Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

abi farklı karakterlerle oyna

daily'den minimum 300 gold alıyorsun. 800g veren 8 maç yap dailysi var.

300'den hesaplasan, her karakteri 5 level yaptığında 500 gold alıyorsun. her player level atladığında artık 1000 alıyorsun. bir süre sonra birikiyor.

50-50 birikmez tabii ama dailyler ile rahatlıkla karakter açabiliyorsun. haa tabii patır patır alamıyorsun ama rotasyonda oynadığın ve çok sevdiğini alırsın.

2 karakter aldım, 17k harcadım. 16k param daha var. 136 maç yapmışım.

Kolay yani karakter açmakta, sabırsızlık yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

abi farklı karakterlerle oyna

daily'den minimum 300 gold alıyorsun. 800g veren 8 maç yap dailysi var.

300'den hesaplasan, her karakteri 5 level yaptığında 500 gold alıyorsun. her player level atladığında artık 1000 alıyorsun. bir süre sonra birikiyor.

50-50 birikmez tabii ama dailyler ile rahatlıkla karakter açabiliyorsun. haa tabii patır patır alamıyorsun ama rotasyonda oynadığın ve çok sevdiğini alırsın.

2 karakter aldım, 17k harcadım. 16k param daha var. 136 maç yapmışım.

Kolay yani karakter açmakta, sabırsızlık yapmayın.

yok oynuyorum zaten, şu an herhangi bir şey satın almadım biriktiriyorum fakat gelen gold miktarını biraz düşük buldum.

mesela verdiğin örnekte 136 maç için bence az gold gelmiş.

player level ile 1k gelmiyor hacı.

bi de levelle alakası falan var mı bilmiyorum gerçi biraz gecem gündüzüm karışık onun da etkisi olabilir, bu dailyler bana günlük olarak gelmiyor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

kolay falan değil sen hesap bilmiyorsun. 2 karakter açmışsın kolay diyorsun. 36 tane karakter var. maç başı 20-30 gold. karakterler 2k - 15k. bu kadar basit yani. hayvani grind üzerine kurulu bir sistem.

50% winrate ile en ucuzunu 80, 10000'liği 400 maça açıyorsun. bu mu kolay? daily ile de bir haftada en ucuzundan bir hero alırsın. 800'lük falan gelirse 4000k'lık "belki" alırsın.

yok daily var, yok level 5 yapınca 500 geliyor, yok level x'de şu kadar geliyor falan geç. level 40 hesabım var çoğu oyuncu gibi. 500-600 maç attım . komik bir roster var elimde. ucuzlardan seçsem yine harcanan zamana kıyasla komik bir roster olacaktı.

bu oyun böyle. ben de olduğu gibi kabul ettim. ama sorun şu ki:

rahat, kolay falan ŞAKA GİBİ tanımlar yapıp halkı kandırmayın. sağlam grind var hero unlock için.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

kolay falan değil sen hesap bilmiyorsun. 2 karakter açmışsın kolay diyorsun. 36 tane karakter var. maç başı 20-30 gold. karakterler 2k - 15k. bu kadar basit yani. hayvani grind üzerine kurulu bir sistem.

50% winrate ile en ucuzunu 80, 10000'liği 400 maça açıyorsun. bu mu kolay? daily ile de bir haftada en ucuzundan bir hero alırsın. 800'lük falan gelirse 4000k'lık "belki" alırsın.

yok daily var, yok level 5 yapınca 500 geliyor, yok level x'de şu kadar geliyor falan geç. level 40 hesabım var çoğu oyuncu gibi. 500-600 maç attım . komik bir roster var elimde. ucuzlardan seçsem yine harcanan zamana kıyasla komik bir roster olacaktı.

bu oyun böyle. ben de olduğu gibi kabul ettim. ama sorun şu ki:

rahat, kolay falan ŞAKA GİBİ tanımlar yapıp halkı kandırmayın. sağlam grind var hero unlock için.

abi her map farklı karakterle oynamak istiyorsan zor, adam gibi 3-4 karakter alıp onları main yaparak, gerisini de rotasyonda oynamak istersen benim oynadığım gibi kolay.

ben standart illidan ile oynuyorum. şuan hatta maçtayız arkadaşlarla 5 maç oldu işte üst üste oynuyorum. farklı karakter açma isteğim yok. ha grupta karakter ihtiyacı olursa ya da sıkılırsam alırım bir tane dönüştürürüm. bir karakterden sıkılana kadar zaten parayı biriktirmiş oluyorsun.

sabırsızlık yapıp, grind yapacaksan zaten para bas karakter al çok daha mantıklı hareket olur.

harcadığım zamanda çok değil, geçen hafta hiç oynamadığım halde fazlasıyla para vs. de topladım. basit hesaplarla gayet işini görürsün. ben misal illidan'ı fulleyene kadar devam edeceğim. tek başıma eğlencelik gireceğim zamanlarda da rotasyona dönüyorum. şuan 11 tane yanılmıyorsam 5 level karakterim var. 6 level 2, 7 level 1 tane var. illidan zaten 10 oldu. dönerekte free rotasyonu kullanarak çok rahat oynuyorsun yani kastırmaya gerek yok.

