetine de damga vurmuş bir isim.
eleştirilemez değil ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

"Tatar Ramazan" said:

böyle bir yanlışa avrupa'da gülünür ve türkiye'de elde ettiği başarıyı yakalayamazdı diyorum.

atatürk yarı-tanrı değil, peygamber değil, fırsatları iyi değerlendiren başarılı ve zeki bir asker.
eleştirilemez değil ama.

14-15 yaşında kızları götüren "peygamberinden" daha saygı duyulası biri olduğu kesin.
Avrupada,yıllardır senin peygambere baya gülünüp dalga geçiliyor hali hazırda.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

"Tatar Ramazan" said:

eleştirilemez değil ama.

Ya iyi de dört yandan saldırılan bir ülkeyi laik, demokratik bir cumhuriyet olarak kurup kurtaran adamın nesini niye eleştirmen gerekir? Hele ki senin var olduğun, O'nun varolmadığı dönemde bıraktığından daha kötüye gidiyorsa bu ülkenin durumu. Eleştirilecek olan sen-ben değil mi? Adam hayatını adamış, sen ne yaptın?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

atatürk'ü hayata döndürsek bile ilk başta son 75 yıldır neler olup bitti anlatmak lazım. darbelere bakalım ne tepki verecek ona göre zaten türkiye siyasetindeki konumu da belli olur. belki de chp'lilere küfredip batırmışsınız her şeyi diye partiyi lağvedip yeni parti kurar yeni kadrolarla. ama önemli olan erdoğan'ı seçimlerde devirebilmesi. erdoğan zaten atatürk hayata dönerse cumhurbaşkanlığından vazgeçip seçim yarışına girer ve türkiye tarihinin en zevkli seçim yarışını izleriz.

Yok kanka, Atatürk hayata dönünce AK Parti'ye gircekmiş, en iyi parti o çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...