Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bitcoin

moriarty

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

serjuhan said:

Bu bitcoin-qt'de napıyoruz madem offline tutalım. Kendisi şu an senkronizasyon yapıyor. Biz başka ne yapıyoruz bunda?

senkronizasyon 1 gun suruyor
cuzdan iste o
kendi cuzdaninla ne yapiyorsun
bunda da baska cuzdanlara btc gonderip aliyorsun falan

Anladım abi saolasın.

Yani ben bu cüzdanımdan code generate edicem ve btcturkten filan buraya göndericem. Cüzdanımdan da başka yerlere göndermek istersem codeu yazıcam filan. Peki olur da bu program patlarsa bilgisayar patlarsa napcam? Yedek al diye bir özellik var heralde onu kullanacaz cüzdanı güncelledikçe he mi?
Sosyal ağlarda paylaş

şu topiği baştan aşağı okusam anlar mıyım bu olayı? fazladan bi pc var kenarda, yarım yamalak bilgimle bilgisayarın specine göre data mine ediyorduk değil mi? core2duo 2.53 ghz laplup var boşta onu ayarlasam ofise nasıl olur? bir de internet hızıyla ne derece alakası var? bütün cevaplar varsa konuyu oku deyin yeterli dostlar =)
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan cevapladı bir çok sorumu ama emin olmak adına soruyorum.

Ben btcturk.com'dan alım gerçekleştirdim. Oradaki Bitcoinleri hareket ettirmeyeceksem orada durmasında bir sakınca var mı, yoksa ille orda kalmasın cüzdana mı atayım?

Bir de Btcturk'ten cüzdana oradan da mtgox'a atıp satsam sanki kar ediyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Neden bu kadar fiyat farkları var arada?
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

şu topiği baştan aşağı okusam anlar mıyım bu olayı? fazladan bi pc var kenarda, yarım yamalak bilgimle bilgisayarın specine göre data mine ediyorduk değil mi? core2duo 2.53 ghz laplup var boşta onu ayarlasam ofise nasıl olur? bir de internet hızıyla ne derece alakası var? bütün cevaplar varsa konuyu oku deyin yeterli dostlar =)

konuyu okuyarak vakit kaybetme ben sana ozet geceyim :

- normal makine ile kar etmek imkansiz , hele bahsettigin makine ile imkansix * pi
- gunumuzdeki internet hizi bottleneck degil.
- gpu mining yapabiliyordun eskiden. cunku difficulty factor carpani dusuktu.su anda normal makina ve gpu ile btc mining full zarar.
Sosyal ağlarda paylaş

btcturk ile mtgox fiyatlarini karsilastirdim. anlik islem yapabilsen biri 650 TL den aliyor digeri 345$ , btcturk markup uyguluyor olabilir. yani soyle , sonucta regule edilmesi bir yere kadar. alis ve satis fiyatlarini borsa bilgilerini saglayan API den cekip kullanicilarina sunmadan once , kendi middlewarelerinde ufak kar marji koymus olabilirler. 40 lira gibi bitcoin basina
Sosyal ağlarda paylaş

@serjuhan

usta simdi btc webdemi daha guvenli yoksa fiziksel olarak tutmakmi bir tartisma konusu. burda sorulmasi gereken iki soru var :

1- satin aldigin web servisi guvenlimidir ? daha once yasanan olaylar varmiymis vs bunlari ogrenmeli
2- genel kani fiziksel olarak tutmanin daha guvenli oldugu uzerinedir AMA soyle bir durum var bazi insanlarin bilgisayarlari webden daha guvensiz olabiliyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...