Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

before - after foto #2

AthleT

Öne çıkan mesajlar

incdarkness said:

@log anlamadim abi ben haftada 1 kere mi gidicen?

ps:genel olarak haftada 1-3 arasi gidenlerde degisiklik anca kilo verme olur kas alinicaksa en az 4
hatta benim gibi ise vucudun 8 gunde 5-6 kere
niye 8 gun diye sorulucak pull-push-leg-restx2 6 kere oluyo

Kaç gün yaptığınla kasın alakası yok. Bünye ve recovery hızınla alakası var.

İnsanların yarısı en çok kası 2-3 gün çalışarak yapıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

bence kaç gün gittiğiniz değil de gittiğinizde ciddi olarak ne kadar yorduğunuzla, efektif çalışmanızla ve tabi ki bünyesel recovery ile ilgili.

2 gün gidip ruhunu salonda bırakacak kadar çalışıp eve dönüp yiyip uyumak vs 6-7 gün yalandan gidip yeterli beslenmemek, ağırlık çalışmasını cardio gibi yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

iyide hergun ayni kasi calistirmiyorsunki
haftada 2-3 gun fitness yapip gelisen 1 kisi gormedim fitness salonunda
3 ile belki biraz ama 2 no way

sen calıstırmıyo olabilirsin.

full body çalışan vs var.

dediğin başta sona yanlış yani abi. bunu kötülemek için söylemiyorum sana. ama sana bazı adamlar gösteririm haftada 2 gün yapan aklın çıkar.

herkesin işe yarayan sistemi farklı hiç birimizin vucudu aynı tepki vermiyo.

ki bi çok 5x5 cart curt programı 3 gün zaten. bi nedeni var 3 gün olmasının. BÜYÜK KALDIRIP ÇOK DİNLENMEK. dolayısıyla sonra DAHA ÇOK kaldırmak.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de katılmıyorum. herkesin programı farklı, günlük hayatında neler yaptığı farklı, beslenmesi farklı. hepsinden öte, vücut yapısı farklı.

1 gün desen hadi neyse, ama 2 günde moriarty'nin dediği gibi çok sağlam antrenman programları ile haftada 3 - 4 antrenman yapan birinden daha çok verim alınabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Heavy Duty'nin de son halinde 7 günde 1 antrenman yapılıyordu. Ancak bu steroid kullanan kişiler için genelde yararlı oluyor ( aslında bütün hit sistemleri öyle).
Bence natural birinin elden geldiğince salona gidip ağırlıkları basması lazım. Üç gün arka arkaya çalışıp bir gün off verip yine başa dönecek şekilde haftada ortalama 2 kere uyarması iyi olur. Hem böylelikle kalori harcanır hem de kaslar daha çok uyarılıp, hormonlar tetiklenir. Haftada 6 gün tek bölgeden de fayda sağlayan var.

Güç antrenmanlarının set sayıları, kaldırma-indirme süreleri, tutuş biçimleri vs... leri bambaşka. Normalde powerlifter kişiler yağ yakımına gitmez zaten. Ama bu şekilde çok iyi vücut yapan kişiler de var.
Deneyip size uyan sistemi bulmanız lazım.

Benim limitim ne yazık ki 3-4 gün daha fazla gidecek vaktim yok. Olsaydı 6 gün giderdim muhakkak.
Sosyal ağlarda paylaş

@mori

benim demek istedigim kasin dinlenmesi lazim dendi o yuzden pull/push/leg de ayni kasi calistirmiyosun dedim

zaten official pull/push/leg 2 rest halinde 5 gunun 3 gunu workout

fakat benim vucudumda 8 gunde 4-6 kere daha yararli oluyo

full body workout yaptigim zaman 2 gun rest yapiyorum

ama yinede haftada 1-3 arasi gidip kendini gelistiren kimse gormedim gymde
Sosyal ağlarda paylaş

bizde bu sporu bilinçli yapanlar genelde merdivenleri daha hızlı çıkma isteğiyle haftalık idman gün sayısını yüksek tutuyor. yoksa 2-3 günlük idman döngüsüyle de gayet gelişilir. ki jaeger olmayacaksak 6 gün yüklenmenin pek anlamı yok.

o haftanın 2 günü gidip gelişemeyenlerin başarısızlığını sebebi off günlerde fitness diyetiyle alakasız beslenme alışkanlıkları. çünkü bu sporda araştırıp etmeden, 'vücut şekillensin de...' mantığıyla çalışanların genel algısı ne yaparsan idman günü yaparsın şeklinde. çok gördüm böyle. bir keresinde gelişemediklerinden bahseden 2 arkadaşıma yardımcı olayım dedim. konu nasıl beslendiklerine gelince haftada 2'şer kilo tavuk göğsü götürüyoruz dediler. neden o kadar az diye sorunca 'e haftada 3 gün gidiyoruz işte' dediler. haaa dedim ok.

off gün beslenmenin önemini sınav dönemlerinde anlamıştım öğrenciyken. normalde vize-final dönemi geldiğinde 1-2 hafta öncesinden spora ara verir sınav psikolojisine girmeye çalışırdım. bir keresinde karar verdim off geçen sınav döneminde rutin diyetime devam ettim disiplinim bozulmasın diye. herhalde o sınav dönemi hayatımda gain top yaptığım dönemdi. fakülteden sağlam sporcu bir arkadaş 'lan şişmeye devam ediyon dersi bıraktın da spora mı kastın' dediydi asdf.

off gün önemli. carb'ı 50-60 gr azaltıp yine makroları almak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Bugün itibariyle 30 gündür spor yapmıyorum ben. Amerikaya taşınıp pizza bira ikilisiyle göbek yapacağım...,,,...

Şaka şaka romatoid artrit dediler şampiyon olamayacak mışım kısfmet değilmiş o yüzden bir süre sonra ölüm döğüşüne davet etmekten vaz geçeceğim insanları :/ şansınız varken gelin döğüşelim bak.

Hangi dövüş sporunu yapıyorsun? Nerede yapıyorsun? Yakınsan training dummylik yapabilirim boş vaktimde.

Bizimkiler bende flying triangle ve armbar çalışıyor 5 10 dk falan mesela. Sonra normal antreman yapıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...