Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

ya şurada ciddi ciddi "speech'e yatırdığım için hiç silah skill'i tamamlayamadım" diyecek insan var mı? fo1 & fo2 speech 200'leyip üstüne iki tane de silah skill'i 200'lenen oyunlardı hep.

fo3 mükemmel yaptı demiyoruz da insanlara sanki "eski oyunlar fersah fersah ötedeydi" diye anlatınca bunları da yazmak gerekiyor. şimdi fix zaten birisi "eee onlar 20 yıl önceydi" diyecek sıradaki argüman o, ben de "e öne sürmeyin o halde" diyeceğim bu aynı dandik tartışma şu forumda beş yüzüncü kez filan birebir aynı şekilde tekrarlanacak.

yeter artık baymadınız mı yani?
Sosyal ağlarda paylaş

FO'larda en sinir olduğum şey diyaloglarda çıkan hebele[speech 50] hübele[Medicine 60] vs. türevi şeyler. Diyaloglarda skillere göre cevap seçenekleri çıksın evet hatta artsınlar mümkün olduğu kadar ama yanında yazmasın şöyle. Hatta skillin yeterli değilse hala çıkıyor o yazılar ama aktif değiller falan. İyice saçma bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Speechi alternatif bi encounter skilli olarak konumlandırmakla, dialog ağaçlarını tırpanlayıp basitleştirilmiş kısa konsol cümleleriyle oyunu rpgden aksyona çevirmeyi bir mi tutuyorsun sam? Al çok sevdiğin fallout3ten dialoglar

http://img.photobucket.com/albums/v616/axedice/Fallout3/ScreenShot76.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v616/axedice/Fallout3/ScreenShot127.jpg

Fallout 1 ve 2 eksiklerine rağmen keyifli sistemleri olan birer "RPG"ydi. Fallout3 bi shooter hybrid oldu. Kendi adamınız bile çelişen ifadelerinin arasında aaah ah xeşke skiller statlar biraz daha karmaşık olsa sistem daha derin olsa diye hayıflanıyor. Biz de diyoruz ki mis gibi settingi sırf MASS APPEAL yüzünden iç ettiler, basitleştirdiler, common denominator seviyesine (bodrum seviyesi lel) çektiler. Bunu mu istiyorsunuz? Morrowindden sonra obliviana yapılanları mı tercih ediyorsunuz? Konsol kitlelerinin rahat okuması için fontları büyütülüp karakter sayısı kısıtlanan dialoglarla daha mı rahat oyun oynuyorsunuz?

Tarafını seç sen de sam. Çünkü badhesda oyun yapınca ikisini birden alamıyorsun, birinden biri geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

su forumda bile kac kisi 5 dolara inene kadar korsanladi new vegasi :D hani dandrik fo3 olmasa obsidian tek basina nereden yapiyordu new vegas buyuklugunde izometrik tembelligi olmayan yeni nesil oyunu? bethesda olmus gebermis bir IP yi kitlelere ulastirdi iste, new vegas olmazdi. ha soyle bir soz verseler, cikardigimiz her dandik next gen fallout icin obsidianada bir tane yaptiricaz ayni motor ve assetlerle diye o zaman iste hepimiz mutlu olucaz :P

ha bide daha az zaman ve daha az emek harciyarak cow of duty clone veya zombieli oyun yapip para basiliyorken adamalrin hala RPG gibi para getirmeyen islerle ugrasmasi takdire sayan bence.

ben de, oyunun hiç yapılmamış olmasından ziyade, yarım yamalak da olsa elle tutulur bir oyun olması taraftarıyım.

hayır, benim bilmediğim bethesta vb. firmalar "rpg" oyun yapma haklarını ellerine aldılar tekel oldular da kimseye oyun mu yaptırmıyorlar? öyle bir şey varsa bana da söyleyin bende söveyim...

forumda şunun gerçekliğinin farkına vardığımız zaman böyle bir kısır döngü içinde tartışmamış olacak.

kimsenin hayalimizdeki oyunu yapmaya mecburiyeti, zaten görülüyor ki piyasada bu kabiliyette, vizyonda, cengaverlik de adamda yok. w2 ve poe de gördük, o büyük adamların neler yaptıklarını ki o kadar desteğe rağmen...

