Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bitcoin

moriarty

Öne çıkan mesajlar

senin kendi walletının bir adresi var, o adresi giriyorsun btcturk'e walletına transfer oluyor basitçe.

teknik olarak mine edilen her bitcoin'in mine edilişi ve sonrasında devam eden transaction historysi oluyor ve bu aktarım işlemi oraya yansıyor.

ilk akla gelen soru o zaman bu history üzerinde oynama yaparım, o zaman ne olacak? belli bir threshold değeri var, btc network'de ki node'lardan belli miktarı bu transaction historyi verify edemiyorsa, o transaction geçersiz kabul ediliyor. zaten olayın peer2peer olmasının temel sebebi bu. bu bitcoin transaction bilgileri btc networkde sürekli nodelar arasında dönüp dolaşıyor. seninle alakası olmayan transaction bilgileri bile sürekli sana geliyor yani anlayacağın.

tabi bu sistem bi yandan sıkıntı da yaratıyor. inputs.io olayında olduğu gibi bitcoin banklara sızıp, bitcoin çalıp,(yani sonuçta senin walletına dolaylı yoldan girecek transactionlar hazırlarsan ki inputs.io'da aynen böyle yapıldı) btc network'te transactionlar verify edilebilir geldiği anda, işlemi geri çevirmenin imkanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Baya çok zenginimiz varmış herkes girişti bitcoine bi anda.

Beyler kafanız mı güzel , birşeyin fiyatı tavan yaptığında alınır mı ya ? Bırakın düşsün öyle alın , elinizde ne kadar bitcoin varsa satın şuan bence , nasıl olsa düşer , tamam daha da düşmez artık dediğinizde geri alırsınız.

Bu bitcoin değil dolar euro yen ruble falan hepsi için geçerli , birinin değeri tavan yapınca alınır mı akıl var mantık var.

Veya gidin kumarda hepsini yiyin , çok zevkli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Baya çok zenginimiz varmış herkes girişti bitcoine bi anda.

Beyler kafanız mı güzel , birşeyin fiyatı tavan yaptığında alınır mı ya ? Bırakın düşsün öyle alın , elinizde ne kadar bitcoin varsa satın şuan bence , nasıl olsa düşer , tamam daha da düşmez artık dediğinizde geri alırsınız.

Bu bitcoin değil dolar euro yen ruble falan hepsi için geçerli , birinin değeri tavan yapınca alınır mı akıl var mantık var.

Veya gidin kumarda hepsini yiyin , çok zevkli oluyor.
bu dediğini 70 e sonra 200e sonra 300e çıktıktan sonra deseydin

geç olmadan girmek lazım 500e vuracak diyorlar yeni atm si açıldı çinde kullanılmaya başladı bi anda hacim 3 kat artı ve gittikçe güven kazanıyor. alışılmışın dışında
Sosyal ağlarda paylaş

nisandaki düşme nedeni mtgoxun ddos yiyip göçmesi yani tekrar kesin düşer demek saçma
artık insanlar genel olarak taban fiyatına 200 olarak bakıyorlar yani büyük bir düşme bile olsa 200 altına inmez şeklinde bir düşünce hakim
ben dün sattım gerçi tüm btclerimi benim psikolojik sınırıma gelmişti çünkü bankadaki hesaptan fazlasını bitcoine yatırınca sınırlara dikkat etmek gerekiyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kemikıl nerde lan? O lazım bu tarz durumlarda.

Bu arada önce 100 sonra 200 sonra 300 olmadı , önce 30lardaydı , sonra 260lardaydı , sonra 70lerdeydi , sonra 160lardaydı , sonra 120lerdeydi, şimdi 3 milyar dolar olmuş tanesi duyduğum kadarıyla.

Yani kısacası , yarını bugünü belli değil , alıp tutmak için uygun zaman şuan değil , benim tavsiyem 100 dolardan buy kurun gücünüz yettikçe , 100 dolara bi daha kolay kolay ineceğini sanmıyorum ama olur da inerse ondan sonra kazanıcağınız garanti.
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

bitcoin-qt offline cüzdan mı abi?

btcturkten alıp direk cüzdana atmak mı mantıklı bitcoini, oradaki hesapta dursa zararı olur mu?

Çok soru soruyorum beginner olarak kusura bakmayın.

olur, bakınız https://inputs.io/. offline cüzdanda tutmak en mantıklısı.

ayrıca inputs.io ilk değil, benzer olay linode'da host edilen bi bitcoin sitesinde daha önce de oldu.

trader & online cüzdan firmasının sitesi hacklenirse (veya kendileri hacklendik derse), coinlerinizin üzerine bir bardak soğuk su içersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...