Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dolandırıcılarla İşbirliği Yapan Sevgili Gittigidiyor

aente

Öne çıkan mesajlar

yav said:

siz yanlış anlamışınız
ben yemeğin fiyatıyla ilgili bi yorum yapmadım ki ya
benim yediğim yemek için siz bilmem kaç saat çalışıyonuz kroluğundan dem vurdum
izmirli kafası böyle ben daha iyiyim rahad olunculuk

Yok be abi o her yerde var. Adi da sonradan gormelik, icsellesmis asagilik kompleksi ile karismis narsistik kisilik bozuklugu falan. Bu tarz cumleleri duydugun anda abi bana musade demek lazim. Vakit kaybi zira. Ama bunu her memleketten insan yapar.
Izmire mal edemezsiniz. Izmire bok attirmam! Agzina sicarim senin
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

fisto haklı

ayrıca kargoladıktan sonra belli bir süre var abi. o süre içinde kontrol edeceksin, gittigididyora bildireceksin vs vs.

dolandırıcı ayrı konu.

Normalde ofiste oluyorum, o an yoktum, kargoyu benim adıma teslim almışlar. Hadi diyelim bu tesadüfi durumda yine ben haksızım.

Ortada sahibine geri gönderilmiş bir ürün var, bunun kargo numarasıyla vs ispatı var. Ürün yollanmış. Üstüne üstüne satıcı hakaret ediyor ve telefonunu da açmıyor. Gittigidiyor da hakkında şikayet olan satıcı ile ilgili inceleme dahi yapmıyor. Sizin haklılıktan anladığınız buysa yarın öbür gün başınıza benzer bir vaka geldiğinde buralarda ağlamazsınız umarım.

Ve tekrar hatırlatıyorum, "Ürünü onaylamıyorum" dediğim halde hesabına parayı yatırdılar adamın.

Ama pardon ben haksız yere suçlamış oluyorum tarafları eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Kargodan kontrol edip almama sansin vardi keske oyle yapsaydin.

Su cok yalan bi olay ya. Dunyanin her yerinde kargocular mali kucagina atip suc islemis gibi geri kaciyor. Kimi durumlarda kargocuyu bile gormuyosun, kapinin onunde buluveriyosun paketi ya da kapici senin yerine almis oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

gittigidiyor kadar pislik bir site yok ya.

bir benzeri de bana olmuştu, kız arkadşaıma sahte supgerga satmışlar, para iade edildi ama 28 tl kargo girdi.

geçen hafta kompresor aldım 2 dir kırık geliyor.

bir pantolon satayım dedim ( alan var mı la? http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/hollister-bordo-skinny-kot-36-x-32-88771138 )

150 tl ye 15 tl komisyon istiyorlar.

e bari komisyonu çektin, listelemenin her noktasına niye para istiyorsun?

listeleme de 1 kere aldın parayı, e bari satılana kadar bir daha alma, olur mu, alacak o.

gittigidiyor da adama ankaradaysan gel elden alayim diye miyorsun, ama ebay de yok böyle birşey.

sanırsam atılan her özel mesaj kontrol ediliyor.

di said:

Su cok yalan bi olay ya. Dunyanin her yerinde kargocular mali kucagina atip suc islemis gibi geri kaciyor. Kimi durumlarda kargocuyu bile gormuyosun, kapinin onunde buluveriyosun paketi ya da kapici senin yerine almis oluyor.

kompresoru aldığım satıcı da aynı şeyi bildiği için sürekli bana tutanak tutturmanız lazımdı diyor. adam kımı blursa verip gidiyor var mı böyle birşey ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben xbox için optic cable almıştım gg'den gelen kablo kullanılmış ve bozuktu, çalışmıyordu bile kırıktı üstelik kenarları. Cuma gelen kabloyu pazartesi geri yolladım satıcı da paşa paşa kabul etti, parayıda gg geri iade etti. Senin durum biraz şanssızlık olmuş sanki. Üstelik kargoyu teslim alırken kontrol falanda yapamamıştım, kullanmaya çalışırken anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben yaklaşık 6 aydır deneme satışları yapıyorum biliyorsunuz, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım satıcı olarak ama elimden geldiğince de doğru düzgün davranmaya çalışıyorum. yine de deli şikayetler olduğunu biliyorum.

