Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

Sam

Öne çıkan mesajlar

Neden Bombardment builde tek sıkımlık kurşun muamelesi yapılıyor anlamadım. Judgement resolved ile blessed hammer gayet iyi vuruyor. Aynı şekilde Condemn gayet iyi vuruyor. Laws of valor critic rune gayet etkili. Verdiği AS de güzel.

http://us.battle.net/d3/en/calculator/crusader#UefROi!afei!aZbYYZ

Şu build sadece Bombardment bağlı kalmadan akıcı bir şekilde oynuyorum. Geldi mi 40 saniye de bir 35m civarı çakıyorum orası ayrı. Bu arada Toughtness 11m, All res 900+ Life 550k. DPS 480K.
Sosyal ağlarda paylaş

güzele benziyor, akşam deneyeyim bir.

peki bu build boss fightlarda nasıl?

hardda oynarken butcher bana zarar veremiyor, ben ona vuramıyorum, sıkıntıdan boss kendini kesecekti en sonunda :)

crusader çoklu gruplara karşı güzel de, teketek dalınca verim alamıyorum. daha yeni 70ledim elemanı onun da etkisi vardır tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Torment-1 uzerinde (solo) bir halt yapabilmesi icin oyunda ki en item bagimlisi class su anda..Baya yarim yamalak tasarlanmis, her halttan azicik yapsin ama hic birinde super olmasin derken, hicbir halt yapamaz olmus...Grupla tabi is yapar, judgement-crit / law almak zorunda hissediyor insan grup ile..hani crusader yerine gruba goblin koysan oda is yapar..nasilsa carry'leyen var.

D3 vanilla zamani Monk'u hatirlatti bana su anki hali..hani exploding palm rezil, cogu ability kullanilmaz halde idi..serenity sartti, dashing strike zavalli idi... Crusader icinde almak zorunda oldugun kafadan 2-3 talent/ability var..gerisi eyecandy olarak duruyor...belli legendary prefixleri olmadan torment 1 uzerinde "meh" seviyesinde, diger tum class'lardan dusuk seviyede.

Animasyon delay* sacma abilityler/runelar olsun tahminen yakin zamana bufflanir azicik.

Hayir, single target dps namina birsey yok. OP falan degil, baya dengesiz ve item'a dayali bir class su hali ile. 1-2 Skill ile yuksek crit gormenin faydasi yok ki..D3 release'de Monk 7-Sided-Strike ile gayet saglam dps rakamlari goruyordu..gerisi sefalet icindeydi. Ayni durum Crusader'da.

Bu classi Torment-1 uzerinde test etmemisler, yada ederken paso legendary prefix item kullanip ona gore "okey oldu bu class" demisler sanki.

*(DH-Vault / Monk- Dashing Strike/ Barb-Leap/ Wiz-Teleport/ WD-Ethereal olup topuklama...bunlarin hepsi instant animasyonlu...Crusader? Falling Sword...ama oda ne? once su kamera haraketini izle, sonra yerden yavas yavas kalksin falan..t2-4 arasi adami yerler o delay ile..Steed? Cooldown bahane, ama sonuncu rune sahane ve bir o kadar ise yaramaz.)

Edit: Hele birde hem Cooldown'i olan hemde Wrath isteyen ability'ler var..diyorsunki vaaauvv kesin ise yarar birsey bu, hahah tabi tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sarı gearı rerolleyin yüzük eldiven kolye kalkanı 3f yapın alın bi 2500-3k dps 2h yaslayın soketi yapın 20-30% attack speed 900k-1m dps olur zaten harcıyıcağınız para çok şansız değilseniz gemler vs en fazla 25-30m oda bounty kasarken gelir zaten 300-400 k dps yapıp attack speed rollemeden 2h kullanıp torment deneyip foh felan süx skilleri alıp char vurmuyor dizayn süx crusader şit demeyin ama dersenizki skill costlar çok yüksek wrath generatorlar monoton ve yetersiz bazı cooldownlar gereksiz yüksek o konuda yerden göğe kadar haklısınız ama uu wizler ortalama gearla 10-20m dh ler çok daha fazla dps yapıyor bizde yapalım demeyin yahu o zaman kasın bitane oynayın derler..

