Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

Eve said:

Laurelin said:

man of steelden bile kotu olmasi izlemeye tesvik etmiyor valla

adamin icinde kalmisti ordada, butun sehri patlattiktan sonra "dur kaparken birde drone indirtelim!" modunda bam gum, diyalog yok, karakter gelisimi yok sadece patlama ve yikim heryerde

grimdark filmleri bende tercih ederimde bir kurguyu grimdark yapmanin nedeni karakterleri zorlamaktir herseyin basinda, bok gibi karanlik dunyada uc noktalara ittigin siradan karakterlerin o cektigi aci ve stres ile bunlardan beslenerek buyumeleridir grimdarkin lezzetli kismi

pardon ama şu forumda senin kadar pleb olup da aslında bandwagoner olan biri yok.

4chan'deki reddit diyen banepostçusundur kesin.

pardon ama 16 kusur senede su forumda bundan daha aptal bir satasma daha gormedim :D ne salakca yapilmis bir ad hominem bu yaaa, counter argument yok, kim oldugun belli degil vs vs

ha burda var bole surekli 4chanda takildigimi filan sanan ve geyigini yapanlarda son 12 ay hani /v/ ve /int/ disinda girdigim board yok :D /tv/ filan hic bakmadigim boardlar filan. isin komigi bi fanboy circlejerklere comak sokunca aliyorum su salak "4chan bandwagon" elestirilerini :D

neyseki turk siyasetinin tartisildigi board yok yoksa siyasi yazdigim yorumlarada 4chan bandwagon diye elestiri gelicek :D

filmle ilgilide kotu olan herseyi lous lane de toplayabiliriz ayrica :D arrowdaki laurelden daha uyuz bir superhero love interestle karsilasmam zor diyordum 2 filmde louis lane resmen gozumde en tiksininilicek karakter konumuna yukseldi :D

kardeş ne grimdarkı, ne louis lane i?
Louis Lane 'in filmde temsil ettiği değer gayet açık ve seçik.Babasınınki gibi clark'ın evi.
Bruce da clark 'ın da ikilem ve karakter gelişimleri gayet güzel inceleniyor, ikisininde edebi ve çizgi roman metasında yeri mevcut.
Filmin olmamış tarafı hatta filmi batıran olay açık ve net olarak dooomsday sekansı olduğu açıkken böyle yok grimdarkmış yok louis lane mişde miş.

adamlar trilyonluk bütçeli filmler çekicek ve bunu mainstream olmayacak bir şekilde yapacak ha?
bunu bir tek nolan yapabilirdi ve yaptı da zaten. senin gibi bandwagonerlar da TDK sonrası TDKR şöyle böyle dediler işte.
Sosyal ağlarda paylaş

nolan baya mainstream yaptı Batman filmlerini. sadece Batman'in yumruk atan bir kahraman olmasına odaklanıldı, seyirci kolay anlasın diye. daha ötesini koysalardı, seyirci bunu kavrayamayacaktı zaten.

ayrıca Laurelin haklı. gerek renk olsun, gerek karakter olsun, gerek müzik yapısı olsun "GRİM DARK YAPIYORUZ BEYLER HADİ OMUZ ATIN" endişesiyle yapılan filmler bunlar.

Superman'in Superman olmayışı ve süpergüçlü Batman olmaya çalışmasına rağmen "AĞBİ ÇİZGİ ROMANDAKİ FELSEFEYİ ÇOK İYİ VERİYOR ANLIYOR MUSUN!" denmesi de yine bu Nolan takıntısından geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

olay grimdark degil superman gibi bir kahraman ile grimdarkin ters seyler olmasi

metropolis = new york, ruyalarin sehri. superman "umut" temasi olan bir superkahraman. gerek mimari, gerek tarz, gerek konu isleyisi filan o yuzden sevmesemde karaktere gidiyor. asiri op gucunu limitliyor bu

bu kadar guclu ve op bir karakteri alip zorla grimderp yapmaya kalkinca dc murderverse cikiyor iste :D

karanlik olmasi gereken karakter, ozenilmemesi gereken hani "kotu ornek" olmasi gereken karakter batman. batmanin cazibesi boka gittikce daha batan bir sehirde birseyleri degistiremesede kucuk zaferler icin kendini hirpalamasi.

nolanin yakaladigi hava o yuzden guzel cunki olay zincirine bakinca butun yikimin, butun o karanligin sebebi batmanin varolmasi.

simdi supermane gitmiyor iste bu, superman batmanin grimdark havasina kiyasla baya noblebright cunki. tezat olmalari lazim, ikiside DARKNESS diye gidince olmiyor

MCU nun basarisi nobledark-noblebright arasi tadi iyi yakalamasi misal, dark world de thor gibi gene uber bir karakteri grimderpe baglamaya calisip batirdilar, her kahramana gitmiyor iste zorlamaya gerek yok. iron man 3 unde en buyuk hatasi buydu gene.