sonuç olarak o eski altın zamanlar geçti, hem bizim için hem yapımcılar için, lisedeyken yaz tatilinde kıyıda köşede seviştiğin kız gibiydi o oyunlar ve piyasa, şimdi haremin var ama hala o teni ve o aldığın hazzı arıyorsun ama aynı nehirde iki kere yıkanılıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Speechi alternatif bi encounter skilli olarak konumlandırmakla, dialog ağaçlarını tırpanlayıp basitleştirilmiş kısa konsol cümleleriyle oyunu rpgden aksyona çevirmeyi bir mi tutuyorsun sam? Al çok sevdiğin fallout3ten dialoglar

http://img.photobucket.com/albums/v616/axedice/Fallout3/ScreenShot76.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v616/axedice/Fallout3/ScreenShot127.jpg

Fallout 1 ve 2 eksiklerine rağmen keyifli sistemleri olan birer "RPG"ydi. Fallout3 bi shooter hybrid oldu. Kendi adamınız bile çelişen ifadelerinin arasında aaah ah

xeşke

skiller statlar biraz daha karmaşık olsa sistem daha derin olsa diye hayıflanıyor. Biz de diyoruz ki mis gibi settingi sırf MASS APPEAL yüzünden iç ettiler, basitleştirdiler, common denominator seviyesine (bodrum seviyesi lel) çektiler. Bunu mu istiyorsunuz? Morrowindden sonra obliviana yapılanları mı tercih ediyorsunuz? Konsol kitlelerinin rahat okuması için fontları büyütülüp karakter sayısı kısıtlanan dialoglarla daha mı rahat oyun oynuyorsunuz?

Tarafını seç sen de sam. Çünkü badhesda oyun yapınca ikisini birden alamıyorsun, birinden biri geliyor.

şunu gördüm yukarı doğru scrolllarken dedim kesin sexdice'dır diye
yanılmamışım
Sosyal ağlarda paylaş

son son olarak, kickstarter lar ile belki bir şey düzelir diye ümit ettim ama şimdiye kadar gördüğüm kadarı ile pek iç açıcı bir tablo yok orada. bu yüzden kahrolsun kapitalist şirketler, yaşasın emekçi işçiler falan çekmeden önce büyük resme daha bir ayrıntı ile bakmak gerekiyor fikrindeyim
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:
hayır, benim bilmediğim bethesta vb. firmalar "rpg" oyun yapma haklarını ellerine aldılar tekel oldular da kimseye oyun mu yaptırmıyorlar? öyle bir şey varsa bana da söyleyin bende söveyim...

Fallout hakkını aldılar evet. Bi arcanum kaldı geriye, umarım sierra revivalla birlikte onu da saçma bi konsol shooterına çevirmezler.

KS projesi olan shadowrun, divinity ve pillars muhteşem oyunlar, bi WL2 beklentileri karşılayamadı rushlandığı için. KS sayesinde inanılmaz bi gelişme var rpg piyasasında.

http://www.rpgcodex.net/forums/smiles/takemyjewgold.png
Sosyal ağlarda paylaş

aldılar tamam ama onlar almadan önce yapılan bir oyun iptal edilmiş veya hakkı gasp edilmiş değil, tavuk gibi üstüne yatmış bekliyordu diğerleri, her halde beklentileri telif almaktı...

hele o yılan hikayesi olan oyun w2 den bile beter olabilecek bir havadaydı...

ks hakkında çok olumlu olduğu mu burada bir çok kere yazdım zaten ama dediğim gibi adamların eski işleri, daha doğrusu eski yaptıkları işlerde o eski heyecan ve öz veriyi ben son çıkan oyunlarda gördüğümü söylersem pek samimi olmaz. içlerinden bir tek kıyasla divinty önce çıkıyor bence ama ondada ufak tefek çok aksaklık var
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:
kimsenin hayalimizdeki oyunu yapmaya mecburiyeti, zaten görülüyor ki piyasada bu kabiliyette, vizyonda, cengaverlik de adamda yok. w2 ve poe de gördük, o büyük adamların neler yaptıklarını ki o kadar desteğe rağmen...

sonuç olarak o eski altın zamanlar geçti

Pillars Of Eternity'e kötü mü dedin sen?
Sosyal ağlarda paylaş

bilmem öyle mi demişim?

veya dur aklıma şöyle bir şey geldi yemek zamanına kadar yetiştire bildiğim kadar yazayım.