Dipnot: uyuz edici konuşuyorsam özür diliyorum mümkün olduğunca açık anlatmaya çalıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

blade of prophecy aldım, tek atıyorum pack'lere, crusader gene de dandik. dps rakamından bağımsız bir mesele bu. hangi skill nereye ne kadarını ne hızla kanalize edebiliyor o dmg'nin, olay bu.

o %30 dmg reduction gelecek, wrath cost'lar düşecek, dmg coefficient'lar artacak, adam gibi ofansif pasifler konacak. sonra birşeye benzer sınıf. 3-5 gimmick item vererek olmaz bir sınıf.

till then dizayn süx crusader şit
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bugün TF düşürdüm resmen çağ atladım şuan fena değil benim için crusader ama cidden bazı skillerin ya CD leri çok saçma yüksek yada wrath değeri yüksek birde 2hd oynuyorsanız crusader eziyet 1hd silah alınca anlıyorsunuz olayı ha yüksek dps ulaşıcam derseniz de 2hd zorunlu gibi birşey ama elemental dmg diye birşeyde var kağıt üzerinde gözükmeyen dmg çok önemli
Sosyal ağlarda paylaş

Crusader levellıyorum şu aralar, gerçekten harika bi konsepti ve oynanışı var. Builder spender mekaniği kesinlikle wizarddan daha zevkli, fist of heavens kullanıyorum spender olarak son rünüyle cuzzz cuzzz lightning atıyorum.

20snlik cdları bi o packe bi bu packe atıyorsun, sarı mavi falan gelince 2-3ünü birden patlatıp onları da eritiyorsun. Crusader konseptine uygun tam bir ölüm makinası olmuş. Hatta biraz overpowered, nerflense bile olur.

Şimdi bu yorumlarımı offical forumlara yazacağım, umarım crusaderı asla değiştirmezler. Teşekkürler Blizzard.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Ulen sem sanada bişi beğendirilmiyo paladin oynarsın şaman gibi olsun istersin crusader oynarsın wiz gibi olsun istersin la istediğini oynasana be adam :D

oynuyorum zaten istediğimi, 2 yıl önce de burada aynı sohbeti yapmıştık, bütün charlarımın profil resmini koymuştum ehu. sınıfın düzeltilecek çok sorunu var bu bir gerçek. bunun farkına ne zaman varırlar ve eyleme geçerler, bütün mesele bu.

paladin benim oynadığım ne kadar kötüydü case file olarak hala biliniyor, örnek gösteriliyor zaten bu crusader için. daha oyun çıkmadan önce getirdiğim bütün eleştiriler bugün oynayanlar tarafından dile getiriliyor b.net'te.

süper başlık var mesela orada: jack of no trades. her rolde kötü sınıf. melee, tank, ranged, hepsinde kötü. aynı kalitede eşyaları hangi sınıfa versen daha çok iş yapıyor belli bir rolde. eşya toplamakla alakasız.

bir tane düzgün melee spender var, o da bug'lı, %170 wpn dmg dot'una str ve crit koymadığı için 2500 tickliyor lmao. bu kadar özen gösterip test etmişler işte sınıfı. ilk açılan wrath spender rune bozuk. sonra gelip op filan yazılıyor ne diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

*Barb monk gibi 30% reduction ki bizde gearda % skill rollayabilelim 10m den aşağı indimi toughness motor oluyorsun t3-4 dolayısı ile üstümde sadece kolye bileklikden 40% civarı holy dmg var bot shoulder kafalık chest vs hep str vit armor all res rollu zorunlu olarak dmg düşük kalıyor (1.2m cıvarı)

*Daha iyi sprit generator yada olanlara ayar lazım.

*Spender costlar yüksek düşmesi lazım biraz da oynama lazım
-shield bash aoe olcak adam gibi dmg % si artması lazım bazı runelerin
-sweep cost yüksek düşürülmeli
-Foh % dmg artmalı

*Cdler biraz yüksek bazıları düşürülmeli yada hasar/gain bonusları ona göre ayarlanmalı.

Oldumu şimdi sam ? :D
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Crusader levellıyorum şu aralar, gerçekten harika bi konsepti ve oynanışı var. Builder spender mekaniği kesinlikle wizarddan daha zevkli, fist of heavens kullanıyorum spender olarak son rünüyle cuzzz cuzzz lightning atıyorum.

20snlik cdları bi o packe bi bu packe atıyorsun, sarı mavi falan gelince 2-3ünü birden patlatıp onları da eritiyorsun. Crusader konseptine uygun tam bir ölüm makinası olmuş. Hatta biraz overpowered, nerflense bile olur.

Şimdi bu yorumlarımı offical forumlara yazacağım, umarım crusaderı asla değiştirmezler. Teşekkürler Blizzard.

Sam trollemek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...