Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraflarım- Sipeyskeyk

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Mc_Lovin said:

Hepsi tamam da, şu nedir Allah aşkına ya, nyc'li şımarık özel okul veletleri gittikleri yerlerde yedikleri yemeklerin fotolarını çekip feysbuk'a yükleyerek başlattı bu yediği yemeğin fotoğrafını çekme olayını, sonra da washington'da yaşayan sonradan görme internet zenginlerine sıçradı, işte şimdi "fotoğraf çekiyorum hea" olayına kadar nüfuz etmiş

http://s8.postimg.org/jgx9mim9h/DSC_3897.jpg

Kardeş ben 4 senedir yediğim değişik yemeklerin veya hoşuma giden yemeklerin resmini çekiyorum, bunun nyc de falan yapıldığını şimdi öğrendim.Sen fazla kastırıyon kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Mc_Lovin said:

Hepsi tamam da, şu nedir Allah aşkına ya, nyc'li şımarık özel okul veletleri gittikleri yerlerde yedikleri yemeklerin fotolarını çekip feysbuk'a yükleyerek başlattı bu yediği yemeğin fotoğrafını çekme olayını, sonra da washington'da yaşayan sonradan görme internet zenginlerine sıçradı, işte şimdi "fotoğraf çekiyorum hea" olayına kadar nüfuz etmiş

Kardeş ben 4 senedir yediğim değişik yemeklerin veya hoşuma giden yemeklerin resmini çekiyorum, bunun nyc de falan yapıldığını şimdi öğrendim.Sen fazla kastırıyon kendini.

Sana sordum mu şimdi sen böyle fotoğraf çekiyorsun diye. Başka tarafa konuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Mc_Lovin said:

Akhlaur said:

Mc_Lovin said:

Sana sordum mu şimdi sen böyle fotoğraf çekiyorsun diye. Başka tarafa konuş.

Bazen dağ bayır fotosu da çekiyorum ama ben bile beğenmiyorum istersen bi ara yollarım sana.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Nikon D70 edindim eskilerden, öğrenmeye çalışacağım biraz, bu haftasonu çektiklerimden bir kısım koyayım şimdilik. Herhangi bir edit vs. bir şey yok, bilmiyorum zaten :) Sevgiler.

mirba, şimdi edit kullan edit öğren hiç zararı yok. gururla editledim tabikine diyebilirsin hiç cekinme. zaten edit dediğin kolay şey. çekiver raw acıvir fotoşokta hop ver ayarı ver ayarı oldumu sana edit.

masa fotoraflarını geciyorum şimdilik, ama diğer fotoraflarda temel bişi söliycem.

kadraja ne aldığını ve nasıl aldığına dikkat etmek lazım. cektiğin görüntüdeki doğal cizgileri,vektörleri odak noktalarını verimli kullanman lazım. mesela kapılı fotorafta, hop icerisi sıcak renk aydınlık dısarısı soğuk renk karanlık, kontrast yaraıto, biraz daha uzaktan al kapıyı tam görelim, böle önce o icerdeki carpıcı turunculuk dikkatimizi ceksin sonra fotorafın gerisni inceliyelim falan. fotorafın geneline bi anda bakıp bitmesin işimiz, bi sürec yasıyalım. veya neblem, teknenin önünü öle bi acıyla denk getirdi arkaya, teknını üstünde kalan deniz öle bi gözüksünki, sanki tekneyle o adaların altı birleşicekmiş ama birleşmiycekmiş gibi böle tam paralel olduğu anda şerit halinde bitsin, falan filan. vizörden baktığında bi hayal et acaba burda nasıl gir gezinti yasıyabilir fotorafa bakan adamın dikkati diye düşün.

Bide yeni fotorafa baslıyan arkadaslar nedir deklanjör elinizle fazla abanıyosunuzda makine sağamı cekiyo, son zamanlarde her yenı baslıyanın terazisi sağa dönmüş durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

en azından 2-3 fotonda var, perspektife dikkat et. manzarada kadraj ufuk çizgisine paralel olsun. mesela masalıda ona göre ayarlayabilirsin. aksi halde acele çekilmiş gibi çarpık duruyor. dünyanın en güzel fotoğrafını çeksen bile o hatayı yaparsan gol yenir.
Sosyal ağlarda paylaş

Paticik burası burada her bok trollenir kültürünü oturtan da, bunu bahane edip 2 tane ciddi cümleyi bir araya getiremeyen de sokakta dayak yer umarım. Ne bir kalitesi kaldı, ne bir eğlencesi bir şeyler paylaşmanın, ota boka cıvıklık oldu milletin işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Katılıyorum. Başlarda zevkliydi ona buna bok atarak muhabbet çıkıyodu ortaya ama bi süre sonra insanın foruma giresi bişey paylaşası, paylaşılan bişeye yorum yazası gelmiyo.

Çoğu kişide şakalı komikli bişey yazayım da millet gülsün amacı var. Benim artık amacım foruma girip, beleş oyun mu var, update mi çıktı diye bakmaktan öte gidemiyo.

Ki ben çok eski üye değilim ama görsel sanatlarda mis gibi konular vardı, tabletle güzel şeyler yapan birisi vardı hatta, bakıp bakıp ben de mi alsam, nasıl yapılıyor diye kendimi geliştirebileceğim şeyler arıyodum. Fotoğrafla ilgili topicler de öyle.

Donanımda bi sorunum olsa, yazamıyorum herkes format at, modem ışığı yanıyo mu, kasayı yan yatır diyecek diye. Yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...