Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Para koymus cocugu

Nekro

Öne çıkan mesajlar

beni diğerleriyle karıştırmayın. durup dururken hiçbişi yazmadım bu adama.

girdim özlü hikaye fln yazıp trolledim herkese yapacağım 2 postta unutulacak şekilde en fazla. onlara takılmadı bile sequo ben de uzatmadım ama sonra işte acaip tipler gelip muhabbeti bi şekilde uzattı.

dediğim gibi ben sequo'yla değil böyle ne yaptığı belli olmayan tiplerle uğraşıyorum.

onları da çözdüm: adam araba koyuyor. helal :) diyorlar. tamam sorun yok. sonra birileri bu adama artislik yapma paranla millet de sana yancı oluyor diye kızınca üstlerine alınıp 15 sayfa kendilerini savunma ihtiyacı hissediyorlar. olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Ya aranızdaki husumetten dokayı senin pencerenden bakmamı bekleme abi objektif bakmaya çalışıyorum ama pipili fotomu koydu lan hahah

abi hüsumet yok yemin ederim başkalarıyla uğraşıyorum ben sequo'ya sinirim geçicek nerdeyse. adam zaten troll olduğu için bu kadar sinirleniyorum.

pipili dediğim de böle cebine bişey koymuş pipi gibi durmuş black-ice'e gelsin demiş alıntı yapmış bana öm gelsin diye falan. kalite yerlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapacak bir şey yok. Adımız çıkmış bir kere erkek milletinin.
Neymiş efendim! Herşeyi biz yaparmışız. Yahu kadının hiçimi rolü
yok... Sadece erkekli yapıyor sanki. Anlaşılacağı üzere gergedan
tablet değilde gergedan damla bizim ilişkiyi düzeltti. Eşimde katkı
verince hiç problem kalmadı. Gergedan sağolsun Mahir güneş 2012-12-30 00:00:00 Gergedan tablet reklamı gece kulaklıktan radyo dinlerken denk geldi.
Belki benim yaş grubuma bu ürünü satmayabilirler. Size şu kadarını
söyleyeyim gergedan tablet radyo reklamını dinlerken kulaklarıma
kadar kızardım. Bu kadar net anlatıldı ki çeyizine de bir adet alıp
koymayı düşündüm. Bakmayın böyle dediğime. Bizim yaşlarda
dinleyenler olduğunda düşünülmeli. Pekse hoşuma gitmedi aslında aşikarca reklam edilmesi. Çok gerekli ise eczaneden sayılabilir veya
doktora girilebilir pekala...zaten gergedan radyo reklamını
eleştirdiğim için yayınlamazsınız dimi yorumumu... Melike Öcal 2013-01-06 00:00:00 Ya millet, nasıl bir iş bu ya... Dudakların ısısı bile artıyor. Gergedan
afrodizyak tablete devam , millete selam Halk aşığı 2013-01-07 00:00:00 Mevsimler gibi evliliğinde mevsimleri var , 10. Yılı doldurunca bunu
farkediyor insan. Elbette ilkbahar ve yaz güzel. Ama iyi
beslenmezse, bazı duygular kaybolursa evlilikte çiçek gibi, ağaç gibi
sonbahara giriyor. O çalışsın sen çalış, çocuğuda vakit olmuyor,
çocuk olmayınca bağlılıkta. Her iki tarafta kendini düşünmeye
başladımı kopuyor zaten bam teli. Tüm bunları edebi olsun diye yazmadım. Böyle bir iklime girmiş evliliğin erkek tarafıyım. Sebepsiz
ve sonuçsuz somurtmalarla geçen bir günde gidip gelmemizin
bitmediği tek arkadaş olan can dostum ailesiyle ziyarete geldi. Bir
nebze de olsa neşelendik, çay kahve derken saatler ilerledi.
Muhabbetlerde aşağı doğru kaydı. Onlarda pek cinsel mutluluğu
yakalamış değillerdi ama ne olmuşsa Civelek kumrular gibiydiler o gece. Kızlar mutfağa gittiğinde meraktansordum. Ne bu hal diye
gergedan tablet radyo reklamı ndan bahsetti. Elini attı iPhone ye açtı
bir radyo direkt gergedan afrodizyak reklamı.... Rastlantının bu
kadarı. Reklam daha bitmeden ben muazzam etkilenmiştim. Sana
getirdiğim hediye varya dedi ' içinde gergedan set var...' Şu vestiyere
koyduğun paketmi? dedim.. Hıhı deyince bir gergedan gibi atlayıp paketi alıp vestiyerin üst dolabına sakladım. Bu arada eşler de
kikirdeyerek ellerinde gecenin son Türk kahveleri olduğu halde içeri
geldiler. Merer bizimkiler sorunun farkında olduklarından karı koca
hazırlıklı gelmişler. Kahveden sonra kalktılar. Ama bu arada ben çok
hazırdım. Meğer paket ben saklamadan çoktan açılmış ve kabul
etmem sanarak kahvenin içine toz edip atmışlar. Sonrasının yeri burası değil. Aile mutluluğunu kaybedenlere gergedan afrodizyak
tablet setini tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Nako said:

Elini attı iPhone ye açtı

iPhone ye değil ya, iphonea iphone a. Of lan yeter

"iypıhoneye"ymiş. Köylüler...