Çok casual bir oyunu fazlasıyla ciddiye alıp, boşuna kastırıyorsun bence. gayet basit bir oyun, karakter açmaya kasması da "HER ŞEYE SAHİP OLAN TEK ADAM OLACAĞIM" gibi kastırmazsan gayet kolay
Sosyal ağlarda paylaş

benim birşey kastırdığım yok. senin söylediğin ve hesabın yanlış. hero açmak kolay değil. nedenini yukarıda matematiğiyle açıkladım.

kendinden örneklemen, ciddiye almamak lazım demen veya başkasının ciddiye alması, kimisine x tane kimisine y tane hero yetmesi falan alakasız.

50% winrate ile en ucuzunu 80 maça alıyorsun. o da minimum 20 saat gameplay demek. daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum. saçma sapan wotlar döşeyince bir anda haklı olmuyorsun basit matematik ortadayken.
Sosyal ağlarda paylaş

hero açmak kolay olsa geriye yapacak birşey kalmaz. zor olduğu için sahip olunan hero ile daha fazla zaman geçirip, oynanış tarzı daha iyi öğreniliyor böylece ranked gerçek anlamda ranked oluyor. pratikte böyle ama 34euro verip paket alıp girilmesi de var parası olan düdüğü çalar.
Sosyal ağlarda paylaş

hacı 139 maç oldu, level atladım yine 1000 gold geldi. Totalde 36.000 gold kazanmışım şimdiye kadar baktım. 139 maç, hero kasarak ufak ufak goldları değerlendirerek.

Oyunun en popüler herolarına bakıyorum.

http://i.imgur.com/Jt4Aand.png

Valla - 2000 g
Slyvanas - 15.000 g
Illidan - 7000
Nova - 10.000
E.T.C - 2.000
Jaina - 10.000
Rehgar - 7.000
Malfurion - 2.000
Nazeebo - 10.000
Li Li - 2.000

67k ediyor. Slyvanas gibi oyunun en pahalı ve yeni herosu dahil olmak üzere. Yeni level atladıkça 1k gelme olayı Slyvanas'ın patchle geldiği için onu dahil etmek gerekiyor ama.

Ben 139 maçta kazandığım gold ile oyundaki en popüler heroların yarısını tek bir dolar/euro ödemeden satın alabiliyorum.

Ha zaten free rotasyona 7 hero giriyor her hafta, üstteki en popüler 10'ludan en az iki tanesi zaten her hafta free oynanıyor. Dönüşümlü olarak deneme ve kastırma şansım oluyor. Sen diyorsan ki ben her maça ayrı karakterle giriyorum ve Free rotasyon bana yetmiyor; bizim tartışmamızın bir anlamı zaten yok.

Diyorsan ki sabit 2-3 karakterim var, gerisi goygoy oyunum oluyor o zaman zaten benim dediğim yere geliyor. 139 maç, senin çeyreğin kadar oynamışım neredeyse ama şuan istersem 2 satın alınmış karakterin yanına en popülerler arasından 4 karakteri daha birden açma şansım var.

Totalde game time'ım 2-2.5 güne denk geliyor. Bu süre içinde ben 6 hero açabilecek şekilde para kasmışım. Hiç zorlanmamışım. İstediğim heroları açmışım. eee?

50 gold, 80 gold üzerinden hesaplarsan matematikte tabii patlarsın.

Var olan bütün heroları açacağım dersen de zaten oynayarak açman imkansız, aylarını alır bir süre sonra. para baymadan onu yapmanın mümkünatı yok eğer ciddi beleşçi değilsen ve her gün oynamayacaksan.

casual takılacaksan, hatta ranked atacaksan bile her şekilde olay benim dediğime geliyor. boşuna ekstrem hesaplar yapıp, matematik bu demeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır benim dediğimde şuydu zaten; beş level kasın olayı ve ufak ufak biriktirin geyiği.

36 hero var şuan, rotasyona 20 tanesi düzenli girdi ve hep oynadın desen 500 gold aldığında 5'er levelde 10k'lık bir heroyu rahatlıkla alabiliyorsun. Düzgün oynadığında zaten ortalama 5-6 maçta 5 level oluyorsun. Bugün ilk defa oynayan bir arkadaş Diablo'yu 4 maçta 5 level yaptı bizimle birlikte.

Bu karakterleri kasarken ortalama her gün 300g dailyden aldığını düşünsen ve benim gibi totalde 2.5 hafta oynadıysan güne vurduğunda sadece 5000-6000g alıyorsunuz. 6 kere 800g'li daily geldi. birini bugün yaptım.

