Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

gençler selam, bugün ikametgahı da taşdım gelir testi de yaptırttım amasorun şu ki evde ikametgahlı görünen tek kişi benim şu ana eheh, şimdi gnelgede gelir testinden G0 veya G1 çıkanlara bir yıl içinde ssyal hizetler ziyarette bulunuyormuş, etrafınızda hiç ev ziyaretine denk gelen oldu mu? göte gelmeyelim bir de
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu gss olayını çok takıyorsun kafaya. Daha ödemediği için kapısına dayanılan insan duymadım. Muhtemelen ileride maaştan filan kesme olayı yaparlar gibime geliyor. Çıktığından beri ödemedim ne arayan ne soran oldu.

Ayrıca kaç milyon kişi var o sistem, hangi devlet memuru kıçını kaldıracak da senin kaldığın evi denetlemeye gelecek?
Sosyal ağlarda paylaş

kirayi vergiden kacirmak filan yok..tc kimligin ustunde butun gayrimenkuller kayitli..keza abonelikler de elemanin kendi ustunde bile olsa elektrik su..faturalar geldigi icin birilerinin yasadigini aptal degillerse anlarlar ama kontrol edilmiyor tabi..

su anda birsey yapmaz bilmem ne ama devlet tuttugunu ne alakasiz anda opmesi ile unludur..simdi sallamazsin tedavilik isin de olmaz 10 sene sonra atiyorum ameliat olacagin tutar..o zaman nurtopu gibi cikartirlar borc seceresini..
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

gençler selam, bugün ikametgahı da taşdım gelir testi de yaptırttım amasorun şu ki evde ikametgahlı görünen tek kişi benim şu ana eheh, şimdi gnelgede gelir testinden G0 veya G1 çıkanlara bir yıl içinde ssyal hizetler ziyarette bulunuyormuş, etrafınızda hiç ev ziyaretine denk gelen oldu mu? göte gelmeyelim bir de

benim uzun süredir g1, kimse gelmedi.gelir testinden sonra ikameti asıl evime aldım hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

resmen 80 milyon kişi dolandırılıyor ve kimse bu konuda bir şey yapmıyor, ben dahil.

yapabileceğimi bir şey yok ki, mesela bugün ben vakfa gittğimde yaşlı bir kadın vardı gelir testi yapptırmadı diye kol gibi borç çıkarmışlar itiraz etmiş gelir testi yapmışlar sonra kadının itirazını reddetmişler "ödemeyecem, istiyorlarsa hapse atsınlar" dedi gitti kadın, hani itiraz etsek kime edecez o da meçhul
Sosyal ağlarda paylaş

yoo o konuda tamamen haksızsın dostum,
213 lira ödeyin beyler bi zahmet, 2 paket sigara az için ödeyin. Belki şimdi "ben taş gibiyim sağlıklıyım" falan zannediosunuz ama değilsiniz, 3 gün sonra hastaneye gittiğinizde ameliyat faturası kol gibi gelince "ah o 213 liraları ödeyeydim" diyeceksiniz.

Ben olumlu buluyorum hala bu uygulamayı, ha hükümet için para kapısı mıdır? evet öyledir
bana faydalı mıdır? evet öyledir.
zaten 300 lira altı geliri olana devlet bedava yapıomuş.

Aslında bi yandan da bu ssk lı olmayana , şirketlerin dayatmasıyla veya cahillik edip "ssk olmasın maaşım azcık yüksek olsun"culara hafiften bi darbe. Ama iyi bişey sigortasız kimsenin kalmayacak olması.

https://forum.paticik.com/read.php?13,6086843,6086843#msg-6087126
Sosyal ağlarda paylaş

aynen, herşeyi geçtim ödemeyen milyonlar var şimdi ne olacak herkesten zorla para mı alacaklar?

3k-4k vardı benim son baktığımda hani ödenir ödenmez değil, bunu gerçekten ödeyemeyecek durumda olan insanlar var gelir testini kaçıran vs, ya da gelir testine göre yüksek gelir düzeyinde görünüp ama gerçekten ödeyemeyecek insanlar vs. yaptıkları o. çocukluğu bunun başka bir açıklaması yok. Hoş günlük tüketim ürünlerinden alınan vergiler vs derken, hiç gerek yok zaten konuşmaya, biraz daha insan muamelesi görebileceğim bir ülkeye gidicem direk fırsatım olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

benim de borç 3600TL olmuş. İşin kötüsü havaya çıkacağım, şart yani sağlık sigortası ve bunu ödemem vs. gerekiyor...

Ya full sağlık sigortası atacağım bunda af bekleyeceğim sonra yapılandırıp ödeyeceğim ya da düzenli ödeyip, tamamlayıcı sigorta ile destekleyeceğim...
Sosyal ağlarda paylaş

ben de diyorum bu goldun yazdığını nereden hatırlıyorum :)
öyle salak bir sistem ki 2 buçuk yıldır sigortalı olmama rağmen hala borca her ay ekliyorlar. internet üzerinden baktığımda 2 sigorta da aktif görünüyor ama ne hikmetse bunlar sisteme borç eklerken çalışan adamın sigortası aktif mi diye kontrol bile etmiyorlar. 13k civarı oldu çalıştığım dönemi faizleriyle birlikte silecekler tabi ama gidip benim yapmam gerekiyor herhalde. Ha ödemeyi düşünmüyorum o da ayrı bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

17 Ocak'ta buldum o haberi. https://www.haberdirekt.com/genel-saglik-sigortasi-yeni-duzenleme-gss-primleri-herkes-icin-50-tl-olacak-12812
devam ediyor mu acaba bu olay... çünkü türkiye burası, bi bok belli olmaz. gümrük 150 euro'ya çıkartılacak hazırlıklar yapılıyor denmişti, sonra bi anda 30 euro olacak dendi 1 ay içinde de 30 euro oldu falan.

benim de 2k gibi borç var, şubat sonunda ilk taksit var, ödesem mi ödemesem mi bilmiyroum.

dünyanın en saçma sistemi, kullanmadığım hizmet için benden para alıyor devlet. hem de ayda 215 lira. ulan o paraya özel sigortalar sigorta yapıyor be. devlet hastanesinde sabah 7'de sıraya girip, 11'de muayene olup, akşam 5'te röntgen çektirecem diye ayda 215 lira vericem....

yemin ediyorum bu kadar büyük bir dolandırıcılık yok.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

benim de borç 3600TL olmuş. İşin kötüsü havaya çıkacağım, şart yani sağlık sigortası ve bunu ödemem vs. gerekiyor...

Ya full sağlık sigortası atacağım bunda af bekleyeceğim sonra yapılandırıp ödeyeceğim ya da düzenli ödeyip, tamamlayıcı sigorta ile destekleyeceğim...

o kadar saçma bi sistem ki özel sağlık sigortan olsa bile yine de bunu ödemen gerekiyor, yoksa eklenmeye devam ediyor borç
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

dünyanın en saçma sistemi, kullanmadığım hizmet için benden para alıyor devlet. hem de ayda 215 lira. ulan o paraya özel sigortalar sigorta yapıyor be. devlet hastanesinde sabah 7'de sıraya girip, 11'de muayene olup, akşam 5'te röntgen çektirecem diye ayda 215 lira vericem....

yemin ediyorum bu kadar büyük bir dolandırıcılık yok.

kafayı daha da yemek istiyorsan ilk sayfalara bak suarkın şu saçmalığı nasıl savunduğuna
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...