Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

evet ben de şimdi imperium 5 oldum sanırım -25 veriyor. ama ally'larımla aram çok iyi hepsi 100 plus dolayısıyla 75 dahi olsa pek problem çıkacağını sanmıyorum ayrıca senin gücüne göre zaten sana saldırma gibi bir durumları olacağını sanmıyorum.

problem civil var, onu dengelemeyi beceremezsen bayağı problem yaratabilir. gerçi bende şu an low chance bile değil, leading party %55 falan dolayısıyla şu an iyi gidiyor ama endgame baydı vallahi. bitse de yenisini açsam moduna girdim. acayip de kuvvetli olduğum için başkasıyla savaşan beni catrapy yap diye yalvarıyor götü kurtarmak için. hellenic'ler, celt'ler ve rome ile aram çok iyi işte orta kuzey avrupa ve kuzeybatı afrika ile aram çok iyi değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

custom battle'dan unit roster'lara biraz baktım. rome ve kartaca harici diğer faction'ların roster'ı bayağı bir dar. dolayısıyla pontus campaign bittikten sonra yeni unit ekleyen mod'lara bir göz gezdireyim dedim her ne kadar oyunun balance'ını bozduğunu düşünsem de.

workshop'da en populer unit mod'u şunu gördüm. kullananlar varsa feedback verebilirlerse iyi olur ya da başka tavsiye ettiğiniz bir mod varsa.

bence gerek yok, birim ayısı ve çeşitlliğinden hiç şikayet etmedim şu oyunda

misal pontus da bir kaç elit birim yok, mekadon ve selucia ya nazaran ama dengi üniteleri veya filleri zaten paralı asker olarak alıyorsun, bunun dışında zaten pontusun hali hazırda olan adamlarıda onlardan çok aşağıda değiller
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Derin bir sorum daha var;

Şimdi porttan ilerleyip portus classis yaptım ama tower hexareme inşa ettirmiyo. Biraz aradım taradım steam forumlarında demişler ki ille legionary barracks da yapacaksın ki veteran legionary gerekiyo. Onu da aynı bölgede hatta aynı şehirde inşa ettim bu sefer Legionary üretebildiğimi ama veteranları üretemediğimi gördüm.

Veteran legionary'e ansiklopedide bakınca requirement kısmında bölge adı da veriyor, misal ceasar in gaul'de sadece Insubria ve Liguria bölgelerinde üretebilirsin diyor. Bu yüzden de başka nerde legionary barracks yaparsan yap veteran üretilemiyor dolayısıyla "eğer doğruysa" tower hexareme gemisi de üretilemiyor.

Benim merak ettiğimse bu büyük gemileri üretememe sebebim acaba salt bu veteran lejyonerler mi yoksa yine ansiklopedide tower hexareme sayfasında requirement kısmında en altta yazan "timber" mı? Başka bölgede bu malzemeye erişim sağladım ama acaba gemilerin üretileceği bölgede olması mı gerekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

hangi senaryoda oynuyorsun bilmiyorum ama ansiklopedide sık sık karışabiliyor değişik senaryoların ikonları. onun haricinde bir bina üreteceği yazılı birimi üretemiyorsa tech tree reform gerekli demektir. odun vs gibi malzemeler sadece binanın inşaatı için gerekli. aynı zamanda barracks istememesi lazım gemilerin, en azından ben öyle bir duruma hiç rastgelmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

valla gemi dediğin zaman okçu gemilerden şaşamadığım için gemi olayları ile pek haşır neşir olmadın grand c. de (atilla içide onager gemiler yek geçiyorum)

ama c.g. için özel nir durum olabilir ama timber olayı da mantıklı geliyor...

hem zaten c.g da o gemiyi ne yapacaksın ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Lazım olduğundan değil o binanın üretimine izin vermesi gerekirken neden üretemediğimi merak ettim, ben biraz kılım takarım böle şeylere :p

Yani parasını vermişiz üretemiyoruz bu ne iş mantığı :) Ama aslınad neticede istiyorum ki böyük britanyaya o gemilerle bi dalayım şöyle sağlam sağlam. Şimdiye 3 kere bitirmiştim senaryoyu yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

o campaign'de gemi üretmediğim için kesin yorum yapamıyorum ama büyük ihtimalle tech tree'de eksik vardır, resource istemiyor normalde birim üretimi.