Asıl köylü sensin.

iPhone'a yazılır. Doğrusu budur. Özel isimler Türkçe yazım kuralına göre ek aldığında okunduğu gibi ek alır ama virgülle ayrılır.
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:

genel kullanıma göre ölçünlü hale gelmiştir diyor.

yani bir kurala göre degil, halkın çektiği yöne doğru.

cahil halkımızın verdiği yönün doğruluğundan şüphe etmeye ne hacet tabi

Abi şaka mısın cidden? Haksız olduğun durumda haksızım diyemiyor musun? Türkçe'de kurallar böyle, ama sen gelmiş "pis köylüler, forumu kirletiyorlar bık bık" diyorsun. E sen de halktansın ve EN BÜYÜK firmaların reklamcılığını yapmana rağmen yanlış biliyorsun bak. Hayır zaten kızılan nokta yanlış olman değil buna rağmen, ben burjuvayım halk yüzünden dilimi konuşamıyorum!!11bir kafasında olman.

Haksızsın ve uzatırsan sana laflar hazırladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Köylüler diyen synth değil benim, dil bilgisi kuralları da ekime kadar. Burası öykü evi değil paylaşım platformu, bu konuda dil bilgisi kuralları varsa (ki varlığından da şüpheliyim) okumayı kolayşatıracak kadar kısmı kabul görür.

İngilizce bilmeyen hırtlar gibi mageye, magenin falan demeyin şu saatten sonra, vasat halktan ayırın biraz kendinizi. Onun yerine magein, mage e derseniz en azından yediğiniz soğanın kokusu burnumuzun direğini kırmaz.

Son olarak o laflar boyboy, ziyaret etsin seni atlı kovboy.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

synthesizer said:

genel kullanıma göre ölçünlü hale gelmiştir diyor.

yani bir kurala göre degil, halkın çektiği yöne doğru.

cahil halkımızın verdiği yönün doğruluğundan şüphe etmeye ne hacet tabi

Abi şaka mısın cidden? Haksız olduğun durumda haksızım diyemiyor musun? Türkçe'de kurallar böyle, ama sen gelmiş "pis köylüler, forumu kirletiyorlar bık bık" diyorsun. E sen de halktansın ve EN BÜYÜK firmaların reklamcılığını yapmana rağmen yanlış biliyorsun bak. Hayır zaten kızılan nokta yanlış olman değil buna rağmen, ben burjuvayım halk yüzünden dilimi konuşamıyorum!!11bir kafasında olman.

Haksızsın ve uzatırsan sana laflar hazırladım.

YANLIŞSIN.

bi kere reklamcı değilim adfasd.

baltanın dedigi gibi koylulukle itham etmiyorum kimseyi, ama bu demek değil ki, halkın cogunun ingilizce bilmedigi durumda, telaffuzdan kaynaklanan eksiklikleri ile, yön verdikleri kelimeler, cogunluk sebebi ile "yanlış" okunuyor.

burda tartıştığım, tdknın da söylediği gibi, halka nası uyarsa öyle ek alır. ben mi yanlış anlıyorum orda yazanı? bunu kastetmiyor mu?

burda da halkta ingilizce noksanlığından kaynaklı, okunduğu gibi okuyamama, yazıldığı gibi okuma durumu varsa, buna oranla yanlış ek alır.

ingilizce kelimeyi, ingilizce yazacağız, ama ekini, türkçe okunduğu gibi yazacağız, ve üstüne ingilizce yazdıgımızı ingilizce, ama ekini tükçe okuyacagız?

hani iki yoldan biri olmalı.

mage ve heal keliesinden gidersek,
"meyce hiyılı attın mı ahmet"
"mageye heali attın mı ahmet"
"magee healı attın mı ahmet"

her yazının bir de okunması var çünkü. sen mage kelimesini sesli okurken -MEYC- diyorsan, arkasından gelen "ye" ekini de ye diye okuman gerekir. bu da okunurken ahenksizlik yapar. -MEYCYE HİYILİ ATTIN MI AHMET-

çok wot oldu sorry.

ama derdim, yazarken iyi de, o ekleri okurken ne olacak?
Sosyal ağlarda paylaş

sintizayzır sadece ingilizce yok dünyada.

bir gün bir döküman yazman gerekecek karşına da fransızca bir kelime gelecek. internet yok bişey yok nasıl okunduğunu bilemiyor olacaksın diyelim ama yazman gerek.

ne yapacaksın?

böyle bir durumda kaldığında senin için ekli haliyle okunuşu mu daha önemli olacak yoksa yazılışı mı düşün bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

sintizayzır sadece ingilizce yok dünyada.

bir gün bir döküman yazman gerekecek karşına da fransızca bir kelime gelecek. internet yok bişey yok nasıl okunduğunu bilemiyor olacaksın diyelim ama yazman gerek.

ne yapacaksın?

böyle bir durumda kaldığında senin için ekli haliyle okunuşu mu daha önemli olacak yoksa yazılışı mı düşün bakalım.
mazeret olamaz abi bu devirde internet noksanligi. o eskidendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...