benim için, seninle konuşurken gözlerinin içi parlayan, gülümsemesi içinde ki o samimiyeti gördüğün, ve bütün bu kompozisyonun içinde zekasını ve kabiliyetini hissettiğin bir kadın, en güzel kadınların içinde birinci gelir.

buradan oyuna gelirsek, iw de kuldahara geldiğin zaman o şahane çizim haritada ağacın köklerinin arasında gezerken, o çalan müzikle mest olman böyle bir kompozisyondur...

bkz. http://www.youtube.com/watch?v=9y96Y2JE5F8

belki basit, gösterişsiz ve zarif değil ama oyun senle iletişim halinde iken gözleri parlıyor ve verilen emeği ve özveriyi alabiliyorsun...

diğer taraftan poe.

çok güzel bir kadın, endamı yerinde göğüs, bel, kalça, bacak hepsi güzelik standardını karşılıyor hatta bazı alanlarda kendisi yeni standart oluyor ama yok o boş bakışların içine giremiyorsun...

şimdi bu poe kötü bir oyun mu demek?
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

aldılar tamam ama onlar almadan önce yapılan bir oyun iptal edilmiş veya hakkı gasp edilmiş değil, tavuk gibi üstüne yatmış bekliyordu diğerleri, her halde beklentileri telif almaktı...

Iply ve Herve ün son dönem rezilliğini unutmuş değiliz, ama gider konsol aksyoncusu olarak fallout haklarını alırsan tabii ki hakkında cinayet planları yapılır. Tinfoilhat senaryolarından biri gerçekleştiğinde benim intikam kokan vahşi ıslak rüyalarımda yerel siyaset odakları vs. yok başkaları var...

said:
hele o yılan hikayesi olan oyun w2 den bile beter olabilecek bir havadaydı...

2003 yılına ait bi oyunun tech demosundan mı çıkardın bu varsayımı? Senaryo assetlerinin yarısından fazlası new vegasta kullanılan bi oyun? Peki.

said:
ks hakkında çok olumlu olduğu mu burada bir çok kere yazdım zaten ama dediğim gibi adamların eski işleri, daha doğrusu eski yaptıkları işlerde o eski heyecan ve öz veriyi ben son çıkan oyunlarda gördüğümü söylersem pek samimi olmaz. içlerinden bir tek kıyasla divinty önce çıkıyor bence ama ondada ufak tefek çok aksaklık var

Nitpicking değil,

Feamer said:

son son olarak, kickstarter lar ile belki bir şey düzelir diye ümit ettim ama şimdiye kadar gördüğüm kadarı ile pek iç açıcı bir tablo yok orada. bu yüzden kahrolsun kapitalist şirketler, yaşasın emekçi işçiler falan çekmeden önce büyük resme daha bir ayrıntı ile bakmak gerekiyor fikrindeyim

bu fikre seni ulaştıran başarısızlıkları görmek istiyoruz. Açık açık yazacaksın ŞU ŞU ŞU yüzden kickstarter başarısızdır diye. Pek samimi olmazlarla, benim fikrime görelerle mıymıy olmaz bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Feamer said:

bu fikre seni ulaştıran başarısızlıkları görmek istiyoruz. Açık açık yazacaksın ŞU ŞU ŞU yüzden kickstarter başarısızdır diye. Pek samimi olmazlarla, benim fikrime görelerle mıymıy olmaz bu iş.

öncelikle ks nin başarısız olduğuna dair bir beyanın, "gördüğüm kadarı ile pek iç açıcı bir tablo yok" arasında bence dünya kadar fark var ve buradan oraya atlayıp, açıkça yazman gerek demek ne kadar doğru bir davranış?

ama açıklamak gerekirse demek istediğim, benim işin başında beklentim eğer sermaye ve şirket kumpasından kurtulursa yapımcılar, ilk oyun sektörü yapılanmaya başladığı zaman olduğu gibi büyük sermaye ve şirketler olmadan hayallerinin peşinden koşabilecekleri yönündeydi...

ama, aman bunlar gücenmesin göğüsleri kapatalım ama şunlar gücenmesin başka bir şey yapalım, oyunumuz daha çok satsın şunlara da hitap edelim, şu köşedekiler kusur kalamasın... diye bir yol izlenmesi benim beklentilerimi pek karşılamadı, ben belki çok naif davranmış olabilirim orası ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...