şimdi açıp baktım da aynı portus classic tower hexareme triarii de üretiyor görünüyor, bundan ötürü tahminim o ki bir reform olayı var campaign içinde. ancak tech tree'de bulamadım, o yüzden emin değilim gene de. ilginç ama.
Sosyal ağlarda paylaş

zamanla alakalı olabilir veya aslında o kampanyada öyle bir birim yok da olabilir, teckleri falan copy paste ederken arada kaynamış da olabilir

diyeceğim ama burada da var bu gemimiydi?

http://www.honga.net/totalwar/rome2/unit.php?l=en&v=rome2&f=gaul_rome&u=CiG_Rom_Vet_Legionaries_Lft_Aft
http://www.honga.net/totalwar/rome2/faction.php?l=en&v=rome2&f=gaul_rome&i=

Recuitment Requirement
Unit Resouces CiG_Regional_Roman

demiş

haritada gösteriyor nerede yapılacağını ve hangi bölgelerin kime ayit olduğunu

ki buda işe yaramaz yapar zaten
Sosyal ağlarda paylaş

reformdan kastım triarii lejyonerlere dönüşüyor mesela grand campaign'de gaius marius reformları açılınca tech tree'den, onun gibi bir mekanik olabilir dedim ama o reformlar zaten olmuş bitmiş sezar vaktinde. mantıksız geldi hatta o yüzden tower hexareme triaii birimini sezar campaign'de görünce ansiklopediden.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam denedim ve evet o ilk linkte gösterdiği 4 şehirde üretilebiliyolar sadece. Zaten demiştim ilk mesajımda da requirement kısmında 2 bölge/4 şehir adı veriyor özellikle diye. Sadece oralarda üretilebiliyolar ve veteran barracks ile alakası yok steam forumlarında milletin yazdığı gibi.

Şurdaki Region bölümünde yazan yerlermiş yani püf noktası. Tower assault farketmiyo hepsinde var bu "requirement". Gittim Genua'da port yaptım orda üretilebiliyor da orda da bi işe yaramıyor senaryo bakımından :p

Sosyal ağlarda paylaş

Caeser in Gaul oynuyorum Rome ile Averni'de bir lvl 10 spy var mahvetti beni. yaralamadığı spy, general kalmadı. 3 tane spy ile adamı haritada bile bulamıyorum, observe mod'a getiriyorum gene her turn bir zaiyat veriyoruz.

Bir de baya aksiyonlu campaign yapmışlar. Orta fransa'da yol yok her yer orman, kış olunca herkes sabit duruyor spy'lar çalışmaya başlıyor. Birbirimizi izliyoruz böyle. :D Bir de GC'de rakip parti bu kadar hareketli değildi, sürekli bi general'im suikast'a kurban gidiyor ya da event çıkıyor %30'u zor geçiyorum senate'de. Bir keresinde 500 kişilik meclis'de 150 kişi kaybettim bu nedir la.
Sosyal ağlarda paylaş

Senatoda ben de çok sinir oldum zaman zaman. Hatun gitmiş bi senatorü şamarlamış, ceza veriyosun arkandan olmadık laflar ediyo haydaa -50 senatör. İyi etmiş eline sağlık diyosun vay efendim hatun yolluymuş da, gitmiş bi başkasını kesmiş bu sefer derken -100 senatör :)

Spy konusunda şanslıydım, dediğinin tam tersi oldu bende. Benim casuslar göz açtırmıyodu ordulara, genelde kuyularını zehirlediğim için tam orduyla yaklaşamadılar hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

Senatoda ben de çok sinir oldum zaman zaman. Hatun gitmiş bi senatorü şamarlamış, ceza veriyosun arkandan olmadık laflar ediyo haydaa -50 senatör. İyi etmiş eline sağlık diyosun vay efendim hatun yolluymuş da, gitmiş bi başkasını kesmiş bu sefer derken -100 senatör :)

Spy konusunda şanslıydım, dediğinin tam tersi oldu bende. Benim casuslar göz açtırmıyodu ordulara, genelde kuyularını zehirlediğim için tam orduyla yaklaşamadılar hiç.

3 turnde 4 şehrini aldım bi dünya oldular, 2 şehir varken client state yap bizi artı 2000 para diye yalvarıyolar. bu arada spy bi tane generalime salça olurken yok oldu, muhtemelen yaralandı. neyse state yaptım bunları 3 turn sonra çıktı gene şerefsiz benim şehirlerden birine unrest yaptırıyor çat -30 bi sonraki turn isyan. ulan sen misin dedim, manipule ediyorum uyarı veriyor savaş çıkar edersen, load yaptım ben de kesicem diye fakat kesemiyorum. uyuz oldum adam sürekli yaralanıyor o adamı kesicem diye 10 kere save load yaptım sonunda öldü şerefsiz adı da nimo mu nimbo mu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Allah belasını versin Total War'ın. Cidden bırakmayı düşünüyorum artık. Lan rebel stateler biraz daha aktif olsun dedik Kocaeli'deki dandirik faction Afganistan'a geldi full ordularla. 4-5 factionla uğraşırken böyle bir saçmalık oldu ve adamlar iç bölgelerdeki tüm kasabalarıma raid yaptı. Güzelim Baktria oyunu mahvoldu.

Medieval 2'de de İskoçya Portekiz'e çıkarma yapıyordu ağzına kadar zırhlı pikeman dolu ordularla. Şu olayı bir düzeltemediler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...