GittiGidiyor eskiden tamamen müşteri yanında bir sisteme sahipti. bazı çakallar bunu deli gibi sömürüp satıcılar sürekli zarar etmeye ve siteden kaçmaya başlayınca adamlarda döndü. Şuan resmen her şey satıcı memnuniyeti üzerine kurulu ve çok belirgin bir şekilde satıcıların hakları alıcılara göre daha çok korunuyor. Niye? Çünkü yüzdeydi oydu buydu onları besleyenler ürünleri satmasa bile satıcılar...

alıcılarda da çok dangalaklar var. Daha bu hafta işte ürünü sattım yolladım, ilanda deli gibi 16:00'a kadar verilen şiparişler aynı gün kargoya teslim edilir yazıyor. Herif 15:00'de mesaj atıyor, şimdi alsam yollar mısınız bugün diyor. Evet yazıyor zaten diyorum, alıyor. Paketledik, kargoya gittik 16:50'de teslim ettim kargoya ürünü ve o zamana kadar 4 kere mesaj attı bugün verecek misiniz, halen bekliyorum vs. diye

ertesi gün figür adamın elindeydi, ama 2 gündür onaylamasını bekliyorum ve haftasonu araya da gireceği için pazartesi gününe kadar onay hatırlatamıyorum. onay hatırlatma da bir gün, bir günde para yatırma derken satış işleminden sonra 7 gün boyunca ben paramın bana gönderilmesini beklemiş oluyorum.

Bu süreçte mesela direkt GG büyük paralar kazanıyor. Bu tip sığır alıcılar o kadar denk geliyor ki satıcıları da böyle böyle kaçırıyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

valla ben yaklaşık 6 aydır deneme satışları yapıyorum biliyorsunuz, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım satıcı olarak ama elimden geldiğince de doğru düzgün davranmaya çalışıyorum. yine de deli şikayetler olduğunu biliyorum.

GittiGidiyor eskiden tamamen müşteri yanında bir sisteme sahipti. bazı çakallar bunu deli gibi sömürüp satıcılar sürekli zarar etmeye ve siteden kaçmaya başlayınca adamlarda döndü. Şuan resmen her şey satıcı memnuniyeti üzerine kurulu ve çok belirgin bir şekilde satıcıların hakları alıcılara göre daha çok korunuyor. Niye? Çünkü yüzdeydi oydu buydu onları besleyenler ürünleri satmasa bile satıcılar...

alıcılarda da çok dangalaklar var. Daha bu hafta işte ürünü sattım yolladım, ilanda deli gibi 16:00'a kadar verilen şiparişler aynı gün kargoya teslim edilir yazıyor. Herif 15:00'de mesaj atıyor, şimdi alsam yollar mısınız bugün diyor. Evet yazıyor zaten diyorum, alıyor. Paketledik, kargoya gittik 16:50'de teslim ettim kargoya ürünü ve o zamana kadar 4 kere mesaj attı bugün verecek misiniz, halen bekliyorum vs. diye

ertesi gün figür adamın elindeydi, ama 2 gündür onaylamasını bekliyorum ve haftasonu araya da gireceği için pazartesi gününe kadar onay hatırlatamıyorum. onay hatırlatma da bir gün, bir günde para yatırma derken satış işleminden sonra 7 gün boyunca ben paramın bana gönderilmesini beklemiş oluyorum.

Bu süreçte mesela direkt GG büyük paralar kazanıyor. Bu tip sığır alıcılar o kadar denk geliyor ki satıcıları da böyle böyle kaçırıyorlar...

Dükkan linki koysana nası figürler var ?
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Dukkan linki pls. Spawn, transformers, wow, vs figurlerinin arsivlerini yapmaktayim
Sosyal ağlarda paylaş

karşı taraf bariz hatalı olduğu bir satış yaşadım, süre dolmasına rağmen kargoya vermediler, neymiş efendim oyun ellerine ulaşmamış. sonra iptal edicem 1 gün daha beklemem gerektiğini söylediler, bu arada satıcıdan ses seda yok mesajlara cevap gelmiyor.. tamam dedim ama ertesi gün hala ortada kargolanan bi ürün yok. eeeh eytere bea diyerekten siparişi iptal ettim ve doğal olarak kötü puan vericem... tam herşeyi yazıp yollıcam sistemden bi uyarı çıkıyor satıcıyla konuşun diyor.. neyse durumu satıcıya ve gg'a bildirdim. her ikisiyle de 1 hafta boğuşmam sonucunda elde var 0.. ne kötü puan verebildim ne de HEMEN KARGO yazmasına rağmen "temin edemedikleri" ürünü satmaya çalıştıkları ilanı kaldırabildim...

o gün bugündür hiç kaçırmam GG'u :D
Sosyal ağlarda paylaş

ebay'in sistemi de cok farkli degil bu arada. Benzer sekilde bir urun aldim. Acik arttirmayi kazanidm hatta, parayi yatirdim cat diye. Yatirdiktan 2 dk sonra farkettim ki 3 is gunu icinde gelir diye isaretlenen sey icin adam daha Amerika'dan daha yeni siparis veriyor.