O süreçte player level atladığında 1000g alıyorsun. Zaten bu kadar oynarsan ve farklı farklı karakterleri kasarsan hızlı bir şekilde yol alıyorsun. Çok rahat buralardan da en az 15k düşürüyorsun.

eee abi sorun ne? 10k'lık karakterleri kassanız bile 140-150 oyunda 4 tane karakter açabiliyorsunuz. Bu neyine yetmeyecek?

Her hafta zaten 7 karakter açılıyor. Sıkılırsanız da onlara dönersiniz.

Evet hero açmak en azından ilk 5-6 heronuza kadar gayet kolay, reward gelirleri kesildikten sonra zorlaşıyor onu biz de biliyoruz ve anlayabiliyoruz zaten tamam da ondan sonra ne yaparsan yap zaten işin içine para girecek. Adamlar babasının hayrına bu oyunu f2p yapmadılar. Ben o kısmın hesabını yapmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

valla beleş veriliyor diabloculara. sylvanas da çıkalı 1 hafta oldu.

açtığın rotation + holosko'nun yetiyor olması anlam ifade etmiyor çünkü ilkokul matematiği bile gösteriyor tam bir timesink olduğunu.

696 games played. ucuzundan pahalısına 10 hero + 7k gold. yaklaşık contentin üçte biri. daha cicim ayları, havadan leveling goldlar bitmeden ahkam kesiyorsun. diyorum ya hesabını bilmiyorsun diye.

zaman hesabına hiç girmiyorum. makullukla uzaktan yakından alakası yok. zaten olsa kimse gidip de 10 euro vermez. o yüzden yeni başlayanlara kolay diyerekten ümit pazarlamayın. sonra adam yüzlerce saat gömdükten sonra elde pek birşey olmadığını farkedince sana söver.
Sosyal ağlarda paylaş

timesink'te olduk nays asdfasd bu konudaki önceki postlarımı görmediğin ve oyun hakkındaki fikirlerimi de bilmediğin belli oldu.

abi şu casual oyunda ne contenti ya onu bir açıklar mısın? her karakteri satın alarak ya da gold açarak full level yapmak mı? asıl zaman kaybı bu değil mi?

bana timesink diyorsun da ben hiç ekstrem bir çaba göstermedim gold kasacağım diye. aksine rotasyondaki hemen hemen her karakteri zaten farklı buildlerle oynayarak bana göre mi diye test etmeye çalışırken 5-6 level oluyorum. 8 level uther'im var daha satın almadan, açmadan misal. tyrande, bright, malfurion misal 2 kere girmesine rağmen ben başladığımdan beri halen 1 leveller, birer kez oynandı asla da satın almam ne olursa olsun. hero poolundaki 36 karakterden en az 20 tanesini bir kez bile satın almayı düşünmedim mesela. ne kastıracağım abi şu oyun için.

ekstra çaba sarf etmeden, normal bir şekilde günün farklı zaman dilimlerinde maks 5-6 quick match atarak sana kastığım parayı söylüyorum. bunlarla hero almanın en azından senin deyiminle contentin bir kısmına kadar çok kolay olduğunu ve rahatlıkla hero sıkıntısı çekmeden oyunun oynanabileceğini de yine iddia ediyorum.

7 heroluk rotasyon goygoya zaten her şekilde yetiyor. gerisinde de ekstrem bir harcamaya gerek kalmıyor. ha yeni herolar eklendikçe slyvanas gibi pahalı olacaklar. rewardlar bittikten sonra zaten alması bayağı uzun sürer. zaten ona bir lafım yok, o kısımları konuşmadığımı önceden de söylemiştim. ben halen iddia ediyorum. şuan ki reward sistemiyle düzgün harcama yaparsanız ve kendinizi kastırmadan mantıklı şekilde hero alırsanız en az 3-4 ay daha gold sıkıntısı çekmez ve rahat rahat herolarınızı alırsınız.

her heroyu alacağım derseniz eurodan kaçış zaten yok.
Sosyal ağlarda paylaş

timesink sana değil oyuna diyorum be sdf.

yazdığın tempoyla 3-4 ay değil 1 aya sıkıntı başlar. ben oradayım o yüzden biliyorum. isteyip de oynayamadıklarım dolu. hiç oynamadıklarım değil, o an lazım olanlardan bahsediyorum. ca$h basmayan, hardcore oynamayan herkesin başına gelmesi kaçınılmaz.

benim için sorun değil. sistemi olduğu gibi kabul ettim. hatta blizzard bu yavaş tempoyla giderse uzun vadede euro vermeden çoğunu açmam bile mümkün. sorun teşkil eden kısım forumda insanlara kolay açılıyor diye palavra sıkılması.

gelen gold çok düşük. mastercardı çıkarmazsanız yeterli repertuar için yüzlerce saat yatırmanız bekleniyor. şimdiden haberiniz olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...