Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bitcoin

moriarty

Öne çıkan mesajlar

Flameoffear said:

Peki bu render işleri için gpu lar var. Onlarda durum nedir. Kurtarır mı. http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/pny-vcqk4000-pb-nvidia-quadro-k4000-3gb-gddr5-192bit-768-cuda-profesyonel-grafik-karti/productdetails.aspx?I_ID=65562
Şöyle bişiler mesila.

300-350 ye bendeki kartı satıcam ben. 5970.
600 küsür mhs la kazıyor default ayarlarla, stok fanıyla. overclockla 700 ü geçer ama gereksiz ısı problemi çıkartır.

gpu farm yapacaksan bu kartı tavsiye ederim 2. el bulabilirsen.
Sosyal ağlarda paylaş

grafik okumaktan ekonomiden anlamam ama şöyle bir grafiğe bakınca birşeylerin ters gittiğini anlıyabiliyorum

http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUSD#rg360ztgSzm1g10zm2g25zv

bir sene önce 10dolarken şimdi nasıl 300 oluyor hemde en büyük exc. firması hacklenmesinin ardından köpek gibi artmaya devam ediyor.

Herhalde yakında patlar düşer fiyatlar o zaman alıp kenarda köşede tutarım şu an alınmaz yoksa
Sosyal ağlarda paylaş

Csgo oynayanlar belki bilirler, esea diye bir lig var, kendi anti-cheat sistemleri falan var.

Bu anti-cheat sisteminin içine miner entegre ediyorlar ve oyunculara farkettirmeden idle durumdaki makinelerden bitcoin kasıyorlar. Zannediyorsam 1 hafta gibi bir sürede 50btc yapıyorlar. Sonra anlaşılıyor tabi, hatta bazı kullanıcıların ekran kartları zarar falan görüyor.

O zamanlar gpu ile yapılabiliyordu ama artık yapılamıyor. Yüksek fiyata satılan miner kartları falan var. Benimde zamanında 3 ayda kastığım 1btc vardı. Öyle duruyor kenarda. Ben mine yaptığım zaman 1btc $60 falandı. Şimdi $300 olmuş. Ah keşke biraz daha yapsaymışım diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Pampalar 3 gündür çok yakından endeksi takip ediyorum.
Olay şöyle ilerliyor.
Mtgox fiyatı 300 dolar iken
BTCturk'te fiyat 560 TL civarında seyrediyor.
yani MTgox fiyatının TL karşılığı 600 TL ama arada 40 lira gibi bi fark var.
Eğer endeks aynı şekilde devam ederse BTCTurk Fiyatları bu rakama kesin yaklaşıyor.
Mesela şu anda MTgox fiyatı 338 yani bizde olması gereken fiyat 676 TL ama BTCTurkteki fiyatı 625 arada yine 50 TL var.
aslında BTCTurkten şu anda almak ve yarın sabahı beklemek mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir ilişki olacağını sanmıyorum yav.

Sorularıma cevap verebilecek varsa sevinirim arka sayfadaki.

Bir de merak ettiğim şu var. Ya ben bu bitcoini btcturk'ten aldım diyelim. Bunu başka yerde nası kullanacağım? Global bir btc hesabım mı oluşacak. Misal bir yerden bu bitcoin ile alışveriş yapmak istedim. Veya mtgox'a geçmek istedim bu btc ile filan. Nasıl oluyor bu işler?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...