Ebay'de bir form doldurarak adamin cep numarasini falan alabiliyosun. Doldurdum formu, aradim adami gunlerce, acmadi pezevenk. Bir iki kere cevap verdi laf olsun diye fakat is neticeye kavusmadi. Ebay'le muhabbet ettik baya bi, illa saticinin refund etmesi gerekli dediler, case actilar, saticiya 15 gun muhlet verdiler, arada saticinin diger aktif hesaplarini falan buldum gosterdim ama nafile. Pasa pasa ekledik. 380 pound para yatti icerde oyle ebay tarafinda, 21. gunun safaginda doguya bakin dediler, baktik benim 380 pound geri gelmis.

Uzun lafin kisasi ayni bokun laciverti. GG'nin sistemi cok daha iyidir eminim ondan.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

ebay'in sistemi de cok farkli degil bu arada. Benzer sekilde bir urun aldim. Acik arttirmayi kazanidm hatta, parayi yatirdim cat diye. Yatirdiktan 2 dk sonra farkettim ki 3 is gunu icinde gelir diye isaretlenen sey icin adam daha Amerika'dan daha yeni siparis veriyor.

Ebay'de bir form doldurarak adamin cep numarasini falan alabiliyosun. Doldurdum formu, aradim adami gunlerce, acmadi pezevenk. Bir iki kere cevap verdi laf olsun diye fakat is neticeye kavusmadi. Ebay'le muhabbet ettik baya bi, illa saticinin refund etmesi gerekli dediler, case actilar, saticiya 15 gun muhlet verdiler, arada saticinin diger aktif hesaplarini falan buldum gosterdim ama nafile. Pasa pasa ekledik. 380 pound para yatti icerde oyle ebay tarafinda, 21. gunun safaginda doguya bakin dediler, baktik benim 380 pound geri gelmis.

Uzun lafin kisasi ayni bokun laciverti. GG'nin sistemi cok daha iyidir eminim ondan.

abi gittigidiyorun sahibi ebay.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

onaylama mevzusunda bir yanlislik yaptigin belli, gg sure veriyor sana o surede onaylamiyorum diyecektin, iletisime gececektin. ne dolandiriciyi ne ggyi savunuyorum ama isleyis bu sekilde sitede, parayi da vermisin mali da kabul etmisin. islerin senin icin zorlasmasi cok normal. troll muamelesi bile gorebilirsin bence.

bu. iletişime geçmen gerekiyordu onay süresi yaklaşmış ve daha ürün gelmeden. şimdi bana kargo 4.gün geldi mesela. ama ben para geçmeden mesela akşam 6'da 72 saat doluyor, otomatik onay verilecek sistemden. ben sabah gg'a mesaj attım, kargo ulaşmadı daha diye. onlarda kargo ulaşana kadar, süresiz durdurdular onay süresini.

ha ürün yanlış geldiyse de ikinci bir mesaj atardım kargo geldi ancak yanlış ürün geri kargolayacam, para transferine onay vermeyin diye
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

Seru said:

onaylama mevzusunda bir yanlislik yaptigin belli, gg sure veriyor sana o surede onaylamiyorum diyecektin, iletisime gececektin. ne dolandiriciyi ne ggyi savunuyorum ama isleyis bu sekilde sitede, parayi da vermisin mali da kabul etmisin. islerin senin icin zorlasmasi cok normal. troll muamelesi bile gorebilirsin bence.

bu. iletişime geçmen gerekiyordu onay süresi yaklaşmış ve daha ürün gelmeden. şimdi bana kargo 4.gün geldi mesela. ama ben para geçmeden mesela akşam 6'da 72 saat doluyor, otomatik onay verilecek sistemden. ben sabah gg'a mesaj attım, kargo ulaşmadı daha diye. onlarda kargo ulaşana kadar, süresiz durdurdular onay süresini.

ha ürün yanlış geldiyse de ikinci bir mesaj atardım kargo geldi ancak yanlış ürün geri kargolayacam, para transferine onay vermeyin diye

abi adam onaylamıyorum demiş zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...