zamanla ogrenicekler insallah bu kahramanlarin tarzina uygun setting kasmayi
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

olay grimdark degil superman gibi bir kahraman ile grimdarkin ters seyler olmasi

metropolis = new york, ruyalarin sehri. superman "umut" temasi olan bir superkahraman. gerek mimari, gerek tarz, gerek konu isleyisi filan o yuzden sevmesemde karaktere gidiyor. asiri op gucunu limitliyor bu

bu kadar guclu ve op bir karakteri alip zorla grimderp yapmaya kalkinca dc murderverse cikiyor iste :D

karanlik olmasi gereken karakter, ozenilmemesi gereken hani "kotu ornek" olmasi gereken karakter batman. batmanin cazibesi boka gittikce daha batan bir sehirde birseyleri degistiremesede kucuk zaferler icin kendini hirpalamasi.

nolanin yakaladigi hava o yuzden guzel cunki olay zincirine bakinca butun yikimin, butun o karanligin sebebi batmanin varolmasi.

simdi supermane gitmiyor iste bu, superman batmanin grimdark havasina kiyasla baya noblebright cunki. tezat olmalari lazim, ikiside DARKNESS diye gidince olmiyor

MCU nun basarisi nobledark-noblebright arasi tadi iyi yakalamasi misal, dark world de thor gibi gene uber bir karakteri grimderpe baglamaya calisip batirdilar, her kahramana gitmiyor iste zorlamaya gerek yok. iron man 3 unde en buyuk hatasi buydu gene.

zamanla ogrenicekler insallah bu kahramanlarin tarzina uygun setting kasmayi

burda yazdıklarına katılıyorum; özellikle nolan hakkında yazdıklarından anladıgım kadarıyla ana fikri bonec'in aksine tamamen anlamışsın.

Fakat ana fikri "umut" olan bir karakter o karakterin tanrı olması anlamına gelmez.

Süpermen'in ikilem ve insancıl yönünü ele almazsan ortaya marvel universe in yandan yemişi olursun ki bunu da yazmışsın.
Neyi istiyorsun ki sen anlamadım; süpermen 'in sığ bir karakter olarak mı kalmasını mı?

Tekrar ediyorum film eğer batman'in süpermeni dövdügü yerde bitseydi bu film en az bir watchmen kalitesinde olacaktı.

Ama DC ve WB'nin artık para kazanması gerekiyor, Sığda "Mainstream", Derinde "too deep" olayını Nolan yaptı ve tekrara gerek yok. O yüzden bu tez ve antitezden sentezi yapacak WB bu bu kadar basit.

O yüzden bu filmi zaten amacı dışında eleştirmek elmaya niye armut olmadın demek gibi birşey.

ayrıca yaptıgım tahriğe ragmen yazdıgın güzel mesajın için teşekkürü hakediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

benim sevmedigim zorlama olmasi, ayni anda hem marvela hem nolana ozenmeleri ki olmiyor bu

nolanin batmani anca ucleme olabilirdi, uzatamazdi ki 3. filmi bile zorlama buldu cogu kisi (ben sevdim o ayri). ancak ayni anda hem batman vs superman yapiyim, hem karanlik ve agir olsun hemde dc cinematic universe ve justice league in temellerini atiyim diye kasinca ortaya bu ucube cikiyor

cok fazla seyi yapmaya calisip yonetmenin kitligi yuzunden ustune hicbirini becerememesi filmin cuvalladigi nokta

ki filmle ilgili en sade ve net elestiri bu olabilir. hadi ilk ikisini yaptin bari marvelin 5 filmde yapmaya calistigini tek filmde yapmaya calisma + o film "batman vs superman" gibi agir birsey olmasin
Sosyal ağlarda paylaş

Eve said:
burda yazdıklarına katılıyorum; özellikle nolan hakkında yazdıklarından anladıgım kadarıyla ana fikri bonec'in aksine tamamen anlamışsın.

hahaha, bana "bonec" diyerek hakaret etmeye çalışan ve "bonec'in aksine tamamen anlamışsın" diyerek kimin neyi anlayıp anlamadığına hüküm ettiğini sanan bir fake üye ile karşı karşıyayız. kimin fake'isin onu da söyleseydin keşke.

merak etme anladım. laurelin ile de aynı fikirdeyim. aksi bir şey söylemedim. ama "bonec" demekle vakit kaybetmeyi tercih ettiğin için yazdıklarımı umursamayacaksın, boşa vakit kaybetmiş olurum izah etmeye çalışarak.

keşke orjinal hesabınla gelseydin.
Sosyal ağlarda paylaş

@laurelin
tamam işte bu son yazdıgının harfi harfine katılıyorum.

seni eleştirdiğim nokta olayı ağdalı bir dille eleştirmendi zaten.
şimdi sade ve net şeklinde eleştirince herşey yerine oturuyor.

TDKR'ı zorlama bulanlar hikayenin en dogru bu şekilde bitebileceğinin farkına varamayanlardır ayrıca.

@bonec

bonec bir hakaret degil kısaltmadır.
Sosyal ağlarda paylaş

yav he he.

çok zorlamayalım, konunun özeti, laurelin haklı, eve artık kimse bilmiyorum zavallı bir pleb,
superman batman'leştirilmeye çalışılınca da dawn of justice filmi boka batmış. daha ötesine gerek yok. nokta.

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/105/399/21f.jpg

şu resim de filmin özeti işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...