Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10Kasım1938 / 09:05

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 75. yıldönümünde saygıyla anıyorum. Umarım bu ülkede kendisine saygı duymayan her vatandaş en azından bugün bir dakikalığına düşüncelerini bir kenara bırakıp bu dili nasıl konuşabiliyorum özgürlüğümü kime borçluyum diye düşünüp ATA'ya ufak da olsa bir teşekkür eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Siren sesini duyar duymaz balkona ciktim, saygi durusumu yaparken cevre evlerin balkonlarinda bir suru insan gorunce daha bi duygulandim ama bir o kadar da gururlandim, hele takim elbise giymis dede sen supersin ya, sonra sevgilimi aradim aglayarak acti telefonu, bu kadar yil sonra hic gormedigin, tanimadigin bu kadar insani aglatabiliyorsun Atam.
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

Ruhu şâd, mekanı cennet olsun.

Olsun da abi şöyle şeyler gerçekten öğğk dedirtiyor yani.

said:
Bugüne kadar hiç kimseye yazmadıgım sevgi sözcükleri kadar özlüyorum seni ATAM. Bu milletin kalbinde değil, kalbisin.

https://pbs.twimg.com/media/BYsR4swIMAAVwyR.jpg

Abi bırak özlesinler, unutmasınlar da nasıl yazıya dökerlerse döksünler.
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk'e göre Türk'ün tanımı
Atatürk'ün manevi kızı olan Afet İnan Hanım, üniversitedeki doktora tezinin konusunun, hocasının: "Milletini anlat, Türkler'i anlat" demesiyle birlikte belli olmasının ardından, tezini hazırlamaya başlamış tezini hazırladıktan sonra da göstermek için Atatürk'e götürmüştür, Atatürk de onlarca sayfalık tezi görünce, Türk'ü bir kaç cümleyle kısa ve öz olarak şöyle anlatmıştır:
― "Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en alasından bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir."
Sosyal ağlarda paylaş

çalmayın şu sirenleri uyuyacağız yarın diye yazan dinginlleri gördüm twitterda orda burda ...bunları görünce de ben bir fena oluyorum...bu kadar haysiyetsizlik nasıl olabilir diye...
fikirler ölmez doğru,ama insanlar ölür... T.C. o insana daha ihtiyaç duyuyordu hem de çok...
her siren çalışında, ilkokuldn beri, okulda sırada saygı duruşunda durduğum o yıllardan beri her sene.."o olsaydı şimdi, dirilseydi...ülke napardı sevinçten çıldırırdı" der dururdum..küçüktüm belki diyorum o zamanlar ama yıllar geçtikçe bu sorgulamam hayıflanma işliğinde devam ediyor...yıllar geçtikçe daha fazla realistik olacağıma hayalperest oluyorum,umutsuzluğa düşmemek için...
umarım gittiği yerden bizleri görmüyordur, huzurlu bir şekilde uyuyordur...kahrolur insan çünkü böyle bir tablo karşısında.

Vingthor said:

sirenler cumhuriyet çığlığı gibi geliyor fena oluyorum lan ben. hiç öyle duygusal şeylerim yoktur ama sirenleri duyunca bi içim titriyor her sene.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanki bu sene daha bir kötü oldu ya , sanki bu sene 'evet hep keşke burda olsaydı dedik ama bu sefer harbiden burda olmasına çok ihtiyacımız vardı' denildi sanki.

Bu kadar keşke burada olsaydı dedik , burada olmasıyla ilgili bir fıkra paylaşıp moralimizi düzeltiim o zaman.

tayyip erdoğan başbakan olmuştur ve bush ile ilk görüşmesine gider ve görüşmede birbirlerine sürekli ahkam keserler yani hava atarlar ..
Bush derki "biz de öyle bir teknoloji varki ölüyü diriltebiliyoruz" der.
Tayyipte aşağı kalmamak için bizim akp üyeleride "100metreyi 3 saniyede koşarlar" der.
Sonra bush türkiyeye gelip bunu görmek istediğini söyler tayyipte kabul eder.
Tayyip türkiyeye döndüğünde danışmanlarını yanına çağırır ve durumu anlatır ..
Danışmanlardan birisi derki sayın başbakanım acaba bush'a "ölüleri nasıl dirilttiklerini sordunuz mu?" der.
Tayyip "hayır sormadım" der.
Danışman derki o zamam bush geldiğinde onu anıtkabir'e götürün ,
eğer atatürkü canlandıramassa o rezil olur yok canlandırırsa siz zaten 100 metreyi 3 saniyede koşarsınız der
Sosyal ağlarda paylaş

kimsenin atamızı hayata döndürme bir gayreti yok zaten ANIYORUZ, ARIYORUZ sadece. yeri doldurulamayacak bir insan olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz. kimsenin anasını yunanlılar becermeyecekti ama şu anki durumumuzda da olamayacaktık. Özgürlük denilen şey bir sözcük değil bu ülkenin üzerine kanla işlenmiş bir neferdir. Onu başaran da Mustafa Kemal Atatürk'tür. Allah gani gani rahmet eylesin, ruhu şad olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bu kadar keşke burada olsaydı dedik , burada olmasıyla ilgili bir fıkra paylaşıp moralimizi düzeltiim o zaman.

tayyip erdoğan başbakan olmuştur ve bush ile ilk görüşmesine gider ve görüşmede birbirlerine sürekli ahkam keserler yani hava atarlar ..
Bush derki "biz de öyle bir teknoloji varki ölüyü diriltebiliyoruz" der.
Tayyipte aşağı kalmamak için bizim akp üyeleride "100metreyi 3 saniyede koşarlar" der.
Sonra bush türkiyeye gelip bunu görmek istediğini söyler tayyipte kabul eder.
Tayyip türkiyeye döndüğünde danışmanlarını yanına çağırır ve durumu anlatır ..
Danışmanlardan birisi derki sayın başbakanım acaba bush'a "ölüleri nasıl dirilttiklerini sordunuz mu?" der.
Tayyip "hayır sormadım" der.
Danışman derki o zamam bush geldiğinde onu anıtkabir'e götürün ,
eğer atatürkü canlandıramassa o rezil olur yok canlandırırsa siz zaten 100 metreyi 3 saniyede koşarsınız der

:D:D::D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...